To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zastępcze przedszkola

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ludek
Jak to jest z opłatami za te przedszkola. Chciałam zgłosić Diane na 1 tydzień. Przedszkole ma dyżur przez 2 tygodnie więc muszę zapłacić opłatę stałą za 2 tygodnie, mimo, że bedzie chodziła tydzień. Do tego najpierw i tak muszę zapłacić całość za 2 tygodnie, a oni na koniec zwrócą mi za wyżywienie, za ten tydzień, w którym nie chodziła.
U mojej siostry jest jeszcze gorzej, bo przedszkole ma dyżur 1 miesiąc, a ona potrzebuje posłać dziecko na tydzień. Też jej kazali zapłacić za cały miesiąc.

Czy są jakieś przepisy, które to regulują? gdzie to można sprawdzić?
Edziia
Jeśli się dobrze orientuję to u mnie w przedszkolu płaci się tylko za ten czas, na który dziecko jest zapisane a nie za cały okres, w którym przedszkole ma dyżur (podpisuje się umowę na określony czas, więc branie pieniędzy za cały okres wydaje mi się bardzo nieuczciwe) icon_exclaim.gif . Jednak okresie wakacyjnym nie ma zwrotów za nieobecności ( tak mi coś się kojarzy).
Nie przypominam sobie, żeby ktoś kiedyś płacił za dwa tygodnie, jeśli rodzic deklaruje, że dziecko bedzie chodzić tylko jeden tydzień (no chyba, że podpisze umowę na dwa tygodnie).
No ale może w innych miastach jest inaczej.

Swoją drogą bardzo mnie to zainteresowało, więc w poniedziałek dowiem się w pracy jak, to jest w rzeczywistości. Może dyrekcja będzie miała gdzieś pod ręką jakieś przepisy regulujące tę sprawę.

Dam znać, jak się czegoś dowiem icon_exclaim.gif
Edziia
Tak, jak obiecywałam rozmawiałam z moją dyrekcją i potwierdziła moje przypuszczenia. U nas zawsze można zapisać dziecko na taki okres, jaki rodzice potrzebują a nie na cały czas dyżuru. I odpłatność też jest od tego uzależniona. Wydaje nam się, że wszystko uzależnione jest od tego na jaki okres podpisywana jest umowa. My podpisujemy na okres zadeklarowany przez rodziców.

Co do przepisów to moja dyrekcja nie przypomina sobie, żeby któryś o tym mówił. Dlatego radzę Ci zadzwoń do Wydziału Edukacji i zapytaj o wszystko co Cię interesuje.
Pozdrawiam.
Ludek
Dziękuję za informacje. U nas niestety jest tak jak pisałam. Spróbuję się jeszcze czegos dowiedzieć w Gminie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.