To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Proszek

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

maagda23
Mam pytanie jak objawia się alergia na proszek bo moja dzidzia ma lekką wysypkę na czole i policzkach a lekarz stwierdził że to może byc skaza i przepisał Bebilon Pepti
malinowa i Malina
Alergia na proszek na pewno ujawniłaby sie głównie w miejscach, w których skóra dziecka styka sie z wypranym ubraniem - swoim lub rodzica.
skanna
CYTAT(malinowa i Malina)
Alergia na proszek na pewno ujawniłaby sie głównie w miejscach, w których skóra dziecka styka sie z wypranym ubraniem - swoim lub rodzica.


Lub też, jeśli ubrania są prane w proszku dobrze tolerowanym przez dziecko - w miejscach, gdzie skóra dziecka styka się z rzeczami wypranymi w innym proszku - np. ciuchami lub pościelą rodziców.
maagda23
Czyli to co mu się pojawiło na buzi to raczej skaza? Nie wiem bo wystapiło to dość niedawno nawet nie wiem jak mam postepowac. Pomóżcie
malinowa i Malina
Jeżeli ta wysypka na czole i policzkach jest jedynym objawem, to musze przyznać, że lekarz hmmmmm dość szybki postawił diagnozę. Nic jej poza tym nie jest?
maagda23
Lekarz właśnie taką diagnoze postawił nie wiem czy słusznie a Aleksowi nic nie jest pare krostek na pupci ale podejrzewam ze to lekkie odpażenie a pozaty strasznie chce mu sie jeść produkty króre odstaiwłam czyli banan, serki brzoskiwinki czy li praktycznie wszystko co mogło wywołac uysypkę. A czy jest mozliwość "przedawkowania" karotki albo brzoskwiń?
Użytkownik usunięty
magdo, mój Tymoteusz ma alergię kontaktową, właśnie na proszek. Wyglądało to tak, że był niemiłosiernie zsypany na całym ciałku, oprócz miejsc pod pampersem. Nasza alergolog tylko spojrzała i powiedziała "kontaktówka. W czym Pani pierze?". No i zmieniliśmy proszek na Jelp. I... jak ręką odjął...

Skaza białkowa Tymoteusza objawiała się równie drastycznie. Buzię miał zsypaną całą, totalną ciemieniuchę, na uszach, za uszami, na szyi skorupa z sączącym się osoczem icon_cry.gif Koszmar!
maagda23
Dziekuję za wszelkie rady. To cos na buźce wkoncu zniknęło poszłam prywatnie i lekarka stwierdziła że to nie jest ani skaza ani uczulenie na proszek to poprostu przedawkowanie cytrusów. Odsatwiłam Bebilon Pepti wróciłam na naoramlną kaszke i inc nie jest wykluczyłam tylko to co najbardziej uczula czyli banany itp. A co najwazniejsze moja dzidzia znowu jest radosna wkoncu njedzona. A dziś sprzeszedła samodzielnie bez podparcia cały 4 m pokój jestem dumna jak paw pozdrawiam Magda
mamciaPiotrusia1
Skaza białkowa (powolna) najpierw pojawia sie na buźce maluszka i dalej (szybka) wszedzie na raz!!!!!!!!!!!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.