To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wypadek - co na szybsze gojenie ran?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

CrazyMary
Marta miała bolesny wypadek. Pobiegła otworzyć mi drzwi, a przeciąg przytrzasnął jej palce dużymi, ciężkimi drzwiami. Mnóstwo krwi, płacz, pogotowie. Jeden palec przeciety do kości, zszywany, dwa - pęknięcie kości. Za półtora tyodnia wyjezdzamy nad jezioro. Czy da się jakoś przyspieszyc gojenie rany po zszyciu? Jakieś maści, zioła?
Dopiero w przyszłą środę idziemy do chirurga do przychodni.

Na pogotowiu oczywiście nie doprosiłam się nawet o środki przeciwbólowe (bo oni takich nie mają, mogę kupić i dawać w domu icon_evil.gif ). Nie wspomnę o tekstach typu, "no juz nie płacz, przecież nie boli".
.uzytkownik.usuniety.
Alantan przyspiesza gojenie ale nie nadaje siÄ™ na otwartÄ… ranÄ™. Tylko tyle wiem. icon_sad.gif

Z
marghe.
masci z witamina A.
Popytaj w aptece
Biedna mała icon_sad.gif
CrazyMary
A coś mi sie majaczy o okładach z arniki...czy czegoś takiego. Chyba po porodzie ktos mi radził na szybkie gojenie, ale nawet tej nazwy nie jestem pewna.
marghe.
ano, jest masc homeo z arniką bodajże
wyłam jak sie nią posmarowałam..
ulla
Stary dobry Rivanol też dobrze działa (moczenie w nim, albo okładanie gazą jałową zmoczoną w Rivanolu)
kasiask
U nas sprawdziła się maść VITAMERFEN do kupienia w aptece bez recepty, koszt około 10 zl. Tyle, że my to stosowaliśmy na drobniejsze rany typu obtarcia i drobne skaleczenia i nie wiem, czy się to sprawdzi na szyciach. Ale maść ma właściwości bakteriobójcze i przyśpieszające gojenie. Na Julku po tej maści goiło się jak na przysłowiowym psie. icon_smile.gif
CrazyMary
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Podejdę jutro do apteki i zobaczę ulotki podanych przez was maści, czy nadają sie na takie rany. Może aptekarka jeszcze coś doradzi.

Z nerwów zapomniałam spytać czy tę ręke można w ogóle moczyć.
okko
Rivanol jak najbardziej-ja bym na świżęą ranę masci nie dawała- lepiej "na mokro" trzymać- moi koledzy chirurdzy tak twierdzą.
Maści to dopiero później bo z uwagi na swoją tłustość nie dopuszczają do rany powietrza
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.