To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Do której grupy...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

paulap
Mam taki mały dylemacik...
Zuzia we wrześniu będzie miała 3,5 roku, więc teoretycznie powinna iść do maluchów. ale ona poszła do przedszkola wczśniej i chodziła cały zeszły rok i mogłaby iść do grupy wyżej, no i ja właśnie nie wiem...
W tamtym roku była najmłodszą w swojej grupie osobą (czyli w całym przedszkolu). Różnica conajmniej roku z resztą grupy była wtedy jescze spora. dzieci wyraźniej od niej mówiły, umiały juz się bawić w grupie, a ona jeszcze bawiła się sama. Był okres, gdy mówiła że nie bawi się z dziećmi, bo dzieci ją biją. Potem mieliśmy przejścia, bo ona zaczęła być agresywna w stosunku do innych dzieci. Dużo chorowała więc sporo opuszczała. Pod koniec roku było już lepiej znacznie. Nie przychodziła do domu "pobita" icon_wink.gif ani smai skarg nie mięlismy, ale nie wiem czy z grupa jest bardzo zintegrowana. Z wychowawczyniami dogadać się jest trudno. Teoretycznie bardziej jesteśmy za tym, żeby poszła jeszcze raz do grupy najmłodszej, ale...
tu od września znowu bedą płacze przez conajmniej dwa tygodnie, a skoro dzieci płakac będą to Zuzia też...
tu bedzie nowa grupa, a tam bedzie widziała że są jej koleżanki, koledzy...
tu będą nowe panie...
Sama nie wiem co robic... Jak sądzicie, co z nią zrobić?
agarad
hm, teraz w okresie wakacyjnym to raczej niemożliwe ale dobrze by było gdyby psycholog dziecięcy, który zna dziecko coś zasugerował, może na początku września jeszcze się wypowie?
Ludek
U nas sytuacja była analogiczna. Diana poszła rok wcześniej do przedszkola. Przez 2 lata chodzła do tej samej grupy, była ta sama wychowczyni i część dzieci. Po rozmowie z psychologiem ustaliłam, że w tym roku też bedzie chodziła do tej samej grupy, choć mogłaby już iść do następnej. Z tym, że w naszym przedszkolu jest dość specyficzna sytuacja. Zarówno grupa I i II są to grupy łączone 3 i 4 - latków. Diana rocznikowo we wrześniu będzie 4 -latkiem.
Dyrektorka sugerowała, żeby Diana poszła już do III gr. Program 4 - latków już przerobiła, intelektualnie jest dobrze rozwinięta i mogłaby iść.
Ale wiązałoby się to z wcześniejszym pójściem do szkoły lub przetrzymaniej jej w którejś starszej grupie. Ponieważ emecjonalnie jest jeszcze niedojrzała, żle znosi zmiany (a tu będzie ta sama Pani, część tych samych dzieci), miała podobne problemy jak Zuzia, a w młodszej grupie jest lepsza opieka, bo jest o 1 Panią więcej uznałam, że lepiej będzie ją zostawić. Czas pokaże czy była to dobra decyzja.
Elak
CYTAT(paulap)
tu od września znowu bedą płacze przez conajmniej dwa tygodnie, a skoro dzieci płakac będą to Zuzia też...


Moja Julka strasznie chciała iść do przedszkola i jak poszła to była zadziwiona rykiem innych dzieci. Ona nie płakała, tylko dziwiła się czemu inne dzieci płaczą.
icon_wink.gif Myślę, że twoja też nie będzie płakać, zna otoczenie, wie co to przedszkole. Ma już dziewczyna doświadczenie icon_cool.gif

W całej reszcie nie wypowiadam się, bo nie wiem co powiedzieć. icon_confused.gif
skanna
Paula, jeśli nie zamierzacie jej posyłać wcześniej do szkoły, to lepiej chyba jednak zostawić ją teraz, bo prędzej czy później będziecie musieli to zrobić. A kiepsko jest rozstawać się z grupą, z którą się zżyło przez 4 lata. Lepiej z taką, z którą nie bardzo jest się zżytym po roku.
W nowej grupie przestanie być na pozycji najmłodszej, najsłabszej, mniej zżytej. Będzie na równorzędnej pozycji z kolegami, ba, nawet z leciutką przewagą w postaci otrzaskania z przedszkolem.
A płakać nie będzie - raczej będzie zdziwiona, czemu inne dzieci płaczą, bo przecież przedszkole to zupełnie normalna sprawa.
skanna
Aha, Gabryśka też została na drugi rok w tej samej grupie, z tymi samymi paniami, za to prawie bez kolegów (trzech chłopców i ona zostało, reszta przeszła wyżej) i w sumie to ja to znacznie bardziej przeżywałam niż ona icon_twisted.gif
paulap
Dzięki bardzo. Właśnie nie mamy zamiaru posyłać jej wcześniej do szkoły bo i po co? Myślę, że zostawimy ją w tej młodszej grupie, przynajmniej sobie dziecko porządzi wink.gif
Ciocia Magda
Moja znajoma posłała swoją córeczkę wcześniej do przedszkola i ma taki patent, że dziewczynka będzie przez całe przedszkole (łącznie z zerówką) chodziła z jedną grupą, a potem pójdzie jeszcze raz do zerówki do szkoły.

Z drugiej strony, ja niezbyt jestem zadowolona z sytuacji, gdy moje dzieci są prawie najmłodsze w grupie (ale nie mam wyboru, urodziły się 30.12) - wydaje mi się, że od małego przyzwyczajają się, że inni w grupie są bardziej sprawni, "mądrzejsi", silniejsi. W zabawach na placu zabaw raczej się podporządkowują koleżankom.
dyziak
No, to mamy problem z glowy. W Hiszpanii jest tylko i wylacznie przedszkole, dzieci w kazdym wieku, chili takie od dwoch, trzech miesiecy do jakis pieciu, szescu lat. Wszystko razem, upps, wszyscy razem wink.gif Super opieka, panie bardzo mile, troszczace sie. tylko teraz w sierpniu musze kanapeczki robic, bo nie gotuja icon_cry.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.