To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Za mało zjada.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

bianca
Od trzech miesięcy dokarmiam dzidzię różnymi dodatkowymi potrawami. Poza tym karmię piersią. Ze względu na alergię nie podaję jej jeszcze zbyt wielu produktów. Głównie sinlac, soki jabłkowe, marchewkowe, dyniowe, zupki marchewkowe, buraki, brokuły. Sinlac zjada bez problemu, zupke marchewkową też, brokuły i tą resztę tez lubi. Zjada bardzo różne ilości, w zalezności od pory dnia, temperatury i samopoczucia.

Nie mam pojęcia ile powinno zjadać dziecko w wieku 9 mies. Te porcje, które zjada moja mała nie sa zbyt duże, sinlac zje 150 ml., ale innych potraw znacznie mniej.

Ostatnio przytyła zaledwie 300 g. w ciągu miesiąca.

A ile zjadaja wasze dzieci i jak przybierajÄ… na wadze. icon_question.gif
kasiask
Dziecko w wieku 9 miesięcy powinno przytyć właśnie około 300 g na miesiąc. W tym wieku nie przybiera na wadze już w takim tempie, jak wcześniej. Moim zdaniem wszystko jest ok! icon_smile.gif
kukuła
Bianca, najważniejsze jest, żeby maleństwo utrzymało wagę w granicach tego samego centyla.
Dopiero duże skoki na siatce centylowej są niepokojące.
Poza tym większośc mam zamartwia się, że dzieci za mało jedzą, a one z reguły są w tym względzie mądrzejsze od nas - jedzą tyle ile im potrzeba, nie więcej wink.gif
bianca
Dzieki dziewczyny za pocieszenie icon_wink.gif Wezmę sobie to do serca co napisałyście.
A prpos wagi , to wszędzie pisze , że dziecko w tym wieku powinno przybrać na wadze ok 500 g., stąd moje wątpliwości. icon_rolleyes.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.