To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nowe tabletki anty. Yasmin

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Agnieszka.zg
Czy któraś może już je stosowała??? Ja zaczynam za niecałe 3 tyg. i jestem ciekawa waszych opinii, ponoć na zachodzie to jest przebój rewelacja , u nas dopiero co wchodzi na rynek ....
goÅ›
Agnieszka, od dwóch m-cy noszę w portfelu receptę a tabletek nie było, nie było aż w zeszłym tygodniu zobaczylam, że są już w aptece. Zaczynam brać w piątek...
moko.
Ostatnio koleżanka chwaliła mi się tym, że te tabletki są rewelacyjne. . . .
I jako jedyne nie powoduja u niej skutków ubocznych.
Bierze je od 2 m-cy. Tylko ona miała łatwiejszy dostep do nich, bo jest połozną.
myszka
Mój lekarz też je bardzo zachwalał - polecał mi, jak przestanę karmić. Są jednak trochę droższe od większości dostępnych na rynku pigułek - +/- 30-35 zł./opak. (czyli podobnie jak Cerazette).
addera
A możecie podać jakieś blizsze informacje na temat tych tabletek ?
Dlaczego są lepsze niż te dostępne na rynku do tej pory ?
myszka
Z ulotki informacyjnej:

Czym wyróżnia się Yasmin?
Tak jak inne preparaty Yasmin zapewnia wysoką skuteczność antykoncepcyjną, dobrą kontrolę cyklu i możliwość przesunięcia terminu krwawienia. O popularności Yasmin decydują więc dodatkowe właściwości, w szczególności zdolność do przeciwdziałania zatrzymywaniu wody w organizmie, nazywana medycznie aktywnością antymineralokortykoidową.

Efekt antymineralokortykoidowy.
Estrogeny (zarówno naturalne, jak i pochodzące z pigułek antykoncepcyjnych) mogą powodować zmiany prowadzące do wzrostu ilości wody w organizmie. U wrażliwych kobiet może to spowodować wystąpienie tkliwości piersi, wzrost ciężaru ciała czy obrzmienia. Tylko Yasmin zawiera drospirenon, składnik mogący przeciwdziałać zatrzymywaniu wody w organizmie.
addera
Myszka,
dziękuję icon_biggrin.gif
myszka
A proszÄ™, proszÄ™.
Tyle jednak ulotka, a ja chciałabym wiedzieć, czy ten Yasmin w praktyce faktycznie taki rewelacyjny, czy też popyt i zainteresowanie, to tylko skuteczne działanie przedstawicieli handlowych.

Jeśli ktoś wypróbuje, dajcie znać. Mi się nie spieszy, bo wciąż karmię, ale po odstawieniu na pewno będę ciekawa opinii.
Agnieszka.zg
mnie w sumie najbardziej zależy na tym Efekcie antymineralokortykoidowym bo jak jestem na terażniejszych pigułkach to piersi moich lepiej nie dotykać taką tkliwość mam a i mi się nie chce .... icon_wink.gif no wiecie czego ..hehe a w sumie wtedy to można do woli ....może to się zmieni????
myszka
Właśnie. Jak z libido? Bo o tym ulotka ani mru-mru.
Maciejonka
Ja zmienić nie muszę za to muszę zacząć brać i też czekam na informacje.

Chciałam jeszcze spytać-czy swoim lekarzom mówicie, ze chciałybyście brać te a nie inne tabletki?
milly
niestety, moje drogie, to nie jest tak, że jak Goździkowa weźmie, to i Nowakowej będzie dobrze. Tabletki trzeba dobierać indywidualnie. Jednej podpasuje Logest, innej Marvelon a jeszcze innej gumki. Testować na sobie niestety trzeba. Tak samo z libido. Z tego co wiem (a dużo o tabletkach wiem) to raczej wszystkie ograniczają w jakimś stopniu chęć na brykanie icon_wink.gif . Ale to też indywidualnie.
myszka
Milly, nikt nie twierdzi, że jak pomoże Goździkowej, to i Nowakowej. Mnie interesuje, czy ogólnie to te tabletki to czasem nie przereklamowane są.
A że z tabletkami różniście, szczególnie z anty, to się wie - wystarczy choćby poczytać wątek o Cerazette. Taka Kaszanna odstawiła natychmiast, ja na tym "jadę" od roku i jest ok.
myszka
CYTAT(Maciejonka)
Chciałam jeszcze spytać-czy swoim lekarzom mówicie, ze chciałybyście brać te a nie inne tabletki?


Ja nie wybieram - mi pigułki za każdym razem dobierał lekarz. Wybierać to chyba można sobie fason butów w obuwniczym. icon_biggrin.gif Chociaż o różnych przypadkach słyszałam. To fakt.
Kaszanka
Właśnie, Kaszanna odstawiła wszytkie tabletki bo jej libido spadło do -10. Teraz mam spiralę i nigdy w życiu nie wrócę do tabletek (wypróbowałam chyba wszystkie na rynku).
Mój były ginekolog wszystkim pacjentkom przepisywał Cilest. Miał ładne ulotki, kalendarzyki, naszywki itd. icon_cool.gif
myszka
CYTAT(Kaszanna)
Mój byÅ‚y ginekolog wszystkim pacjentkom przepisywaÅ‚ Cilest. MiaÅ‚ Å‚adne ulotki, kalendarzyki, naszywki itd.  8)


To jest właśnie to, co miałam na myśli: skuteczna siła przekonywania przedstawiciela medycznego, który odpowiednio skręca lekarza, a ten skręca pacjentki.
Agnieszka.zg
wszystko prawda , ja brałam Marvelon i gdyby nie tkliwość piersi pewnie dalej bym je brała bo znoszę dobrze ale chcę się przekonać czy inne mi może jakoś pomogą ....ale to się okaże za jakiś miesiąc......a do sprirali to jakoś się przekonać nie mogę ..........ale każdy wybiera to co lubi..... icon_lol.gif
goÅ›
Yasmin jest z reguły przepisywany pacjentkom mającym tzw. problemy androgenne i jego funcja antykoncepcyjna nie jest wtedy główną i jedyną jaką ma do spełnienia.

Tak jest właśnie w moim przypadku i lekarz stwierdził że gdy tylko wejdą na rynek polski, przepisze mi receptę.

A libido póki co mam w nosie, icon_lol.gif
Maciejonka
OK byłam u ginekologa. Dostałam receptę na Yasmin własnie. Po zbadaniu i wywiadzie p. doktor spytała: no to co mam pani przepisać? , ja jej na to: nie wiem -pani jest lekarzem...
Ale ze miałam akurat w ręce ulotkę z Yasmina to mi zapisała...
Z gadżetów dostałam kalendarzyk.
kas
I cena jak na razie atrakcyjna ok. 35 zł.
Tobatka
Mój lekarz na pytanie o Yasmin powiedział: "Jeszcze żadnej swojej pacjentce nie przepisałem, ale na pani nie będę eksperymentował" icon_wink.gif I wyjaśnił, że Cilest dla mnie lepszy jest.. No i że Yasmin ma niezłą kampanię promocyjną, a "każdy Żyd swój towar chwali"... Taki jest mój lekarz, ale lubię go i ufam...
Agnieszka.zg
no ja go zaczynam brać w tę niedzielę to sie zobaczy jak działa
myszka
CYTAT(kas)
I cena jak na razie atrakcyjna ok. 35 zł.


Kas, ale jak na tego typu tabletki to to chyba nie jest atrakcyjna cena. Nie mam teraz porównania, ale coś mi się kołacze, że Cilest, Marvelon, Minulet i inne są tańsze.
Agnieszka.zg
faktem jest że są one stosunkowo droższe od np.Marvelonu za który płaciłam 29 zł. a za Yasmi8n poi promocyjnej cenie 35 zł. ( apteka która ma chyba umowę z tą firmą0 bo w innej aptece jak się pytałam to cena była aż 42 zł.
PATIszon
Agnieszka
Jak Ci po tym Jasminie?
Ja wlasnie dostalam recepte i zamierzam lykac.
?
Agnieszka.zg
czuję się bardzo dobrze a przede wszystkim nie mam tkliwości piersi a reszta bez zmian
PATIszon
No to ide sobie lyknac. icon_cool.gif
brak czyli fiolka
Dziewczyny,
ja właśnie dosta.lam receptę na Yasmin, dltaego pytam i jak?
jak znosicie?
jak Wasze libido itd?

Acha, w mojej aptece kosztuje niestety ąz 42 zł z groszami icon_sad.gif(

pozdr
Fiolka
PATIszon
CYTAT(Fiolka)
Dziewczyny,
ja właśnie dosta.lam receptę na Yasmin, dltaego pytam i jak?
jak znosicie?



Ja jestem pod koniec pierwszego opakowania i nie jestem zachwycona.
Po pierwsze plamie caly czas.
Po drugie nie mam apetytu. Co zjem to mi niedobrze.
Po trzecie wogole niefajne sa pigulki, bo trzeba o nich pamietac. Juz jednego dnia nie lyknelam (dokladnie tego dnia mialam apetyt i nie bylo mi niedobrze)

CYTAT
jak Wasze libido


A co to jest.... icon_rolleyes.gif
Maciejonka
Ja też plamiłam cały czas.
Apetyt w normie.
A o pigułkach chyba zawsze trzeba pamietać?
Libido?? icon_rolleyes.gif czy ja wiem...

Na szczęście skończyła mi się kasa i już nie kupiłam następnego opakowania. Muszę iść do ginekologa po cos innego. Tańszego.
PATIszon
CYTAT(Maciejonka)
Ja też plamiÅ‚am caÅ‚y czas.  
.


No ale to chyba nie za dobrze, co?
alatanta
.........
Maciejonka
Ja dostałam gratis kalendarzyk...

Z tym plamieniem miało być tak-że jak się ureguluje to minie. Nie zdążyło.

NazywajÄ… sie faktycznie Å‚adnie icon_smile.gif
PATIszon
CYTAT(Maciejonka)
 

NazywajÄ… sie faktycznie Å‚adnie icon_smile.gif


Tiaaa ale to tylko tyle.
Ja wlasnie jestem w trakcie 7-dmnio dniowej przerwy i wreszcie moge najesc sie do syta!!! Od trzech dni jem za ten ostatni miesiac kiedy to na widok zarcia mnie odrzucalo icon_evil.gif
Chyba jednak nie wezme drugiego opakowania.... icon_rolleyes.gif
Jaco
CYTAT(PATIszon)
CYTAT(Maciejonka)
 

NazywajÄ… sie faktycznie Å‚adnie icon_smile.gif


Tiaaa ale to tylko tyle.
Ja wlasnie jestem w trakcie 7-dmnio dniowej przerwy i wreszcie moge najesc sie do syta!!! Od trzech dni jem za ten ostatni miesiac kiedy to na widok zarcia mnie odrzucalo icon_evil.gif
Chyba jednak nie wezme drugiego opakowania.... icon_rolleyes.gif


Kurcze, to ja chyba specjalnie po ten Yaśmin pojdę do jakiegoś lekarza icon_rolleyes.gif . Też bym chciała, żeby na widok jedzenia niedobrze mi się robiło. Na razie to robi mi się niedobrze na widok czegoś innego i stres zajadam tonami słodyczy icon_evil.gif
PATIszon
Ale ja lubilam jesc!!!!!! icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif
Maciejonka
Heh! ja też lubię jeść i dlatego mi też mi zal ze mnie nie odrzucało...
PATIszon
Kuswa! A ja znowu zapomnialam lyknac wczoraj tabletke!
To nie dla mnie!
Ja sie chyba zaszyje icon_cool.gif
Maciejonka
Ja żeby nie zapominać to mam ustawione w komórce przypomnienie icon_smile.gif działało.
PATIszon
Tez o tym myslalam....ale to takie upierdliwe.
Kurcze, nie ma lepszej metody.... icon_rolleyes.gif
brak czyli fiolka
a ja jestem w trakcie drugiego opakowania.
jak dla mnie tabletki są ok. głównie z tego względu ze do tej pory w czasie 7-dniowej przerwy przy innych tabletkach miałam b. silne bóle głowy a przy tych one nie wystąpily.
Libido ok, tylko coś mam czasami bolesność piersi i czuje jakby mi sie powiekszyły czy co 23.gif
ogólnie ok. ide niedlugo na wizyte do learza ale pewnie nastepne opakowania wezme
malinka1978
Ja dzisiaj dostlam recepte na Yasmin. I darmowe 1 opakowanie do wypróbowania. Zaczne jak dostane okres . Zobacze jak zadziala u mnie i jak bedzie z samopoczuciem. wczesniej zadnych nie jadlam wiec nie mam porównania.
malinka1978
wczoraj zazylam pierwsza tabletke o 19 godz. dzisiaj bedzie druga. co do ubocznych to nie wiem, troche mi w glowie pulsowalo jakby tetno szybsze i serce szybciej pracowalo po zayziu za ok 6 godz bo wtedy wstawalam do dziecka karmić butlą. okres dzisiaj mam big wiec i tak jestem oslabiona... poczekam jak to bedzie z tymi tabletkami, acha i czesciej chodze do WC na siku...
malinka1978
Czesc,
Noc koszmarna... zazyłam o 19 Yasmin i w nocy sie obudzilam z szalejacym sercem i bólami nóg tak w dól mi promieniowalo... i w glowie tez niedobrze, do tego co chwile sie do WC chodzi i wydaje mi sie ze mam jeszcze wiekszy okres niz mialam, amialam duze...

Po prostu nie wiem czy zazyje kolejna tabletke... dzwonilam do ginekolog, powiedziala ze aby przeczekac i zazywac nie na noc a nadzien i zobczyc jak sie bede czula...
A jak mi to bardzo dokucza to po prostu nie zazywac...
Tylko moze byc taka sytuacja ze jak zazylam 2 tabletki to moze wystapic kolejne krwawienie z odstawienai ale nie musi...

a ja mam juz dosc tego krwawienia... i myslalam ze ani na swieta ani na sylwestra nie bede miala tych dni...

Jestem teraz zla ze zaczelam to zazywac... bo wiem ze zle toleruje hormony, ale boje sie wspolzyc na prezerwatywach po cesarce i chce mi sie z tego wszystkiego
xxyy
Ja zazywalam jasmin przez rok zanim odstawilam by starac sie o dziecko. Nie zazywalam innych tabletek antykoncepcyjnych wiec nie moge porownac czy sie lepiej czy gorzej czulam po Jasminie w porownaniu z innymi . Ogolnie czulam sie dobrze, zadnych wiekszych zmian, libido chyba takie samo. Ale na poczatku czulam , ze jestem ciut przytlumiona, wkrotce sie przyzwyczailam i zapomnialam o tym . Jak odstawilam tabletki i organizm zaczal wracac do stanu "przedtabletkowego" poczulam jak to przytlumienie zaczelo znikac. I mialam wrazenie , ze znow "jestem soba". To bylo takie dziwne uczucie. To nie byla duza zmiana ale byla. Wole siebie bez tego uczucia i troche osobiscie mnie to zniechecilo do tych tabletek.
justin
biorę od jakiegos roku. Plamiłam tylko jeden miesiąc, potem było ok. Chyba wszystko jest w porządku.

Faktycznie denerwujące jest to, że trzeba o nich pamiętać, ale w ulotce jest napisane, że do 12 h ok.

Zastanawiam siÄ™ nad zastrzykiem hormonalnym.
malinka1978
Leni mnie tez troche przytlumilo ze jakbym chodzila we snie czy cos takiego, jakbym miala w czache czyms dostala takie dziwne uczucie...

justin u mnie odpada zastrzyk bo jakbym zle zareagowala na hormon to musialbym sie meczyc dluzszy czas trwania zastrzyku.

A z Yasmin chyba rezygnuje i 3 tabletki nie biore.
xxyy
CYTAT(malinka1978 @ pon, 17 gru 2007 - 19:17) *
Leni mnie tez troche przytlumilo ze jakbym chodzila we snie czy cos takiego, jakbym miala w czache czyms dostala takie dziwne uczucie...


Malinka
no wlasnie takie uczucie icon_smile.gif
malinka1978
Nie chce znać Yasmin... okres mi sie wydłużył, moze byc to spowodowane ze odstawilam te tabletki bo zle sie po nich czulam... teraz mam na ten miesiac rozlegulowany cykl choinka jasna 21.gif 21.gif jestem zla i chce mi sie 41.gif i nie wiem czy jeszcze zdecyduje sie na tabletki jakiekolwiek. zostaje mi prezerwatywa.
adriannab
CYTAT(Fiolka @ Fri, 09 Sep 2005 - 20:40) *
Dziewczyny,
ja właśnie dosta.lam receptę na Yasmin, dltaego pytam i jak?
jak znosicie?
jak Wasze libido itd?
Acha, w mojej aptece kosztuje niestety ąz 42 zł z groszami icon_sad.gif(
pozdr
Fiolka


ja tam swoje tabletki znoszę dobrze. Ale cenę podałas niezłą, rozejrzyj się bo w innych aptekach moze być taniej. Albo porównaj sobie na [reklama-usunięta]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.