To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

PÅ‚ukanie jelit

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

.uzytkownik.usuniety.
Ostatnio moja mama przyleciała z taką rewelacją. Podobno pomaga na zaparcia i w ogóle na wszystko. wink.gif Nie mówiąc już o efekcie odchudzającym.

Wiecie coÅ› o tym cudzie?

Z
Kaszanka
Kojarzy mi się tylko i wyłącznie z lewatywą icon_lol.gif
Ale są domowe lewatywy, nie pamiętam jak się nazywają... Lekarz kazał mi kupić gdy miałam zaparcia w ciąży. Ale nie stosowałam bo podziałało coś innego.
Arwena.
Zwierzo gdzies czytałam że nieprawidłowo wykonane płukanie może spowodować cięzkie uszkodzenie jelit właśnie.

A czytałam właśnie w kontekscie odchudzania - ale za żadne skarby nie mogę sobie przypomnieć gdzie.

Wrzuć w googla - wyskakuje tego trochę.
amo
MOze chodzi Ci o cos takiego?
mama_do_kwadratu
Jelito powinno być oczyszczane jedynie kiedy to konieczne, przed zabiegami, endoskopią etc. Płukanie jelit przyszło do nas z zachodu- nazywają to dumnie hydrokolonoterapią (taka mega lewatywa)- kosztuje dużo, a może być szkodliwe. Może podczas tego "zabiegu" dojść do perforacji jelita, wypłukuje się dobra flora bakteryjna, są jeszcze inne efekty uboczne, czytałam gdzieś, ale za nic nie mogę znaleźć tego artykułu- poszukam jeszcze.
Jutta
Takie kosmetyczne płukanie jelit, podczas którego wtłaczane jst pod cisnieniem wiadro wody icon_eek.gif może doprowadzic do rozerwania jelita, bo pacjentka moze miec uchyłki o czym wcale nie musi wiedzieć. Nawet podczas kolonoskopii czyli badania jelita grubego może dojść do przebicia jelita a co dopiero podczas takiej mega-lewatywy icon_eek.gif

Faktem jest, że przeczyszczenie jelit z reguły od razu pokazuje mniej na wadze ale to skutek wypłukania złogów wszelakich zgromadzonych przez wiele lat.
Faktem jest, że przy takim czystym jelicie organizm szybciej chudnie, bo wszystko jest prawidłowo trawione i nie zalega.
Faktem jest, że po płukania jelit pozbywamy sie dobrych bakterii i musimy łykać "bakterie w tabletkach"
Faktem jest, że medycyna ludowa lewatywami leczyła wiele chorób. Oczyszczała organizm i przywracała jego równowagę.

Ale jesli ktos koniecznie chce, to może niech przeprowadzi sobie sam lewatywki ? Nie 15 litrów od razu do srodka a 1 - 2 litry ? Michał Tombak napisał książke "Droga do zdrowia" i tam opisane sa sposoby oczyszczania organizmu m.in. lewatywy.
.uzytkownik.usuniety.
Dzięki. Już poradziłam mamie wizytę u kosmetyczki jeśli koniecznie chce sobie poprawić samopoczucie. icon_wink.gif

Z
basiau
Nawet jeden z odcinków "Na dobre ..." traktował o skutkach ubocznych takiego "cudu" icon_wink.gif
Siunia
Jutta.... icon_confused.gif
piszę do Ciebie siłą woli icon_cry.gif
Pokusiłam się na oczyszczanie organizmu wg. Tombaka...
Boszzzzzzzz.... jak przeżyję a Cię dorwę, to..... wink.gif
Dziewczyny, trzeci dzień sie oczyszczam, ale opieka wówczas przy dzieciach jest raczej mizerna.
Pierwszego dnia wieczorem już chciałam wszystkiego zaniechac, ino brak sił uniemożliwił mi dotarcie do lodówki.
A tak poważnie....
Wzięłam się za oczyszczanie organizmu poprzez "głodówkę" jaką proponuje Tombak. Jest necie opis, który znależć można równiez w książkach tegoż autora.
Pierwszy dzień był fatalny, wręcz tragiczny icon_cry.gif I naprawdę jedynie brak sił nie pozwolił mi przerwać tej męki wink.gif
Wczoraj było lepiej, dziś jest też trochę lepiej.
Hm... oczyszczanie.... jakoś nie zauważyłam bym co kolwiek z siebie wydaliła prócz płynów. A niby kamieni kałowych i innych takich rzeczy powinnam sie wyzbyć.
No ale cóz, zobaczymy.
Myślę, że przede wszystkim to był to szok dla organizmu. W weekend byliśmy na wspaniałym weselu, we wtorek był dzień pierwszy oczyszczania wink.gif Ale gdybym za długo o tym myślała, to na samym myśleniu by sie skończyło icon_lol.gif

Tak prawde pisząc, to myślałam o tym już dawno. Ale skłaniałam sie raczej w kierunku takiego "cudu". Bo to mniej problemowe mi sie wydawało. Ale moje jelita mogłyby tego niewytrzymać.
Liczę, że po tej kuracji to już jednak zacznę inaczej się odżywiać. Pewnych rzeczy ze soba niełączyć i tyle.
Od zawsze mam problemy z wypróżnianiem - ok. 2 razy w m-cu. Zawsze przed okresem i gdzieś pomiędzy, ale to "pomiędzy" nie zawsze... icon_cry.gif
Więc jestem trochę zawiedziona, że woda ze mnie leci. Woda, poprostu woda. Liczyłam na coś więcej wink.gif
Bo nikt mi nie wmówi, że przy takiej częstotliwości nie mam z czego sie oczyszczać icon_confused.gif

Pozdrawiam

- Siunia

ps. dzieki za ten wątek, bo mogłabym sobie dopiero bigosu narobić... Miałam ten sam pomysł co Mama Zwierzo. Może byłoby dobrze, może nie... Dzięki Jutta, wybrała drogę o niebo trudniejszą ale napewno bezpieczniejszą.
StosujÄ™ siÄ™ do tego https://www.drnatura.pl/m__tombak.htm

Obawiałam sie, że kwas mnie zabije icon_rolleyes.gif Ale nie jest to takie złe jak myślałam, wręcz przez pierwszy dzień bardzo dobre, później juz mnie a trzeciego dnia ma się dość wink.gif I całe szczęście, że jutro co innego w planie. A niedziela będzie wręcz boska ! icon_lol.gif
basiau
Ta dieta Tombaka to taki motignac w polskim wydaniu wink.gif
Siunia
Najtrudniej jest się "oczyścić" z wszelakich paskudztw, potem jakoś idzie icon_wink.gif
Nie znam tej diety o której piszesz, ale Tombakowi jest po drodze z Mają Błaszczyszyn. Tym bardziej schemat odżywiania (jak rozłożyc posiłki każdego dnia) i zasady.
Pozdrawiam nieco osłabiona icon_wink.gif

- Siunia

ps. ale sól gorzka na czczo (eeeeee, nawet i pewnie po jedzeniu) to cholerne paskudztwo. Dobrze, że mam mikrofale, bo nie dałabym rady wypić tego na ciepło za pierwszym podejściem. Ta jedna szklanka to czas ok 15 minut icon_confused.gif blehhhhh....
Siunia
A może znacie jakies inne sposoby oczyszczania?
Bo przeze mnie teraz wszystko przelatuje jak woda, nic ponad to. Więc nie wiem czy napewno uda mi sie jelita przeczyścić.
No ale to dopiero trzeci dzień... Może jeszcze coś sie ruszy w temacie

- Siunia
Siunia
No i pochwalcie trochę moją siłę woli, dzięki której żyje jeszcze... icon_wink.gif
Z 6 wiader kawy dziennie przeszłam na "0" icon_eek.gif
Aż sama się dziwię, dlaczego jeszcze nie padłam...

- Siunia

ps. ło matko, jedna kuracja oczyszczająca a ile wyrzeczeń icon_evil.gif
basiau
Ja tam specjalistką w diecie mm nie jestem, ale głównie chodzi o niełączenie produktów, podział na posiłki węglowe i tłuszczowe, wyeliminowanie pewnych produktów, zachowanie przerw miedzy posiłkami i takie tam. A Maja Błaszczyszyn wydała chyba ksiazkę z przepisami do przyrządzania w thermomixie (to tak nawiązukąc do wątku Anity o tm) -o znalazłam ją - tu chodzi o jakąs dietę wg Diamonda - ale generalnie zasady jak powyżej.
Z pobieznej lektury książki:
" Dr Ehret wykonał około 300 sekcji zwłok i zaledwie w 28 przypadkach jelito grube było wolne od stwardniałych resztek.powstałe zawierały pasożyty, gnijace odpady, kamienie kałowe.[...] Czym większa nadwaga tym wiekszy w niej udział odłozonych resztek" i dalej w ten deseń. Zapowiada się miła lektura na urlop icon_lol.gif
basiau
CYTAT(Siunia)
No i pochwalcie trochÄ™ mojÄ… siÅ‚Ä™ woli, dziÄ™ki której żyje jeszcze...  :wink:  
Z 6 wiader kawy dziennie przeszÅ‚am na "0"  :shock:  
Aż sama się dziwię, dlaczego jeszcze nie padłam...

- Siunia

ps. Å‚o matko, jedna kuracja oczyszczajÄ…ca a ile wyrzeczeÅ„  :evil:


Siunia, chwalę, bo ja sama od ponad tygodnia stosuję diete pseudomm, i też żyje bez kawy, co najwyżej Anatola sobie strzelę icon_wink.gif I jakoś funkcjonuję tyż icon_lol.gif
Jutta
Siunia chwale silna wole icon_lol.gif
wiesz pewnie, ze wszelkiego rodzaju glodowki lub oczyszczania polecane sa na weekend ? kiedy mozemy odpoczac i nie forsowac sie ? nie powinnas byc sama z dziecmi w tym czasie bo nie mozesz stosowac sie wszelkich polecanych metod - chociazby lezenia i odpoczywania ...
W ksiazce Tombaka oprocz oczyszczania jelita jest jeszcze oczyszczanie watroby i innych organow, ale ja nigdy sie do tego nie zabralam. Natomiast moja siostra stosowala cala ta zalecana odtrutke organizmu ...
Masz problemy z wyproznianiem sie dlatego Twoj organizm nie usunie wszystkiego po 1 -2 dniach. U Ciebie ten proces bedzie trwal tydzien - dwa ... moze dluzej ... Latwiej usunac wszystko kiedy organizm funkcjonuje normalnie!
Moja pielegniarka ktora towarzyszyla mi w toalecie icon_twisted.gif podczas przygotowan do kolonoskopii byla zaskoczona, ze mimo 4 lewatyw przed zabiegiem moj organizm prawie nic nie wydalal, ot troche "kamyczkow" i farfocli wink.gif ale moj organizm przez 6 m-cy wydalil wszystko co bylo mozliwe w zwiazku z problemami jelitowymi i wtedy schodzilo ze mnie oj schodzilo i zapach byl okropny icon_eek.gif
Dlatego prawda jest to, ze wnetrze nasze nie jest czyste tylko zalega w nim wiele toksycznych rzeczy ...
Najwiecej "kamyczków" schodzi przy odtruwaniu watroby icon_eek.gif pije sie wtedy jakies nalewki, sok z czerwonego buraka i inne.
Jesli chcesz stosowac sie do zalecen Tombaka powinnas kupic jego ksiazke jest tam wiele informacji z ktorymi powinnas sie zapoznac.

Wiele dziewczyn ostatnimi czasy pije sok z cytryn od 1 do 20 sztuk w ciagu 5 dni i powrot znow do 1 sztuki ... ja nie jestem teraz w stanie wypic szklanki wody z plasterkiem cytryny tak bardzo zmienil mi sie smak icon_eek.gif Nie wiem czy nie jest to szkodliwe bo moga przeciez uaktywnic sie wrzody zoladka ? dlatego sok jaki poleca Tombak jest delikatniejszy i chyba mniej szkodliwy dla oslabionego organizmu ...

Siunia, pozostale info na PW, zaraz je sklece icon_wink.gif
Trzymam kciuki za regulacje Twojego organizmu icon_lol.gif
milly
o matko, Siunia, podziwiam, o jak podziwiam
i trzymam kciuki za powodzenie akcji icon_smile.gif
Siunia
Dzieki dziewczyny, trzymam siÄ™ jakoÅ› wink.gif
A dziś już jest lepiej. icon_biggrin.gif

Teraz zastanawiam się, bo skoro już zaczęłam....
Link jaki podałam na poprzedniej stronie tego wątku to opis kuracji oczyszczającej jaki ja stosuje teraz.
I tam napisano, że dzięki tej kuracji oczyści się jelito, limfa, wątroba... itd.
Czy ja czegoÅ› nie kumam?
Jutta, może skrobniesz coś na temat oczyszczania wątroby?
To osobna kuracja?
Robić między nimi przerwy, czy "iść za ciosem"?
Poradźcie, bo po raz drugi niepowtórzę tej męki icon_rolleyes.gif , gdyby trzeba było raz po raz, kuracja po kuracji. Ducha prędzej wyzione, niż sie oczyszczę icon_confused.gif
Ratunku !
A w chwilki obecnej książki nie mogę kupić icon_cry.gif

- Siunia
Jutta
Siunia,
nie napisze Ci bo musze poszukac gdzies ksiazke, o ile jej komus nie oddalam icon_rolleyes.gif jesli mozesz kup ksiazke i najpierw sie z nia dokladnie zapoznaj, bo jest w niej wiele cennych rad ktorych nie ma na stronie polecanej przez Ciebie.
Jestes odwazna, ze tak bez przygotowania zastosowalas ta kuracje. Ja bym sie nie odwazyla wink.gif Dlatego zanim zrobisz nastepny krok przeczytaj ksiazke ! No i lewatyki kochana, lewatywki ... bez tego ani rusz wink.gif

jak znajde ksiazke to Ci wysle - na wszelki wypadek wrzuc mi na PW adres icon_lol.gif
Siunia
Juttka, jak bym się przygotowywała i zastanawiała, to pewnie siły i ochota by mi odeszły wink.gif
Ale tez sam się już skarciłam, że jakies przygotowanie powinno byc. A ja nie dość, że bez przygotowania to jeszcze po wielkim weselichu wink.gif , ale z jedno dniowa przerwą icon_lol.gif
Nie ważne, już czwarty dzień trwam icon_cool.gif

Juttko, naprawdę mogłabyś mi pożyczyc tę książkę? Na początku sierpnia mogłabym oddać wink.gif

- Siunia
Jutta
Dawaj adres i nie marudz icon_lol.gif
Siunia
Rrrrrany, z radości zapomniałam o adresie icon_rolleyes.gif
Już sie poprawiam

- Siunia

ps. na pw, of course icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.