To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

alergia na mleko NAN?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ciao
Moja corcia pieciomiesieczna ma na buzce straszna wysypke.Sa to krostko doslownie wszedzie....na policzkach,nosku,powiekach....cala twarzyczka usiana.
Do tego skora jest bardzo wysuszona,tak jakby miala powloczke z tarki
Bylam u lekarki ale ona mowi ze to nie moze byc alergia na mleko NAN.....takie wlasnie uzywam
Oprocz mleka wprowadzilam tez zupki,deserki i soczki....ale wlasnie to mleko nie daje mi spokoju.
Odstawilam wszelkie kosmetyki ale poprawy nie widze od samego poczatku
Blagam...poradzcie
Ania mama Nicole
amo
To bardzo prawdopodobne. A kiedy wprowadzilas to mleko?
Malgorzata
Synek mojej siostry też miał taką wysypkę i pani doktor podejrzewała skazę białkową. Siostra karmi piersią więc musiała przejść na dietę eliminacyjną. Poskutkowało i jeste teraz ładna buzia icon_biggrin.gif
Musisz przekonać panią doktor, aby dała Ci receptę na mleko dla alergików bo nie widzę innej metody sprawdzenia jak również zaprzestałabym poki co dokarmiania produktami innymi niż mleko. Z tego co wiem taka wysypka wskazuje na alergię pokarmową.
Życzę powodzenia w diagnozowaniu.
ciao
CYTAT(amo)
To bardzo prawdopodobne. A kiedy wprowadzilas to mleko?

Mleko wprowadzilam jakies 2 miesiace temu....najpierw na zmiane z cycusiem a teraz to juz tylko nan
Szkoda mi malutkiej bo przeciez inne dzieci maja taka cudna,gladka buzke a ona "tareczke" z krostkami
Roberta
Mój Igorek (11 mies.) robi brzydkie kupki i też je NAN2 oraz 2R. Zauważyłam, że zaczął je robić, gdy przeszliśmy na mleko następne. Przy okazji miał też zmiany skórne. Teraz ma dietę bardzo urozmaiconą, więc wróciłam do NAN1 i kupki się poprawiły.
Jednocześnie odstawiłam też wszystkie produkty w "owocami leśnymi", bo też miałam podejrzenia i jestem w trakcie sprawdzania na co tak na prawde jest uczulony. Może na kilka rzeczy?
Teraz kupki i skóra są idealne, ale to żeby wymyślić na co jest uczulony, zajęło mi parę miesięcy.
amo
CYTAT(ciao_848)
CYTAT(amo)
To bardzo prawdopodobne. A kiedy wprowadzilas to mleko?

Mleko wprowadzilam jakies 2 miesiace temu....najpierw na zmiane z cycusiem a teraz to juz tylko nan
Szkoda mi malutkiej bo przeciez inne dzieci maja taka cudna,gladka buzke a ona "tareczke" z krostkami

Moj Kuba do tej pory ma taka szorstka skore a zaczelo sie wlasnie od wprowadzneia mleka modyfikowanego. Zastanawiam sie czy gdybym pozostala tylko przy piersi (karmilam mieszanie prze ponad rok) bylby ulczulony na nabial, ktory kocha i w zwiazku z tym nie potrafie mu go odmowic.
Do piersi pewnie juz nie wrocisz, choc to byloby idealne... moze sprobuj innego mleka. Najlepiej poradz sie lekarza.
lena77
kiedy maly mial 4 tyg. zaczelam podawac mu nan.strasznie go po tym wysypalo.na poczatku myslalam, ze ja cos zjadlam(karmilam wtedy na zmiane raz piersia raz nan).lekarka poradzila mi, by zamienic nan1 na nan ha.nie pomoglo.inny lekarz stwierdzil,ze utrzymujace sie przez tydzien krostki to potowki. jakos nie moglam w to uwierzyc i sama kupilam i podalam nutramigen. krostki zniknely.nie bylam jednak pewna na co maly jest uczulony, podczas karmienia piersia jadlam nabial i nic mu nie bylo. teraz wojtus dostaje bebilon ph i nie ma wysypki-nie jest wiec uczulony ma bialko mleka krowiego. problem wiec chyba tkwil w jakims skladniku mleka nan 1 i nan ha.w zwiazku z nutramigenem mam pytanie. moj maly chyba wlasnie po nim jest niespokojny, czy moze jest on ciezkostrawny?co myslicie o nutramigenie,jak sie wasze pociechy czuja po tym mleku?
lula
u nas tez NAN wywolalo ostra reakcje, lekarka poradzila hipoalergiczne, ale smierdzialo i mala jadla je niechetnie

za porada pielegniarki i lekarza z rodziny przeszlam na zwyklego gerbera,
na to mleko M nie miala uczulenia, spotkalam jedna z mam, z ktora lezalam na wspolnej sali po porodzie i tez miala problemy z wysypka u dziecka po Nan,
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.