To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Żylaki odbytu jak im zapobiegać w ciąży

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

maja25
żylaki odbytu jak im zapobiegać w ciązy
i.
CYTAT(www.forumginekologiczne.pl)
Å»ylaki w ciąży  
DEFINICJA  
Odcinki nadmiernie rozdÄ™tych żyÅ‚ z powodu nieprawidÅ‚owego funkcjonowania lub uszkodzenia zastawek żylnych.  

 
OBJAWY I PRZEBIEG  
W ciąży znacznie wzrasta ilość krwi krążącej jak również zmianie ulega ciÅ›nienie w żyÅ‚ach koÅ„czyn dolnych i macicy. ZwiÄ™ksza siÄ™ również poziom progesteronu, który w znacznym stopniu wpÅ‚ywa na zmniejszenie sprężystoÅ›ci Å›cian żyÅ‚. W czasie ciąży na skutek ucisku powiÄ™kszajÄ…cej siÄ™ macicy przepÅ‚yw żylny jest znacznie utrudniony. Wszystkie te zmiany nastÄ™pujÄ…ce w organizmie kobiety ciężarnej mogÄ… nieść zwiÄ™kszone ryzyko powstania żylaków. MogÄ… siÄ™ one pojawić bez wzglÄ™du na czas trwania ciąży.  
 
Najczęściej żylaki pojawiajÄ… siÄ™ na koÅ„czynach dolnych, wargach sromowych i w pochwie oraz odbycie jako tzw. hemoroidy. Bardziej narażone na ich wystÄ…pienie w ciąży sÄ… kobiety, u których w rodzinie zdarzaÅ‚y siÄ™ żylaki ponieważ istnieje dziedziczna predyspozycja do ich powstawania. Zwiastunem żylaków mogÄ… być pojawiajÄ…ce siÄ™ tzw. pajÄ…czki czyli siateczka uwidocznionych żyÅ‚ek. Później mogÄ… pojawić siÄ™ niebieskosine prÄ™gi dajÄ…ce bardzo nieprzyjemne dolegliwoÅ›ci tj. bolesność, pieczenie czy obrzÄ™ki. Niekiedy żylaki prócz doznaÅ„ estetycznych nie dajÄ… żadnych dolegliwoÅ›ci.  
 
Jeżeli żylaki zostanÄ… zaniedbane mogÄ… stać siÄ™ przyczynÄ… powstania zakrzepowego zapalenia żyÅ‚.  

 
WEZWIJ LEKARZA, GDY...  
W przypadku, gdy dolegliwoÅ›ci zwiÄ…zane z powstaniem żylaków stanÄ… siÄ™ bardzo dokuczliwe, ból nasili siÄ™ a uczucie „ciężkich nóg” nie ustÄ™puje należy skontaktować siÄ™ z lekarzem. W przypadku, gdy choroby żyÅ‚ wystÄ™pujÄ… w rodzinie kobieta planujÄ…ca ciąże powinna zgÅ‚osić siÄ™ do lekarza w celu przeprowadzenia badania oceniajÄ…cego przepÅ‚yw żylny i ewentualnego leczenia w celu ograniczenia ryzyka wystÄ…pienia żylaków oraz powikÅ‚aÅ„ zatorowo-żylakowych w czasie trwania ciąży.  

 
LECZENIE DOMOWE  
Jeżeli u kobiety ciężarnej istnieje ryzyko wystÄ…pienia żylaków lub też już siÄ™ one pojawiÅ‚y powinna stosować poÅ„czochy przeciwżylakowe. Najlepiej jeżeli stanÄ… siÄ™ one podstawÄ… jej garderoby już od pierwszych miesiÄ™cy ciąży. W celu usprawnienia przepÅ‚ywu krwi w koÅ„czynach kobiety ciężarne powinny prowadzić aktywny tryb życia i unikać dÅ‚ugiego przebywania w pozycji stojÄ…cej lub siedzÄ…cej. Codzienne spacery oraz odpowiednia gimnastyka znacznie ulepszÄ… krążenie żylne. W czasie wypoczynku należy starać siÄ™ by nogi uÅ‚ożone byÅ‚y nieco wyżej.  
 
Należy również zadbać o odpowiedniÄ… dietÄ™. Powinna ona być bogata w produkty zawierajÄ…ce dużą ilość bÅ‚onnika oraz witamin. Szczególnie witaminy C oraz PP. Dieta pozwoli na zmniejszenie ryzyka rozwoju choroby oraz utrzymanie odpowiedniej masy ciaÅ‚a, majÄ…cej ogromny wpÅ‚yw na caÅ‚y ukÅ‚ad krążenia. Istnieje wiele rodzajów maÅ›ci, kremów czy też tabletek zmniejszajÄ…cych dolegliwoÅ›ci zwiÄ…zane z żylakami.  
 
Pomimo tego, iż większość z nich jest dostępna bez recepty, kobieta ciężarna nie powinna ich stosować bez konsultacji z lekarzem. Najczęściej stosuje się preparaty pochodzenia naturalnego. Zawierają one wyciągi z kasztanowca i rutyny.
lusia24
Chciałam wrócić do tego tematu. Po ostatnim porodzie pojawiły się i były bardziej dokuczliwe niż gojąca się rana po nacięciu krocza!!!
Czy ktoś wie jak można temu zapobiec???
Aż mnie wdryga na samą myśl o powtórce...
grzałka
zapobiegac zaparciom
lusia24
Nie mam z tym problemu - tamtym razem po prostu zylaki pojawiły sie bezpośrednio po porodzie - po wysiłku.
Czy można temu jakoś zapobiec?
Jakieś specjalne kremy, masaże...
Wiem, że to niezbyt przyjemny temat, ale icon_rolleyes.gif - boje się nawrotu...
Maciejka
Lusia, mnie pomogły ziołowe czopki Hemorol. Przeszło dośc szybko.
kachna
Przekleje ci kilka zdan:

Otoz, jak pojechalam do Anglii w lipcu, to zmiana wody i dieta typu TESCO (brrrr) spowodowaly totalne zaparcia. Nic nie pomagalo - ani jogurty z musli, ani otreby, ani owoce.
Moj maz nakazal mi jesc sliwkowe specyfiki , czyli takie jak nasz Bozonarodzeniwy kompot z suszu - mniej wiecej (z puszek, fuj) bo na niego dzialaja. Oczywiscie to sie nie umywa do naszego, narodowego "trunku".

Tydzien po powrocie do domu mialam przezycie przypominajace porod. Reszty nie wspomne.

Krew sie lala jeszcze niedawno przy byle parciu.

Wizyta u lekarza niewiele dala.


A co pomoglo?
1. Paczka Iranskich pysznych sliwek suszonych, jem 3-5 przed sniadaniem na czczo. Kupilam w Gdansku na rynku, wsrod przypraw za 1 zl 50 gr


2. Czopki - prawdopodobnie jedyne na rynku dozwolone dla ciezarnych: PREPARATION H, cena 24 pln, austriackie, a produkowane w GB , wyciag z watroby rekina i drozdzy. REWELACJA!!! po 5 dzniach nie ma zadnych dolegliwosci.


3. Inne czopki np. Hemorectal, sa zakazane, gdy jest krwawienie z kiszki stolcowej. Pamietaj o tym.
wink.gif [/b]
i.
CYTAT(grzalka)
zapobiegac zaparciom


a co z parciem wink.gif
U mnie przy parciu wylazły paskudy.

Preparation H w ogóle nie pomógł. Jedyne co mi pomaga przy zaostrzeniu to Posterisan - czopki i maść.
kasia80
przede wszystkim dbac o diete- jesc duuuzo swierzych owoców i warzyw. unikać fast-food_ów i ogólnie jeśc potrawy zawierające duzo błonnika. Czopki są niezłe, ale prawidłowa dieta jest w stanie sprawić że choroba nie powróci tak szybko a jeśli to nie w tak zaostrzonej formie.
Lizia
[quote="kachna"]Przekleje ci kilka zdan:

1. Paczka Iranskich pysznych sliwek suszonych, jem 3-5 przed sniadaniem na czczo. Kupilam w Gdansku na rynku, wsrod przypraw za 1 zl 50 gr

Jakie to są Iranskie? Bo u mnie w sklepie są tylko zwykłe albo kalifornijskie...

2. Czopki - prawdopodobnie jedyne na rynku dozwolone dla ciezarnych: PREPARATION H, cena 24 pln, austriackie, a produkowane w GB , wyciag z watroby rekina i drozdzy. REWELACJA!!! po 5 dzniach nie ma zadnych dolegliwosci.

U mnie w aptece jest tylko maść Preparation H
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.