To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

wyprawka przedszkolaka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ulcia i Julcia
Co kupić małemu przedszkolaczkowi na początku roku. Pewnie kapcie i pościel, ale może coś jeszcze?
grzałka
powiedzą Ci na zebraniu- w każdym przedszkolu inaczej
dyziak
Posciel icon_eek.gif W Hiszpanii w zasadzie nic, poza plecaczkiem, tudziez torba, jak kto woli, coby soczki, pampki i jakies tam drobiazgi nosic.
Jaka posciel icon_eek.gif icon_question.gif No, w szoku jestem. Tylko, moze faktycznie, tutaj inne temperatury wink.gif No, naprawde, jakos wierzyc mi sie nie chce icon_eek.gif
addera
Dyziak, no posciel do lezakowania jest potrzebna w przedszkolu. W naszym przedszkolu pościeli nie przynoszą rodzice. Pościel jest przedszkolna tylko do prania zabieramy do domu. Dziecko ma tylko poduszke i poszewkę na poduszke własną.
grzałka
ale co takiego dziwnego jest w tej pościeli, dyziak?
dzieci leżakują przecież, przebieraja w piżamki, mają leżeć bez pościeli?
co w tym takiego szokujÄ…cego?
Ulcia i Julcia
Nie wiem, czy u nas będzie jakieś zebranie icon_sad.gif . Przedszkole nie pracuje przez sierpień, a potem to już wrzesień. Poza tym, to będą dzwonić do każdego? Nikt nie mówił nic o zebraniu...
akuka
Może pod koniec sierpnia zajrzyj do przedszkola.
Panie zazwyczaj już wtedy zaczynają pracę - muszą przygotować przedszkole do przyjęcia dzieciaków, pozatym działa też na pewno sekretariat - wiesz, jakieś papierkowe sprawy, itp.
Na pewno będzie jakieś ogłoszenie na tablicy ogłoszeń, na szybie przy wejściu, lub po prostu w sekretariacie.
Spróbuj też może zadzwonić, oczywiści pod koniec sierpnia. Jest szansa, że w godz. 10.00 - 14.00 można kogoś zastać.

A jeśli nie, to na początek kapcie i pościel wystarczą (pamiętaj też o ubranku na zmianę, w razie "wpadki" - zwykle można je zostawiać w szatni, lub w klasie). O zebraniu mogą informować też Panie w pierwszych dniach uczęszczania a na nim wszystko już powiedzą.

Pozdrowienia dla Julci - nowego (przyszłego) przedszkolaczka wink.gif
Użytkownik usunięty
Moja Julia będzie zabierana przed leżakowaniem. A więc pościel nas nie dotyczy. Z wyprawki kazano nam przynieść ręczniczek, kubek, pastę i szczoteczkę. I nic więcej...
addera
U nas zebranie było już w czerwcu. W momencie wywieszenia list z dziećmi przyjetymi do przedszkola wywieszono również informacje o zebraniu organizacyjnym.
Może przegapiłas zebranie icon_confused.gif
burek
U nas zebranie będzie dopiero (w ostatnich dniach sierpnia), ale wiem już co trzeba. Pościel jest przedszkolna, więc trzeba przynieść piżamkę, kapcie, szczotkę do zebów, pastę, kubek, chusteczki higieniczne i oczywiście ubranie w razie jakiejś wpadki.
dyziak
No, ja sie dziwie, bo tutaj lezakowania niet icon_eek.gif Dziecko chce, to spi, chocby na podlodze icon_wink.gif icon_wink.gif Dlatego moje zdziwienie icon_wink.gif
marsjanka
W naszym przedszkolu zawsze są rozdawane wydrukowane listy z elemantami wyprawki dla każdej grupy wiekowej. Poza tym wiszą one przyklejone do okna (widać bez wchodzenia). A na zebraniu omawia sie raczej sprawy organizacyjne. A jeśli w Waszym przedszkolu jest inaczej to nic sie nie stanie, jak pierwszego dnia dziecko nie będzie miało kilku rzeczy. Przekonasz sie co jest pilne i te rzeczy dokupisz szybko. U nas wyprawkę należy skompletowac do 15 września. A w wyprawce sa wpisane kapcie icon_biggrin.gif , ale chyba je to już 1 wrzesnia zaniosę. Właściwie to ja juz mam skompletowaną wyprawkę.
miriam
u nas tez lezakowania nie ma, a jak dziecko usnie to posciel przedszkole ma wlasna, pizamki tez co by nie bylo ze to ma inne, tyle ze spanie dotyczy dzieci od 0 do 2,5 roku raczej, i to jak chca wink.gif
za to my musimy przyniesc ubranka na zmiane, plus ubranko ochronne, na dwor zeby dzieciaki nie poniszczyly "normalnego"
o pascie i szczoteczce nie slyszalam, reczniki, mydla, bloki etc sa w "oplacie" i dostarcza przedszkole icon_smile.gif
domi
U nas tez nie trzeba pościeli ale pizamki, ubranka na zmianę, nawet majteczki i rajstopki dla początkujacych. Nigdy nic nie wiadomo jak dziecko zareaguje na stres. SZczoteczka do zębów, pasta, kubek; kapcie, chyba ręcznik. Zapomniałąm co jeszcze ale też moge sobie przeczytać na tablicy informacyjnej w przedsionku przedszkola.
agak
Byłam w przedszkolu sprawdzić listę ale jeszcze jej nie ma. Słyszałam że trzeba przynieść kredki, ręczniki i itp.
domi
Okazało sie, ze lista jest dosyć spora. Oprócz tego co napisałąm trzeba przynieść: "jaśka" poduszkę, chusteczki higieniczne, przybory plastyczne (farbki, bloki, kredki, plastelinę, wycinanki, klej, teczke) i 5 zł na papier do ksero. To akurat mnie zastanowiło bo powiedziano mi -gdy ja zapisywałam, ze poza okresloną kwotą nic nie będziemy dopłacać. Ale to już inny temat icon_rolleyes.gif .
paulap
My w tamtym roku płaciliśmy:
60 zł za przybory typu kredki, farby, plastelina, itp
60 zł na zabawki
20 zł na środki czystości... To było na cały rok, ale wrzesień był finansowo straszny (oczywiście dodatkowo ubezpieczenie, rytmika, korekcyjne, wrrrr...)
Monika ww
U nas trzeba mieć piżamkę, kapcie, ubranie na zmienę i jaśka.
Jeżeli chodzi o przybory plastyczne to na początku września dostajemy listę co należy kupić. także na początku września jest składka na szczoteczki, pastę i kubeczki.
aluc
u nas na szczęście leżakowanie nieobowiązkowe i bez przebierania, więc jedynie kocyk i poduszka, reszta to sprzęt do mycia zębów i ubrania na zmianę w razie katastrofy

ten własny kocyk i poduszka to mi się nawet podoba icon_biggrin.gif
cydorka
CYTAT(aluc)
u nas na szczęście leżakowanie nieobowiązkowe i bez przebierania, więc jedynie kocyk i poduszka, reszta to sprzęt do mycia zębów i ubrania na zmianę w razie katastrofy

ten własny kocyk i poduszka to mi się nawet podoba icon_biggrin.gif


u nas wyprawka podobna- wlasny kocyk i poszewka, sprzęcik do zębów i ubrania w razie katastrofy - tak jak u aluc
cyd
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.