To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mierzenie temperatury

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

jawor
Poradźcie mi proszę jak mierzyć dziecku temperaturę?
Chodzi o dziecko, które 3 miesiące temu skończyło 3 lata.
Pupa nie wchodzi w grÄ™.
Pod pachą nie chce mierzyć, mimo że termometr zagrzany.
Kupilismy termometr do ucha z myslą, ze bedzie lepiej, bo to szybki pomiar. Nie ma mowy, nie pozwoli sobie zmierzyć.
Dawniej zdawał egzamin termometr paskowy do czoła, gdy była mniejsza.
Teraz wie, że to jest do mierzenia gorączki i też nie pozwala sobie normalnie zmierzyc.
Zawsze, gdy konieczne jest zmierzenie temperatury jest płacz i "wojna".
Wiadomo, są sytuacje, gdy trzeba zmierzyć dokładnie, samo dotknięcie ręką czoła nie wystarcza.
Może są jeszcze jakieś inne termometry?
Napiszcie, jak Wy to robicie w przypadku, gdzy dziecko nie daje sobie zmierzyć goraczki, bo jak nie stawia oporu to nie ma problemu.
Pozdrawiam.
Mika
jak zawsze biorę na kolana do tulenia,puszczam bajki,zagaduję i wkładam termometr pod pachę -udaję,że nie widzę buntu tylko zagaduję co tam w bajce leci wink.gif później wylko przytrzymuję rękę żeby termometr nie wypadł -po kilku takich próbach Jasiek sie przyzwyczaił i buntuje się coraz mniej,ale zawsze jest tulenie na kolanach wink.gif
mama_do_kwadratu
Jest jeszcze coÅ› takiego, ale zbankrutujesz dziewczyno na tych termometrach icon_wink.gif
PodpisujÄ™ siÄ™ po MikÄ….
mazia
a moze termometr elektroniczny z tych pikających. moze najpierw ty sobie włóż go po pache i razem nasłuchujcie jak pika. Może dziecieciu sie spodoba i bedzie chciało mieć coś takiego pod swoją paszką?
powodzenia
Kora ::::
Mój synek tez nie chciał dac sobie zmierzyć tym do ucha - ale na szczęście złapał sie na mój sposób. Dałam mu kilka razy do potrzymania (oczywiście pod kontrolą bo to zbyt droga zabawka icon_wink.gif ) Przyciskał, przykładał, udawaliśmy że mi mierzy temp., i takim sposobem (przez zabawe) polubił to. A! "Bawilismy się" przez jakiś czas codziennie po kąpieli. Wiesz... wycieranie, kremowanie, czyszczenie noska, uszu i... mierzenie temperatury. Przyzwyczaił sie i juz 0 protestów.
Pozdrawiam

ps. Sposób Miki (w przypadku termometra rtęciowego) - the best
burek
Mam taki. Jest genialny w swej prostocie i nawet przy protestach na skroni jestem w stanie zmierzyć w ciągu kilku sekund. Do ucha nie próbowałam, choć tez niby można. Trochę się go bałam bo niby taki no-name, ale trudno. Dostałam go, a darowanemu się nie zagląda, a po drugie jest naprawdę fajny. mam go już rok i służy nam bardzo dobrze.
nataliakoziol
Polecam BabyTemp z tych wszystkich względów o jakich tutaj już pisano, ale też dla mnie ma znaczenie że to polski producent i dają dluższą gwarancję (3 lata). Poza tym też rozmiar i sam kształt są w porządku, poręczne, w takiej opływowej formie bez jakiś ostrych zakończeń i kantów.
igaszymanska
To prawda że w BabyTemp podczerwień reaguje błyskawicznie i rzeczywiście z odległości...a miałam wcześniej inny termometr z IR gdzie sygnał się tracił przerywał i całe badanie wcale nie zajmowało chwili a długie minuty...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.