To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Adaptacja do przedszkola

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Duszek
Warto przeczytac przed wyslaniem dziecka do przedszkola
https://www.maluchy.pl/artykul/169
sylwial
warto z dzieckiem uczestniczyć w spotkaniach adaptacyjnych lub przedszkola weekendowe - super sprawa! Dziecko uczy się świadomości, że zostaje a rodzic po niego przychodzi. Zachęcam!
logomama
Zajęcia adaptacyjne służą nie tylko dzieciom, ale również rodzicom. Rodzic bardziej niż dziecko przeżywa rozstanie, a zajęcia to pierwszy krok, aby wyzbyć się leku przed rozstaniem.
Tylko nie przesadzajmy z tym siedzeniem razem z naszą pociechą w przedszkolu, bo dezorganizuje to pracę nauczycieli, a i dziecko zamiast uczestniczyć w zajęciach przykleja się do rodzica, co na pewno nie służy prawidłowej adaptacji dziecka.
Kirta
Oj tak- takie spotkania jak dla mnie to służą zwłaszcza rodzicom icon_razz.gif Ja jakoś nie mogłam się rozstać ze swoim dzieckiem, a ona zniosła to dobrze. Ale na szczęście przedszkole też zadbało, żeby atmosfera była odpowiednia.
Kimbo
Moje dziecko nie chodziło na adaptacyjne spotkania. Ale i tak nie miało problemu z adaptacją. Takie spotkania chyba bardziej dotyczą osób, które mają nieśmiałe dzieci.
joa133
U nas takie spotaknie adaptacyjne było w maju i czerwcu (nie chodziłam- dziecko przyjęli nam we wrześniu do pkola)-cały wrzesień Panie pracowały nad aklimatyzacją dzieci w pkolu w grupie i zakończone to było pasowaniem pkola (końcem września) i puszczaniem latawców marzeń
mama_misia
Nie chce zakładac nowego tematu.Mam pytanie jak w tym roku Wasze maluszki zniosły adaptacje w przedszkolu ?
Ile czasu w Waszych przedszkolach ona trwała i czy płaciliście jakoś ekstra za takie dni?
Miętówka
U nas to poszło jak z płatka;) Właśnie dlatego, że w Madrych Główkach pierwsze dni to swoisty czas adaptacji. Pierwsze dwa dni rodzice (chociaż przeważnie jeden z nich) przychodzą z maluchem do przedszkola, ale zostają krócej, na jakieś 3-4h. Na następny dzień mama albo tata jest na terenie przedszkola, żeby dziecko czuło ich obecność. Dzięki temu dzieci szybko oswajają się z nowym miejscem i innymi dziećmi, także przebiega to łągodnie i przyjemnie:)
franka66
My sie nie dostaliśmy do przedszkola, aczkolwiek pracuje nad tym, piszę odwołania gdzie się da.. W każdym razie poprosiłam w jednym z przedszkoli Panią Dyrektor żeby pozwoliła córce przyjść na spotkanie adaptacyjne. Podejrzewam, że ze wrześniu trochę miejsc się zwolni, wtedy mój maluch będzie już zapoznany z tematem.
xvpaula
ja swojej córce ( która poszła do przedszkola w wieku 2 lat i 8 miesięcy) tłumaczyłam już kilka miesięcy wcześniej, dokładnie to od stycznia, że będzie chodzić do przedszkola. Mówiłam, że będzie tam miała dużo nowych znajomych, nowe zabawki i takie tam. Mała bardzo się chwaliła wszystkim że pójdzie już do przedszkola. Kiedy nadszedł już ten dzień, wstała rano i pobiegła do niego. Przez pierwsze 4 dni odbierałam ją po 5 godzinach, dopiero w piątek zostawiłam ją na 8 godzin. Muszę wam powiedzieć, że była bardzo zadowolona. Przez pierwsze 2 tygodnie to jak tylko przychodziła do przedszkola to szła pytać pań kiedy będzie leżakowanie. W sumie od początku roku szkolnego płakała kilka razy. A przedszkole bardzo lubi. Trzeba dużo dziecku wytłumaczyć i powiedzieć co je czeka. Powodzenia innym mamom i dzieciom , które będą się szykować na ten pierwszy dzień.
Trio
Adaptacje tłumaczenia...ale i tak dwa pierwsze tygodnie sa bardzo trudne dla wszystkich... trzeba duzo siły i cierpliwości i spokoju ale wszystko da sie przeżyć icon_wink.gif
dorotii
Moja córka chodzi do przedszkola Elfik w Sosnowcu i jesteśmy z tego przedszkola bardzo zadowoleni bo widzimy bardzo dużo pozytywnych zmian u naszego dziecka. Przedszkole oferuję bardzo ciekawe zajęcia, naukę jezyków obcych , wycieczki i tym podobne.
alami00
W różnych przedszkolach dziecko będzie różnie reagowało, przynajmniej u nas tak było. Zapisałam córkę do Fair Play w Krakowie na Łokietka, bo teraz mają nabór i zobaczymy jak będzie. Wcześniej chodziła do przedszkola w Krakowie i mamy stamtąd fajne doświadczenia, ale zmieniamy ze względu na lepszą lokalizację
kubek
Jeśli wasza pociecha zaczęła uczęszczać do przedszkola lub zacznie w najbliższym roku szkolnym to tutaj https://polisoteka.pl/ubezpieczenie-nnw/ube...ie-przedszkolne znajdziecie artykuł poradnikowy, który może wam się przydać. Warto zapoznać się z jego treścią.
milenka20
my dopiero zaczynamy przygode z przedszkolem icon_smile.gif wybralismy dla corki albercika https://przedszkolealbercik.com.pl/ maja swietne podejscie do nauczania dzieci i ich wychowania, fajne metody, bardzo mnie to urzeklo icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.