To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

biopsja ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Pecia
bylam na usg piersi i wykryto w jednej 8 mm torbiel icon_confused.gif
musze miec zrobiona biopsje i potem bedzie wiadomo co dalej
jak to sie robi?
Mika
zapewne tak jak inne biopsje -w znieczuleniu miejscowym wkłuwa się dłuugą igłę kontrolując wszystko na USG,i pobiera się wycinek tkanki do badania -nie wiem jak przy biopsji piersi ale w przypadku tarczycy nie boli
esylwia
Kilka lat temu miałam robiona biopsję piersi. Rzeczywiście długa cienka igła, trwało to dosłownie małą chwileczkę. Ból taki jak przy zastrzyku. Nie ma się czego bać.

Oby wszystko było ok

pozdrawiam
esylwia
goĹ›
pod kontrolą USG, bez znieczuleia, igła cieniutka jak 1/4 włosa
NIC nie boli
iff
Pecia ja mialam tarczycy, nic nie boli ale dluga igla dziala niezle na psychike icon_wink.gif no i troche nieprzyjemne bo nacisk mialam na krtan, w przypadku piersi nie bedzie takiego uczucia
aha bez znieczulenia mialam
calosc trwa gora 3 minuty
mama_do_kwadratu
Ciociu, nic siÄ™ nie bĂłj. Jest tak, jak piszÄ… dziwczyny.
Oby wszystko było dobrze. Trzymam kciuki przytul.gif

P.S. Wyczułaś sobie tę torbiel palpacyjnie, czy wyszła dopiero na USG?
Doruśka
u mnei cos wyszło na usg,miałam biopsję. mnei akurat troche bolało,bo si ekobieta nie mogła przebić przez wierzchnia warstwę "zmiany" oraz ja poszłam bo mnei to bolało. teraz czekam na wynik.
a po tej biopsji zrobił mi sie chyba krwiak,bo mam twarde bolące miejsce.boje sie.
Pecia
Dorusia, Ty wiesz, bedzie dobrze przytul.gif



a ja zapomnialam o tym watku, ze go kiedys zaczelam
wiec mialam zabieg w czerwcu na ta piers w znieczuleniu ogolnym, w trakcie ktorego pobrano wycinek do badania histopatologicznego i wyniki wyszly dobre
byla to na szczescie tylko torbiel
a na Usg poszlam bo mnie mama nagabywala icon_wink.gif nie bolalo mnie wczesniej,
ale po zabiegu okazalo sie ,ze to ,ze piers byla wieksza i ze od jakiegoĹ› czasu troszke dretwiala mi reka ( po tej samej stronie) to wlasnie bylo przyczyna ,ze w piersi byla duza torbiel
wiec na wszystko trzeba zwracac uwage
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.