To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ciasto z rabarbarem i truskawkami - wg. bajaderki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Graz
Przepis nie mój - bajaderki, ale sprawdzony, smakowity. Na pewno godny polecenia. Zdjęcie moje icon_lol.gif

Ciasto z rabarbarem i truskawkami

Kremowe nadzienie na kruchym spodzie, pokryte beza

Ciasto:
1 3/4 szklanki maki
2 lyzki cukru pudru
1/2 kostki masla

Nadzienie:
1 1/2 szklanki cukru
1/4 szklanki maki
szczypta soli
6 zoltek
1 szklanka slodkiej smietanki
4 szlanki rabarbaru, pokrojonego w plasterki
1 szklanka truskawek, pokrojonych w plasterki

Beza:
6 bialek
1/2 szklanki cukru

Rozgrzac piekarnik do 180 st.C.
Make wymieszac z cukrem pudrem i posiekac z maslem az utworza sie drobne grudki. Wsypac te mieszanke na blache 33x23cm i dobrze wcisnac w dno blaszki. Piec okolo 10-12 minut do lekkiego zrumienienia.

W duzej misce wymieszac make, cukier i sol. Zoltka rozbeltac i wymieszac ze smietanka i wlac mieszanke do suchych skladnikow, wymieszac. Dodac rabarbar i truskawki, lekko wymieszac i wylac na podpieczony spod. Piec w temeraturze 180 st.C przez godzine. Bialka ubic na sztywna piane, dodawac stopniowo cukier, wylozyc beze na upieczone ciasto i piec az beza sie zrumieni, okolo 10-15 minut. Ciasto wystudzic i pokoic na kwadraty.

marghe.
piękne

A do ciast nie Å‚aska dorzucic? icon_twisted.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Graz
Tu sie bardziej rzuca w oczy icon_eek.gif icon_lol.gif
basiau
Przymierzam się do tego ciasta od jakiegoś czasu. Twoje zdjęcie, Graz, mnie przekonało icon_lol.gif , jutro piekę. Te cztery szklanki rabarbaru to ile tak mniej wicej wagowo wychodzi?

ps. ja wieczorem wstawię zdjęcia i przepis na roladę truskawkową beatkoeszową icon_razz.gif, polecam icon_biggrin.gif
Graz
Basiu, ja owoce potraktowałam "na oko" rabarbaru dałam trochę mniej niż w przepisie, a więcej truskawek. Ogólnie ze 3-4 łodygi skroiłam.
basiau
Acha, dzięki icon_biggrin.gif
dori
kurcze,aż mi ślinka pociekła!!!!!
Natalia
Chce robić dzisiaj i mam pytanie: śmietanka ma być super gęsta kremówka czy zwykła np 18% też może być?
Natalia
Ciasto zrobiłam, wyszło naprawdę dobre.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.