To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czym karmić???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

bianca
Ostatnio wprowadziłam też kalafior, czy może uczulać.?
agabr
kazdy z podanych przez Ciebie owocow i warzyw moze uczulac.b.
Użytkownik usunięty
agnieszka - mniemam, że skoro bianca je podaje, to nie uczulają akurat jej dziecka. A chodziło jej pewnie bardziej o to, co w miarę bezpiecznie można podawać małemu alergikowi... To, że uczulać może nawet ryż wie pewnie mama każdego alergika...

Bianco, ja już wprowadzam stałe pokarmy Tymoteuszowi, mimo że ma dopiero 4,5 miesiąca, a ja karmię Go piersią. Alergolog, która nas prowadzi jest zwolenniczką teorii, że alergikowi tym bardziej trzeba nieco wcześniej wprowadzać powolusieńku i po odrobinie. Tym bardziej, że mój Synek ma anemię i wskazane jest mu dodatkowe uzupełnianie żelaza (na szczęście syntetyczne narazie nie jest potrzebne). Ja postępuje metodą prób i błędów. Podaję Małemu nowości z listy "względnie bezpiecznych" po troszeczku, co trzy dni. I obserwuję. Narazie (tfu, tfu!) jeszcze mi się nie wysypał. Jada jabłka, marchewkę, banany, brzoskwinie (z własnego drzewa), morele (jw), jagody, w postaci soczków i przecierów. Po ukończeniu 5 miesięcy planuję Mu wprowadzić powolutku zupki. Początkowo marchewkę + ryż. Potem kolejno brokuły, ziemniaka itd. Kalafior z tego co wiem, jest z tych "względnie bezpiecznych". Mój Syn ma przede wszystkim byczą skazę białkową (reguje nawet na ździebło masła, które przy skazie białkowej jest dopuszczalne, a także na pasztet drobiowy - z uwagi na dodatek mleka w proszku). Do niedawna był uczulony na wieprzowinę, na szczęście teraz mu przeszło. Nie jadam oczywiście orzechów, ryb, cytrusów, niczego co pochodzi od krowy, oraz tego, co ma w sobie tablicę Mendelejewa. A więc czipsów, napojów sztucznych itp.

Napisz, jak poszło Ci wprowadzanie kalafiorka icon_smile.gif
Pzdr
agabr
Bianko bardzo przepraszam, przez przypadek zmienilam Twoj post.b
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.