To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Harry Potter 6 tom - UWAGA SPOJLERY :)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3
Villi
Czyli pierwszy post w nowym watku - jeśli ktoś NIE CHCE wiedzieć co będzie w 6 tomie i woli czekać do 28 stycznia (bądź na nielegalne tłumaczenie netowe icon_wink.gif ) to neich tu lepiej nie zagląda icon_biggrin.gif

Jednocześnie liczę na szerokie komentarze do przecieków, łącznie z interpretacjami itp icon_smile.gif

W następnym poście dam linka pewnego icon_smile.gif
Villi
Kto nei chce wiedzieć niech nie zagląda (choć i tak zbyt dużo by się nie dowiedział icon_wink.gif ).
Tutaj pierwsze wrazenia z 6 tomu.
Arwena.
Powiem tak...znalazłam w necie streszczenie po angielsku - nie wiem czy zgodne z prawdą...jestem w cięzkim szoku. tutaj można czytac
Agusek
icon_eek.gif

hehe icon_confused.gif a ja obstawiałam Snape w innej roli icon_confused.gif
Arwena.
A ja czytam i czytam to streszczenie dwóch ostatnich rozdziałów w kółko - i nie mogę w to uwierzyć. Najbardziej nie mogę w osobę mordercy...no przywiązałam się do innej wizji...
Ika
Arwen, a do jakiej się przywiązałaś?
Ja też nie mogę uwierzyć. Wychodzi, że naiwna jestem...
Arwena.
Ika ja jestem namietną czytaczką fanfiction potterowskich i dla mnie morderca ( a może pisac wprost kto?) był zupełnie inna postacią niz w kanonie - n i e m o g ł przejść na Mroczną Stronę...no kurde nie mogę się z tym pogodzić. Widziałam go raczej w końcowej rozgrywce ale po stronie Dobra - jako asa w rękawie Dumbledora.


Ide sobie nalać koniaku bo się zdenerwowałam.
Ika
Tu chyba mozemy pisać wprost, są spojlery icon_smile.gif
Villi
Sie zdenerwowałam no!

Ale przynajmniej wiem na czym zabicie Volda będzie polegało - chociaż coś...

Ika ale to tak ciężko napisać, pamietasz po 5 tomei też dłuuuugo pisałyśmy, ze Elvis nei zginął? icon_lol.gif
Kurcze, wiecie co, ja mam nadzieje, ze to streszczenie znalezione przez ArwenkÄ™ to jednak jakaÅ› podpucha....

Kurcze blade... i ten Ron taki głupi icon_wink.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Villi
Ika - ja też te same fanfiki co Arwen czytałam i też mi ciężko w to uwierzyć, zwłaszcza po 5 tomie, gdzie tak ładnie pomógł wykiwać Umbridge...
No niemożliwe, każdy ale nie on! Już ta śmierć mnie tak nie obeszła jak osoba sprawcy!!!!!!!
Villi
Ale jeśli dobrze zrozumiałam to szkołe zamykają po stoczonych w niej walkach tak? Czyli co będize w 7 tomie, który ma byc jeszcze grubszy?
ech icon_sad.gif
nie on icon_sad.gif
Arwena.
Ja chyba dzis spać z wrażenia nie pójdę, walizki mam na srodku, nic nie spakowane, siedzę i rozpaczam nad Snapem. icon_sad.gif

Ja tez mam nadzieję, że podpucha ale czytam nieśmiałe komentarze na forach potterowskich - można wyczytać pomiędzy wierszami, że jednak to prawda icon_sad.gif

No i kończy się cliffhangerem...
Ika
A mnie obeszła i śmierć i sprawca...
Umbridge wykołował, bo głupia była... A najwidoczniej przygotowywał sobie grunt, żeby się wszyscy dali nabrać, jak my...
Villi
Ika - ale jakoś tak lekko się spodziewałam ze może zginąć ktoś tak ważny, a Powiewający Peleryną Naczelny Nietoperz Hogwartu miał być tym niedocenianym, niesłusznie szkalowanym przez Harrego i Huncwotów wcześniej, tym dobrym, dzięki któremu upadek Voldemorta stanie się faktem...

Arwen - kurka zmieniamy literature, źle z nami....
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Villi
Taaa Rosa ja też podjęłam heroiczną decyzje nie czytania. W decyzji wytrwałam całe 10 minut...

Jedno co dobre, mam teraz ochotę przeczytać cały 6 tom w oryginale - ze streszczeniem sobie całkiem-całkiem poradziłam... podszkolę swój "ęgilski"... ale na co mi to icon_sad.gif

Nie lubie Jołaśki!
Doruśka
No nie,ja nic sobie obiecywałam,ze czytać nie będę i czytam ale nie rozumiem icon_twisted.gif ja cxhce w niegęsim języku icon_redface.gif
Arwena.
Ta Rosa jeszcze tydzień temu mówiłam Villi, że nie chcę wiedzieć, że poczekam na tłumaczenie.

Ech dalej nie wierzę. Nie wierzę, że Dumbel tak się w ocenie Snape pomylił.

Czemu ta Jołaska to zrobiła?
Villi
Dumbel się nie pomylił. PO nocy i poczytaniu troszkę w necie jestem tego coraz bardziej pewna. Sever działał albo na jego prośbę, albo na jego wyraźne polecenie. Może, jak sugerowała mi Arwena, zeby uwiarygodnić przed Malfoyem swoją rolę wiernego powiernika czarnego pana...
Ika
No okay, ale do tego stopnia uwiarygodnić....? icon_confused.gif
Villi
Ika - no wiesz, czyny mówią wiecej niż słowa... poza tym wydaje mi się że śmierć Dumbledora będzie konieczna do pokonania Voldemorta...
No nei iwem, kombinuję, ale popatrz na pierwszy tom - na początku też wszystko mówiło przeciwko Snapowi a potem okazał się jednak niewinny icon_wink.gif
Ika
Niby tak... Ale z drugiej strony Jołaśka lubi takie volty, winny okazuje się niewinny i odwrotnie. Takich przykładów było wiele... Moze zatem Snape bedzie bohaterem kilku volt? W pierwszym tomie z winnego staje się niewinnym, a następnie jako niewinny przez kilka tomów wycina największą voltę i zabija Dumbledore'a...

Jeśli tak, to się wkurzę, bo - mimo wszystko - mam sympatię dla Snape'a...
Arwena.
Ponieważ nie przyjmuję do wiadomości przemiany Severusa ukułam na swój uzytek teorię. Śmierć Dumbla jest konieczna do pokonania Voldemorta. Snape zrobił to na prośbę Dumbledora. Uwiarygodni go to przez Voldkiem a być może spowoduje przemianę Dracona.

Może wariackie to ale inaczej tego nie widzę i już.

Zauważcie że w tym tomie Dumbel zaufał Snapowi bardziej niz zawsze - dal mu posadę nauczyciela OPCMu
Villi
6 tom w oryginale dla tych którzy chcą sie przekonać na ile stresczenie było trafione icon_wink.gif Na razie 7 rozdziałów, niebawem ma być ich więcej icon_smile.gif
Ja patrzę z nową nadzieją w przyszłość, przecież Dumbledore nei mógł być aż tak naiwny - a jego śmierć zaczyna mi wyglądać na ukartowaną... jak to ktos napisał - snaperstwo jest nieuleczalne icon_wink.gif
Agusek
ale skoro Snape miał się uwiarygodnić, to dlaczego na ten cmentarz nie poleciał icon_confused.gif jak Voldek wzywał icon_confused.gif
Się uwiarygadniać mógł icon_confused.gif

Ale też mam nadzieję, że to zmowa z Dumbledorem wink.gif

Villi
- dzięki icon_biggrin.gif
Arwena.
CYTAT(Villi)
Taaa Rosa ja też podjęłam heroiczną decyzje nie czytania. W decyzji wytrwałam całe 10 minut...


Haha powiedziałbym, że to nie było 10 min tylko dwie sekundy. Dawaj linka bo urodzę mi powiedziała wink.gif
Rosa złamałaś się już ?

Mnie od jutra nie ma, jeśli tłumaczenie dojdzie do skutku proszę o mnie pamiętać. Villi ma mojego maila.
Arwena.
Agusek no nie wiem czemu. A czemu nie zabił Pottera - przecież miał swietną okazję... mógł go też obezwładnić i zabrać do LV.
Agusek
CYTAT(Arwen)
Agusek no nie wiem czemu. A czemu nie zabiÅ‚ Pottera - przecież miaÅ‚ swietnÄ…  okazjÄ™... mógÅ‚ go też obezwÅ‚adnić i zabrać do LV.


Bo jak się miał uwiarygodnić dla Voldemorta ale czyniąc to w zmowie z Dumblem, to raczej w obronie Pottera icon_wink.gif icon_lol.gif
Jakby go kęsim, toby się uwiarygodnił ciut jakby za bardzo icon_lol.gif
Arwena.
No wiem wink.gif chodzi mi o to, że jesli faktycznie przeszedłby na stronę Voldka to byłoby to świetne posunięcie.
Agusek
CYTAT(Arwen)
No wiem  :wink:  chodzi mi o to, że jesli faktycznie przeszedÅ‚by na stronÄ™ Voldka to byÅ‚oby to Å›wietne posuniÄ™cie.


Tłumaczył ślepy kulawemu o kolorach icon_lol.gif 06.gif
Arwena.
Czy któraś z Was przeczytała te oryginalne rozdziały ?

Nie wiem na ile dobrze rozumiem ale zdaje się, że Snape przyrzekł Narcyzie opiekować się Draco i zastapić go w zadaniu wyznaczonym przez Voldemorta.

Może własnie śmierć Albusa była tym zadaniem???
Villi
Arwena dobrze zrozumiałaś. Snape związał sie przysięgą że wyręczy Draco... ale ja jestem nieuleczalnie snaperowata (z silnym odcieniem syriuszowatości) i wierzę, ze było to uzgodnione z Dumblem icon_wink.gif
asiaT
a ja przeczytałam to streszczenie i jestem w szoku icon_sad.gif i teraz nic nie bede czytac, poczekam icon_sad.gif tyle ze Snapa nie lubilam od samego poczatku... a ostatnio Dumbledore tez mnie irytowal coraz bardziej... ech...

kiedy powtarzalyscie sobie ostatni tom,ze tak sypiecie faktami?? ja nie pamietam juz icon_sad.gif
asiaT
a jak ktos chce, niech poczyta po polsku streszczenia

https://www.deptajem.roxtet.com/rozdzia.htm

mnie wynika,ze chyba nie mam ochoty na tom 6 icon_sad.gif
Agusek
odnoszę wrażenie, że zarówno skrót jak i tłumaczenie skrótu są beznadziejne icon_confused.gif
Tym bardziej kupiÄ™ i przeczytam wersjÄ… polskÄ….
W międzyczasie ćwiczę na angielskiej icon_cool.gif
Villi
O zgadzam sie icon_smile.gif Jakkolwiek skrót jeszcze ujdzie, tak tłumaczenie (jak dla mnie) juz nie... też ćwiczę angielki powolutku czytając oryginał... ale cienko cuś mi to idzie...
asiaT
mąż mi znalazl strone z tekstem po ang. i tlumaczeniem 1 rozdzialu... a ja nie mam czasu na czytanie icon_sad.gif ciężko dostępna strona, ale rozdział po polsku mam ściągnięty i tekst po ang. też, jakby ktoś chciał icon_wink.gif
Agusek
no tu już tłumaczenie lepsze icon_lol.gif
Doruśka
Dziekuje icon_smile.gif)
agama76
wlasnie skonczylam czytac oryginal ksiazki - I am disappointed. Nie podoba mi sie!!!

Aga
reszka
Swoją drogą jak na razie cios w serce snaperek. A Rowling dziwowała się dlaczego Snape jest tak lubiany i ostrzegała, że trzeba miec na niego oko...

BTW - prosze o uwzględnienie mnie jako czytającą, oczywiście, w wczesniejszym tłumaczeniu. Książkę i tak kupię, ale do stycznia nie wytrzymam...
Doruśka
czy sa juz jakieś dalsze.czyli od 3 rodziały?
reszka
Dorusia, a gdzie sa pierwsze trzy?
reszka
Już znalazłam.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Villi
Rosa - masz link na pw, nie podawajcie zadnych linków tutaj bo pewnie wśród nas tez są szpiedzy z MR i zaraz odetną nam dostęp do tłumaczeń icon_wink.gif Jak ktoś chce to prosze o pw, jutro roześle, ale tylko tym znajomym icon_razz.gif

A teraz cos na wesoło - czyli spojlery są wszędzie icon_lol.gif
Doruśka
Vili ja chce bo ja mam dwa rozdziały:(
Ika
Villi ja też chcę, bo zgubiłam...
asiaT
mam do rozdzialu 6 wlÄ…cznie, w mailu, jesli ktos chce.

strona sie nie otwiera i forum zniklo icon_sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.