To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

a dlaczego żłobek,a nie opiekunka?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

alusiaa
To pytanie do Was wszystkich.Dlaczego decydujecie się na zlobek,a nie opiekę?Czy tylko względy finansowe o tym decydują?
Kurczę,sama stoję przed takim pytaniem,bo dłużej w domu już nie wytrzymam.Więc?
menada
Alusiaa, względy finansowe na pewno mają znaczenie ale to nie jest główną przyczyną tego, że zdecydowałam się na żłobek. Przez pół roku Honią zajmowała się siostra męża i było super, problem polegał jednak na tym, że mała nie miała specjalnie kontaktu z innymi dziećmi czy dorosłymi. Oczywiście codziennie chodziły na dłuuugie spacerki ale moje dziecko wtedy śpi icon_smile.gif Jeździłam z nią do koleżanek, które mają dzieciaczki w zbliżonym do Honi wieku ale mała płakała kiedy tylko dziecko się do niej zblizyło na mniej niż pół metra icon_exclaim.gif Nie chcę żeby wyrosła na małego samotnka.
Po drugie nie mam żadnej poleconej opiekunki i musiałabym szukać przez ogłoszenia. Naczytałam się o nianiach sadystkach na forach, więc bałabym się. No rzecz jasna można zainstalować w domu podsłuch czy nawet monitoring ale przecież nie w każdym pomieszczeniu, a tym bardziej na spacerze.

Za to w żłobku jest fachowa opieka, nikt dziecku krzywdy nie zrobi. Dostają pyszne jedzonko, jest pielęgniarka w razie czego. Dzieci są kontaktowe, znają dużo piosenek, wierszyków, zabaw.

Boję się tylko tych pierwszych dni (pewnie jak większość mam zniose to dużo gorzej niż dziecko icon_smile.gif ).

Poza tym, kiedyś i tak trzeba będzie posłać dziecko do przedszkola, a wtedy rozstanie może byc dużo trudniejsze.

pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.