To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jAK USTRZEC SIĘ PRZED ZAKAŻENIEM OPRYSZCZKĄ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

alusiaa
NALEŻĘ DO TYCH STRASZNIE PRZEWRAZLIWIONYCH OSÓB.NIE CHCĘ TERAZ OPISYWAĆ CALEJ SYTUACJI,ALE ZADAJĘ PYTANIE ZAWARTE W TEMACIE.JAKĄ DROGĄ MOZE DOJSC DO ZARAZENIA?
CZY OSOBA,KTORA POSIADA W SOBIE TENZE WIRUS,ZARAZA ZAWSZE,CZY TYLKO WTEDY GDY ZIMNO WYSTÄ„PI NA USTACH?
a MOZE ZARAZA TYLKO PODCZAS PIERWSZEGO ZAKAZENIA?
BARDZO PPROSZE O FACHOWÄ„ INFORMACJE MEDYCZNÄ„.
amo
CYTAT
Do pierwszego zakażenia opryszczką wargową dochodzi zwykle w dzieciństwie. Przenosi się ona drogą kropelkową (jak grypa). Choroba może wtedy nie dawać żadnych oznak albo objawiać się jako ostre zapalenie jamy ustnej. Potem wirus nie ginie, lecz zagnieżdża się w zwojach nerwowych. Tam żyje w uśpieniu, czasem przez długie lata. W sprzyjających warunkach uaktywnia się i atakuje ponownie.


Zaraza tylko wirus aktywny. Tu poczytasz WIECEJ

A swoja droga, natrafilam w sieci na takie zdjecia opryszczki, ze az zimno mi sie zrobilo. W dodatku przeczytalam, ze moze byc ona przyczyna smierci niemowlecia.
i.
Ja mam opryszczkÄ™ na ustach raz w miesiÄ…cu.
Jedno dziecko na pewno zaraziłam - w wieku 11 lat u córki pojawiła się pierwsza opryszczka. Jak z drugim nie wiem, w każdym razie jeszcze nie ma.

Zaraża się tylko kiedy wirus jest aktywny i są pęcherzyki.
Droga zarażenia - przez ślinę, używanie wspólnego ręcznika, sztućców, kubka itp.
ulla
CYTAT(amo)
A swoja droga, natrafilam w sieci na takie zdjecia opryszczki, ze az zimno mi sie zrobilo.


Ja taką opryszczkę, na widok, której się robiło (nomen omen) zimno przeżyłam. Na czwartym roku studiów. Wysypało mnie na brodzie w trzech miejscach (zrobiły się takie trzy sporsze placki skupisk "pęcherzyków"). Jak wyłaziło, to nie dość, że miałam gorączkę i bolało, to przez dwie noce nie spałam, bo wyłaziło na raty. A potem swędziało okrutnie, a podrapać się tego nie da. Goiło się długo, a blizny miałam przez ponad rok.
i.
Ja kiedys poszłam z opryszczką na basen (jako dziecko).
No a potem miałam kilkadziesiąt pęcherzyków na twarzy.
Mika
CYTAT(ilka)
Ja mam opryszczkÄ™ na ustach raz w miesiÄ…cu.
Jedno dziecko na pewno zaraziłam - w wieku 11 lat u córki pojawiła się pierwsza opryszczka. Jak z drugim nie wiem, w każdym razie jeszcze nie ma.


"nosicielem" wink.gif jestem od zawsze,ale teraz w ciąży jakby sie zimno uaktywniło -mam co miesiac icon_confused.gif

Opryszczkę można przekazać nawet dzien wczesniej przed jej "wykluciem" -tak właśnie przelazła na Olę,jednago dnia ją pocałowałam na dobranoc,a następnego obie miałyśmy zimna icon_rolleyes.gif
Jasiek na szczęscie chyba jeszcze nie załapał


groźna jest raczej opryszczka narządów rodnych a nie wargowa? przynajmniej tak do tej pory mówili lekarze
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.