To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

u ginekologa...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Coffee
mam pytanko
bo niedoinformowana jestem

poniewaz dwa lata temu mialam cesarke i niezbyt fortunna z komplikacjami...krwotok ..szyli jakies zyly..zawyrokowane ze w najblizszych 3 latach o dzieciach mowy byc nie moze...

w koncu wybralam sie na usg dolu...czy wszystko zagojone ,w porzadku...
no wiec trafilam super ginekologa
mialamusg dopochwowe
i..wszystko podobno mam zdrowe, zrosniete, zadnych blizn nawet prawie juz nie widac
jak co moge cwiczyc, moge nawet w ciazy byc
poza tym wszystko dokaldnie mi opisal, jajniki, macice, trzon szyjki itd..nawet na koniec zrobil mi usg brzucha, sprawdzil i opisal, nerki, watrobe, trustke i woreczek icon_rolleyes.gif

no ale moje pytanie takie
CZY PO TAK DOKLADNYM USG I JEGO STWIERDZENIU, ZE NIE MAM SIE MARTWIC , MUSZE JESZCZE ZROBIC CYTOLOGIE???
CZY ROBI SIE JA ZAMIAST NP USG, JEST BARDZIEJ DOSTEPNA,
CZY JAK JUZ MAIALAM DOPOCHWOWE, JEST CHYBA DOKLADNE, TO CYTOLOGIE TEZ POWINNAM ROBIC???
BO TERAZ JUZ NIC NIE WIEM icon_redface.gif
Ika
Maxim, na litość... co ma cytologia wspólnego z usg?? Chyba tylko to, ze w tym samym miejscu... icon_wink.gif))
Potwora
USG pokazuje narządy notomiast cytologia to badanie na poziomie komórkowym, którego USG nie jest w stanie zastąpić.
Oczywiście, że cytologię trzeba zrobić.
Coffee
no wiem ze cytologia jest badaniem komorek czy ///cos sie dzieje
rakowego
wiec myslalam ze poprzez usg jak sie cos "tworzy" mozna wykryc... icon_redface.gif
Ika
Maxim, usg to moze Ci wykryć zaawansowanego raka. Cytologii nie zastąpi. Cytologia to badanie rozmazów z części pochwowej szyjki macicy i ocena, czy złuszczające się komórki są prawidłowe czy patologiczne. W rozmazach obok komórek nabłonkowych pochodzących szyjki macicy występują też z reguły komórki nienabłonkowe (np. krwinki czerwone, limfocyty czy komórki zapalne). To właśnie te komórki, komórki martwicze i resztki cytoplazmy określane jako tło rozmazów, dostarczają informacji co do odpowiedzi tkanki pacjentki na toczący się proces patologiczny. Ocena tła ma znaczenie pomocnicze i pozwala na uściślenie rozpoznania cytologicznego.
Tego nie jest w stanie zrobić lekarz przy pomocy usg, nawet dopochwowego, bo to tak, jakby zapytać lekarza rodzinnego, czy muszę robić morfologię, skoro zbadał mnie dokładnie i zrobił mi EKG.
Zrób cytologię, powinno się ją robić przynajmniej raz do roku.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.