To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

opinie o spółce z o.o.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Cleo
I kolejne pytanie:
powiedzcie proszę, kto sie zna: czy kilkorgu osobom, które mają razem cos stworzyc, a generlanie są 3 odrębnymi firmami, polecałybyście założenie spółki z o.o.? nasz prawnik to doradził mi jako właścicielce jednej z firm, ze to bezpieczne dla mnie i mojego majątku, który mogę ew. stracic, a przy spólce zoo on zostaje nienaruszony.
Probleme jest wkład konieczny do spółki (kapitał), ale podobno to nie musi żywy cash, tylko generalnie-wartość firmy wyceniona prezz nas samych.
probelmy są ejszce inne-koszt notariusza itd. ale chozdi mi o smą ideę- początek zakłądania moze byc trudny, ale muszę patrzec długofalowo: czy to jest sensowne, bezpieczne itd?
jak w takiej umowie zawrzeć informacje o udziale w zyskach i wpływie członkó spółki na decyzje firmowe? itd..
help, bo jestem skołowana! tylko proszę jak krowie na rowie!!
Kaszanka
Najpierw radzę poczytać kodeks, najlepiej z komentarzem. Dość jasno i sensowenie jest wszystko opisane.
Pytałam naszego prawnika: on też uważa że założenie sp. z o.o. jest bezpieczniejsze niż na przykład jawnej.
W umowie określa się jaki jest wkład i w takim procencie uczestniczysz w zyskach tzn. w dywidendzie oraz przy decyzjach.
Wiem o co Ci chodzi ale nie umiem tego ubrać w słowa icon_sad.gif
Cleo
caly wczoraj dzien siedzialm grzebiac w necie i roznych 'moich firmach'. znalazląm fajny sseriws e-prawnik. jest dizał o sółce zoo, pytania zadaja ludzie zwykli,a odpowiadaja prawnicy. ale..za przeczytanie odp. trzeba zapalcic. chyab toz robię, bo widzę, ze pytania są takie wlasnie jasne, podstawowe często....
Lizia
A jaką działalnosć macie zamiar prowadzić? (jeżeli to nie tajemnica) icon_lol.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.