To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

czym bawią sie wasi 4letni chłopcy?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

asiaT
przeglądałam ostatnio zabawki chłopaków i mam kilka wniosków:
1.pokój zawalony do granic wytrzymałości
2. na dobrą sprawę nie ma się czym bawić icon_sad.gif - jak mam coś spakować do zabrania na wakacje, nie ma co icon_sad.gif wielgachne pudła klocków Wadera, 2 potężne samochody (ukochane,ale do bagażnika nie wejdą...). Do tego całe mnóstwo śmieci icon_sad.gif tory kolejowe sztuk 2 rzecz jasna, pociągi, ale kto by to wiózl? zresztą i tak zajmuje pół pokoju, więc zwykle składam do pudła icon_sad.gif itd itp... wiadro małych samochodzików...

stwierdzam, ze moje dzieci nie bardzo mają się czym bawić, mimo ze ich pokój jest pełen zabawek icon_sad.gif co mam z tym zrobić? na jesieni urodziny, potem gwiazdka itd - dobra okazja na wymianę sprzętu. Ale na jaki? czym bawią się Wasi 4letni chłopcy?? mam im kupić na urodziny kolejny samochód? kolejne puzzle, które po miesiącu się znudzą? icon_sad.gif
malinowa i Malina
Adaś nie bawi się zabawkami - tzn klockami, autami, kolejka itp. Chyba, że ja z nim siądę i będę aranzować zabawę.
Najchętniej bawi sie tym, co do bawienia sie nie nadaje.
Albo podgląda otoczenie przez lornetkę lub linetę. Poza domem bawi się tym, co wpadnie mu do ręki. Ale generalnie muszę stwierdzic, że mój syn "nie bawi się". icon_cool.gif
moko.
Oskar w tym wieku bawił się nożyczkami wink.gif kredkami, plasteliną, kasztanami, patyczkami itp.
Samochodziki, puzzle, gry, klocki to była nudna zabawa. Teraz bawi się maskotkami i robotami.
Maciejka
Jedyna zabawka, którą Maciek naprawde się bawi to motory wszelkiej masci. nie istotny rozmiar, kolor, marka, ważne, ze to motor lub motocross. Czasem tez zajmie się robotami, transformerami. Reszta stoi i sie kurzy. Samochodami bawi się, kiedy ktoś z nim się bawi, dlatego od pewnego czasu nie kupuje mu wcale samochodów. Jego marzeniem jest pistolet, ale ja nie chcę żeby bawił się w ten sposób więc niestety nie dostanie... Lubi też gry planszowe i karty "czarny Piotruś", ale nimi sam się nie zajmie.
mama_do_kwadratu
Moi chłopcy w tym wieku bawili się Lego Duplo- do znudzenia budowali pojazdy, statki kosmiczne itp.
Poza tym:
figurki zwierząt, dinozaurów, batmanów etc. (bliźniacze dialogi pomiędzy t-rexem a diplodokiem bardzo ciekawe icon_wink.gif )
PoczÄ…tki gier planszowych- proste Memo, domino, "wojna" w karty
Play-Doh (godzinami)
amo
Prawdziwymi sruboktretami, wentylatorami od kompa, zasilaczami i tego typu rzeczami. Na zabawki spojrzy tyko od czasu do czasu.
Mika
u nas prym wiodą: ciastolina,wszelkiego rodzaju samoloty i pociagi oraz tradycyjnie samochody i trasy hot whells,puzzle równiez ale szybko się nudzą
asiaT
no tak, u nas kurz zapadł na większość zabawek, a hitem są kolorowanki i wycinanie... otrzymuję kilkanaście obrazków dziennie, które KONIEĆNIE, mama! muszę powiesić nad biurkiem w domu lub w pracy icon_wink.gif "ślicnie to namalowałem, plawda?"

to moze znowu wrócimy do ciastoliny... chociaż to przerabiali rok temu...

mnie nie chodzi o to, ze oni się nie bawią - wręcz przeciwnie, bawią się cudnie razem, nie potrzebują nas przy tym wcale. Tylko nie wiem, czy po prostu wywalić większość tych rzeczy?? (niedługo wyjadą do babci, więc jest okazja...)
mama_do_kwadratu
Jeśli lubią kolorowanki, polecam te kolorowanki i jeszcze takie.
Maciejka
asiu, a czy twoi chłopcy przywiązują wage do tych zabawek? bo Maciek, mimo że się nie bawi zna wszystkie swoje zabawki i o wszystkich pamięta. I nigdy nie wyrzucam mu nic bez uzgodnienia z nim. Jesli chcę cos oddać, albo jakiegos rupiecia się pozbyć, to ustalamy czy można, bo inaczej jest dramat.
Ika
Żuczek bawi się samochodami przed wszystkim. Samoloty i motory też są fajne. Klocki można poukładać, zbudować garaż albo miasto Townsville icon_rolleyes.gif Ale samochody, samochodziki wszelakie, małe duże i te prawdziwe icon_wink.gif to największa pasja.
asiaT
no przywiązują... ja i tak chowam większość zwykle, żeby o nich zapominali. A jak robię czystkę, to z nimi, tyle ze wtedy albo nie pozwalają nic wyrzucić, albo wpadają w szał sprzątania i wyrzucają jak leci icon_wink.gif a ja musze ratować icon_wink.gif

no nic, na razie wymyśliłam, że częśc wywiozę do babci icon_wink.gif

Mama do Kwadratu - dzięki wielkie za linka, już nadrukowałam kilkanaście stron icon_wink.gif
Potwora
Ukochaną zabawą Maksia ( oprócz biegania, skoków i wspinania sie icon_wink.gif ) jest naprawianie i budowanie machin icon_wink.gif albo zabawa drewnianą kolejką.

Popatrzcie tu https://www.leomark.pl/?mode=produkt_full_l...a&recordId=1090

te klocki to sześciany z dziurkami, w które wtyka się łączniki, w zestawie są różnej wielkości koła zębate - można budowac naprawdę fajne machiny icon_wink.gif polecam dla dużych i małych konstruktorów icon_wink.gif
i.
Samochody, samochody, samochody i tak bez końca. Jeśli książeczki to o samochodach, jeśli rysowanie/malowanie to samochody, jeśli wydzieranki, plastelina to samochody.
asiaT
ha, nawet nie wiedziałam, a moje paciorki już opracowują listę dla Mikołaja icon_eek.gif dzisiaj rano w drodze do przedszkola usłyszałam "a ja napisię tak: kochany Mikołaju, ja chcem, zieby ty przyniosłeś mi nalty"... icon_eek.gif nie za wcześnie?

i co ja mam zrobić z tymi starymi zabawkami, które są juz "za dziecięce"??
Villi
Dopiero znalazłąm ten wątek...

Michu bawi się nadal nieprzerwanie od lat już 2,5 kolejką ikeowską z częściami dodatkowymi z tesco itp - generalnie jak zrobi pętle z rozjazdami ze wszystkich torów, to do pokoju już wejść nie idzie, a i tak usłyszałam że ma za mało rozjazdów icon_rolleyes.gif

Poza tym królują wszelkiego rodzaju gumowe/drewniane/plastikowe węże, robale, jaszczurki i dinozaury. Ostatnio także ptactwo. Samochodów mogłoby nie być.
Korzystając z okazji, ze w lipcu nei było go ponad 2 tyg. zrobiłam mu w samochodach czystkę i wielki wór wyniosłam do "żółtej skrzyni" na zabawki, drugi, mniejszy, do piwnicy, zostały tylko jakieś ulubione traktory, dźwigi, koparki i samoloty, generalnie wszystko zmieściło się bez problemu w koszu-pająku z ikei. A młody po powrocie nawet nie zauważył że mu sie stan posiadania zmniejszył. Oczywiście żadnych zwierzątek nie ważyłam się ruszyć...

Problem mam z maskotkami wielkoformatowymi. Są to zwierzątka więc znajdują sie pod ochroną a miejsca zabierają tyle co wszystkie samochodziki i tory razem wzięte icon_rolleyes.gif No i nie bawi się nimi wcale, leżą biedne w tym wielgachnym koszu a ruszyc ich nie da....
Kocurek
U nas hitem są klocki, zarówno Waderowskie, jak i Lego.
malinowa i Malina
U nas ostatnio najciekawszą zabawą były gry typu "chińczyk".
asiaT
Villi do jakiej skrzynki żółtej? Ja muszę zrobić czystkę koniecznie icon_sad.gif

u mnie ostatnio królują pociągi..... znowu! tory,rozjazdy, Andziej, posuń się! Kamil, nie siadaj tutaj! icon_smile.gif Mama, zbuduj nam stację, tunel, coś tam icon_wink.gif (to z klocków)

ech... a na ulotce Brio takie piękne dworce, tunele i ja wiem co jeszcze...szkoda,ze wszystko takie drogie icon_sad.gif
Villi
Asia, ano stoi u nas na osiedlu taka żółta skrzynia PCK bodajrze, na używaną odzież, obuwie, zabawki itp. Czasmi też na bloku wisi ogłoszenie że tego i tego dnia będzie jeżdził Caritas i worki spod klatek zabierał...

Co do Brio - coraz więcej firm zaczyna produkować drewniane kolejki, wystarczy chocby na allegro zerknąć, a przed gwiazdką ogrom tego jest w tesco - różnego rodzaju tory, rozjazdy, mosty, tunele itp. i to w przystępnej cenie, a pasują do ikei icon_smile.gif
FFkaGrant
PUzle -duze elementy
samochody roznej masci
ciastolina
klocki
interaktywne grajace ksiazki uczace alfabetu liczenia itd
farbki kredki
asiaT
CYTAT(Villi)
Asia, ano stoi u nas na osiedlu taka żółta skrzynia PCK bodajrze, na używaną odzież, obuwie, zabawki itp. Czasmi też na bloku wisi ogłoszenie że tego i tego dnia będzie jeżdził Caritas i worki spod klatek zabierał...

Co do Brio - coraz więcej firm zaczyna produkować drewniane kolejki, wystarczy chocby na allegro zerknąć, a przed gwiazdką ogrom tego jest w tesco - różnego rodzaju tory, rozjazdy, mosty, tunele itp. i to w przystępnej cenie, a pasują do ikei icon_smile.gif


ja nie mam Ikei, więc musze dopasować do Brio icon_wink.gif ma być dworzec, tunel i pociąg z ludzikami. Jak podzielę na dziadków, urodziny, Mikołaja i Gwiazdkę, będzie akurat icon_wink.gif A niestety u nas wszystko w przeciągu miesiąca icon_sad.gif

CO do skrzynki - to już wiem, o co chodzi. Tyle że mnie się wydawało, że tam można mało używane i nie zużyte icon_sad.gif u nas niestety nikt nie jeździ i nic nie zabiera... icon_sad.gif ale porzadki zrobić muszę.
Dorka
Dla chłopców bardzo polecam kolejki z serii Tomica World znanej firmy TOMY. Można kupić całe zestawy i pojedyncze elementy do rozbudowy https://www.czasnazakupy.pl/go/_search/full...tomica&x=10&y=8.

Moi synowie bawili się nimi już od 3 roku życia, wg mnie są niezniszczalne icon_wink.gif , tory mogą układać już małe dzieci, wszystko do siebie pasuje, nic się nie psuje. Kolejki są na bateryjki paluszki AA (my używamy akumulatorków). Do tego można budować sobie tunele, wiadukty i podjazdy z klocków (u nas drewniane i lego-duplo). Moi chłopcy bardzo lubią te kolejki.

Wielopoziomowa pętla, ułożona razem z tatusiem icon_lol.gif
syso
Moi (4 i 5 latek) generalnie nie bawia sie zabawkami, chyba ze sie wytesknia do nich. Czterolatek bawi sie wszystkim, a najchetniej lalkami (!!), ale tez autami itp. Starszy pieciolatek uwielbia ukladac klocki, puzzle, rysowac, no i przede wszystkim AUTA wszelakie 02.gif
Rafaelka
U nas na topie sa figurki z Playmobil, rycerzyki i wikingowie.
POza tym nakrętki z wojownikami od Kubusia - była taka seria zeszłej zimy.
Kawałek gumowej rurki służący jako wąż strażacki oraz niemiłosiernie wygnieciona plastikowa butelka czyli gaśnica.
Klocki od czasu do czasu.
I książki przede wszystkim
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.