To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

czy mam toksoplazmozÄ™?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ulcia i Julcia
Moje wyniki świadczą o tym, że miałam toksoplazmozę IgG=68 (+), ale IgM wyszło 0.2 (-), co wedle wyszperanych przeze mnie informacji świadczy, że chorobę przeszłam dawno. Lekarka zaleciła mi pomimo wszystko kurację antybiotykową. A ja mam dylemat, bo ciążę planowałam już za miesiąc i nie wiem, czy po tych antybiotykach tak od razu można pozwolić sobie na dzidziusia. Może w ogóle nie brać prochów?
Poradźcie coś...
Ula
Coffee
Toksoplazmoza bardzo grozna jest jesli przechodzisz w ciazy
skoro ty eszcze niejestes zrob wszystko aby dziecku oszczedzic ...a i sobie zmartwien, bedziesz pewniejsza, potem mozesz glowkowac..ze a jak moglam poczekac

skoro tyle nie mieliscie dzidzi poczekacie i miesiac
wez dla epwnosci-jak lekarka mowi-antybiotyk
skoro mialas dawno, byc moze nie grozi nic
ale lepiej miec pewnosc zwlaszcza ze mozesz nie ryzykowac i chuchac na "zimne'

ja bym poczekala
buzka
goÅ›
Ula,

toxo trzeba leczyć, bezwzględnie jak każdą zresztą chorobę; rozsądek nakazywałby przeprowadzić kurację i jednak odczekać trochę z decyzją o ciąży
trzykrotnie w czasie ciąży leczona byłam Rovamycyną właśnie z powodu toxo i gdybym miała wybierać to z pewnością wolałabym się przebadać i leczyć przed niż w trakcie, bo co przeżyłam nie mając pewności czy urodzę zdrowe dziecko to moje
Ulcia i Julcia
Dziękuję za odpowiedzi. Byłam dziś u ginekologa i pani poweidziałam, że IgG może wskazywać też na różyczkę (np. na szczepionkę) i patrzy się tylko na IGM, które wyszło 0,2. Powiedziała, że to praktycznie zero.
Pewnie, że trzeba się leczyć, jeśli ktoś jest chory, ale jeśli nie, to przecież antybiotyki (w toksoplazmozie - bardzo silne) nie są obojętne dla zdrowia, kto wie, czy dla dziecka też nie. To jest dylemat. Sama nie wiem.
Co myślicie o tej szczepionce p. różyczce i IgG? Przecież wszystkie dziewczęta miały szczepionkę, a przeglądając posty widzę, że często wychodzi IgG bliskie 0.
Skołowana
Ulka
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.