To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pogoda wakacyjna a dziecko chore :-(

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Graz
Jak wyżej. Przyczepiło sie do nas coś i sie ciagnie....
Na poczatk angina - gardło, naloty. Ok. To już znamy.
Potem za 3 dni katar zielony doszedł i kaszel silny. icon_sad.gif
Wczoraj jedno ucho bolało, dzis drugie. Zapalenie uszu. Antybiotyk oczywiście.

(anginy leczymy homeopatycznie, do tej pory było ok, tym razem za duzo tego wszystkiego sie nazbierało..... jak ja nienawidze antybiotyków....)

Jest to wątek wylewania żalów chorobowych icon_sad.gif
cydorka
oj Grażuś smutno nam żeście chorzy
my po kilku dniach biegunki i kilku dniach kataru chwilowo spokojni ale jestesmy w trakcie przedszkolnych zajęć adaptacyjnych i czekam co przywleczemy
oj ta nasza kawka, kiedy my sie namówimy hę
cyd
milly
dołączam do klubu - po nie przespanej nocy. Co prawda u nas katarzysko, ale znacie Jachowe katary icon_rolleyes.gif . Na szczęście zadziałał Sinupret - lało się całą sobotę i trochę się chyba odetkało. Nic, zobaczymy jak będzie jutro. Trzymajcie kciuki, bo jutro/pojutrze Jach sam z babcią. A babcia nie radzi sobie z katarem niestety.
marghe.
trzymam mocno
cydorka
i ja
cyd
milly
dzięki
zapalenie gardła + czerwone ucho = antybiotyk icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif
mamamaćka
Przyłączamy się icon_cry.gif
Okropny kaszel + katar gigant icon_evil.gif
Narazie bez antybiotyku, zobaczymy czy siÄ™ uda.
beattta
Na zakończenie przedszkola ropna angina icon_sad.gif [/b]
Ulcia i Julcia
Ojej, to chyba epidemia. U nas katar jakiego niczemu dotąd nie udało się zwalczyć. Milly, co to jest Sinupred? Od jakiego wieku?
milly
Sinupret® - tabletki
Sinupret® - krople

Skład:
100 kropli zawiera: 29g alkoholowo - wodnego ekstraktu otrzymanego z surowców roślinnych (Gentianae radix, Primulae flores cum calycibus, Rumicis herba, Sambuci Flores, Verbenae herba). Lek zawiera 19% obj. alkoholu.

1 drażetka zawiera: Gentianae radix 6 mg, Primulae flores cum calycibus 18 mg, Rumicis herba 18 mg, Verbenae herba 18 mg, massa tabl. Et drage ad 100 mg

Działanie:
Lek pochodzenia roślinnego o działaniu rozrzedzającym wydzielinę w obrębie zatok oraz górnych i dolnych dróg oddechowych. Sinupret działając przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęk błon śluzowych oskrzeli, nosa i zatok obocznych nosa. Poprawia w ten sposób drożność układu oddechowego. Skuteczność Sinupretu jest nie mniejsza niż syntetycznych mukolityków.
Sinupret aktywnie pomaga w zwalczaniu infekcji, poprzez stymulację układu immunologicznego, oraz działanie wirustatyczne.

Wskazania:
Wspomagająco w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych zatok oraz górnych i dolnych dróg oddechowych, a także jako lek uzupełniający przy antybiotykoterapii.

Przeciwwskazania:
Nie zaleca się równoczesnego stosowania innych środków o działaniu wykrztuśnym.

Działania niepożądane:
W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowe o lekkim przebiegu, ustępujące po odstawieniu leku. Preparat powoduje zwiększenie wydzielania śluzu i soków trawiennych.

Uwagi:
Sinupret można podawać w okresie ciąży i karmienia piersią. Lek nadaje się do długotrwałej terapii.

Interakcje z innymi lekami:
Nie sÄ… znane.

Dawkowanie i sposób użycia:
Krople:
Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej: dorośli 3 razy dziennie 50 kropli; dzieci w wieku szkolnym 3 razy dziennie 25 kropli. U dzieci poniżej 6 roku życia preparat można stosować po konsultacji z lekarzem: 3 razy dziennie 15 kropli. W szczególnych przypadkach dawkę można zwiększyć dwukrotnie. Podczas pobierania leku buteleczkę należy trzymać pionowo w dół.
Drażetki:
Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej: dorośli 3 razy dziennie 2 drażetki; dzieci w wieku szkolnym 3 razy dziennie 1 drażetkę. W szczególnych przypadkach dawkę można zwiększyć dwukrotnie. Drażetki Sinupret powinny być połykane w całości z niewielką ilością wody.

Postać leku i opakowania:
Roztwór 100 ml
Drażetki - 50 szt., 100 szt.
Gdy niewskazane jest przyjmowanie alkoholu, alternatywę stanowi Sinupret w postaci drażetek.
mamamaćka
No i mamy zapalenie krtani icon_cry.gif
I antybiotyk icon_cry.gif
siłaczka
Wczoraj wrócilismy wcześniej z wyjazdu icon_cry.gif . Z nikim prawie ( poza dziadkami i bliską rodziną ) się nie widzielismy. Dzieci kaszlą, prychaja, szukaliśmy pediatry z polecenia w obcym mieście ( w przychodni rejonowej w Supraślu od razu dostalismy antybiotyk dla obydwu icon_mad.gif ). A miało byc tak fajnie....Mielismy przez cały tydzień spotykać się z różnymi dawno nie widzianymi znajomymi..A tu kiszka icon_mad.gif . Miśka już bez przedszkola, kaszląca i jęcząca, młoda na dodatek ząbkujaca a ja z chorymi zatokami icon_cry.gif
Maciejka
U nas tez wakacje pod znakiem antybiotyku. Maciek rzucił się w wir jedzenia lodów za moim przyzwoleniem i w efekcie mamy jakieś anginisko chyba. Od środy wieczorem gorączka, początkowo prawie non stop, teraz nareszcie daje sie zbijac, ale ze dwa razy w ciągu dnia powraca. icon_sad.gif Maciek dzielnie znosi chorobę. Nie wiem czy robie dobrze, ale wczoraj i dziś, kiedy nmie miał gorączkli pozwoliłam mu trochę pobyć na dworze. Nie potrafię utrzymac go w domu, kiedy w dodatku nie mam nawet atrakcji w postaci bajek lub gier. A on składa ręce i mówi "mamusiu błagam cię". Myśle, ze czuje sie niexle skoro chce wychodzic, bo kiedy jest mu naprawdę źle, to po prostu leży albo śpi. Mam nadzieje, ze wkrótce będzie zdrowy. Ja jestem w lekkim szoku, bo dotychczas takie długotrwałe choroby nas omijały. wiem, wiem, jestem szczęsciara!!!
Pozdrawiam wszystkich chorujÄ…cych w letni czas!
Wakacyjna...
Bułeczka
No i mamy angine, antybiotyk obowiazkowo, a w sobote mamy jechac nad morze icon_cry.gif
jawor
eKachno Twoja historia, to tak prawie jak nasza.
Też mieliśmy spokojnie poodwiedzać starych znajomych, rodzinę.
Niestety, wracaliśmy w środku nocy, bo młodsza dostała wymiotów i biegunki.
Po drodze zostałam z niąw szpitalu na kroplówkach.
Starsza pojechała z mężem do domu.
Ale i nas nie minęło, po kolei chorowaliśmy, na końcu starsza córka i przeszła to najgorzej, ale obyło się bez szpitala.
Było to na początku lipca, już wszystko w normie.
Wirusy nie spią! Jest to paskudztwo wszędzie i nie wiadomo kiedy dopadnie.
Wszystkim chorym zyczęszybkiego wyzdrowienia.
Graz
Nad morze jechalismy zaraz po zapaleniu uszu, znad morza wracalismy z angina jakąś - niewiadomoco, wymioty, ból gradła, lekki kaszel.

Ale w trakcie było ok - nawet kapiele morskie icon_lol.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.