To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kosmodysk

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

amo
Kregoslup boli mnie strasznie. Nie wiem juz co robic... Ostatnio pomyslama, ze moze jest cos w tym reklamowanym kosmodysku skoro mozan go przez 30 dni probowac i ewntualnie zwrocic... A moze ktos juz probowal, albo zna kogos kto probowal???
Saskia
moja znajoma rehabilitantka mówi że to bujda na resorach i zamiast tego dużo lepiej dla zdrowia będzie:
poćwiczyć / popływać
udać się na masaż
nauczyć zdrowych dla kręgosłupa nawyków np. przy podnoszeniu czegoś z podłogi zginac kolana zamiast wyginac kręgosłup w pałąk itp

przy pierwszym dziecku kręgosłup bolał mnie okropnie, zwłaszcza jak Młody był już spory za to wymagający noszenia i żeby uniknąć tego przy drugim:przestałam nosić wózek - nauczyłam się tak manewrować, żeby "wchodził" po schodach (da się nawet parasolką), jak najmniej nosić (przytulam często ale na siedząco), no i zaczęłam chodzić na jogę - rewelacja!

aha jak się dużo siedzi przy kompie to ważne jest krzesło
moko.
Kosmodysk pomaga jak w to wierzysz icon_wink.gif
Babcia ma zakupiła to ono cudo;-) ono pomaga tylko jako masaż icon_biggrin.gif bo jak lezysz w tym to ładnie Ci kregi masuje.
Zresztą oan kupuje wszystko co reklamują np. dazele free style- do cwiczeń sprzęt, opaski magnetyczne jakiegoś tam dr. na stawy kolanowe,
herbatki na odchudzanie itp. NIC co reklamowane jej jeszcze nie pomogło : icon_rolleyes.gif

Tak jak wyżej powiedziała Saskia - najlepej zapisac sie na basen. I nauczyć się odpowiednio schylać.(nie na wyprostowanych nogach lecz kucajac i wstajac na ugiętych nogach. ) a i siedzieć prosto.
Kocurek
Mój znajomy swego czasu bardzo cierpiał z powodu bólu kręgosłupa i ktośtam polecił mu masażystę. Żona jego (moja przyjaciółka) wlazła z nim do gabinetu, i mówiła, że pan masował Wojtka aż mu wszystkie kości strzelały.
Pan po masażu powiedział, że będzie miał spokój 2/3 miesiące, a potem dolegliwości mogą wrócić, wtedy przyjść ponownie. Na razie już ponad miesiąc od masażu Wojtkowy kręgosłup nie boli icon_biggrin.gif

Specyficzne jest to, że na postawie obserwacji zachowania danego człowieka (jak chodzi, siedzi) od razu wiedział na co dany człowiek cierpi icon_eek.gif

Polecam zatem dobrego masażystę icon_wink.gif .
Gonia
powiem krótko - yoga
pomaga rewelacyjnie na bóle kręgosłupa

Gosia
sdw
Zmałpuję Gonię i tez powiem krótko wink.gif - masaż icon_lol.gif To jedyne, co mi pomgło przy wściekłych bólach kręgosłupa.
addera
Z niekonwencjonalnych metod mnie pomogła akupunktura icon_rolleyes.gif
amo
Bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi. Sprzetu wiec nie zakupie... Czekam za to az skoncza u nas budowe basenu i koniecznie naucze sie plywac. Na masaze chodzilam po urodzeniu Kubusia. pomagaly ale tylko troche. Moze rzeczywiscie pomoglbymi ktos kto postzrela moimi koscmi? Slyszalam o takim jednym, ze cuda robi.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.