To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jeszcze raz o macierzynskim

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

lena77
wczesniej pisalam o tym moim nieszczesnym macierzynskim. wrocilam przed chwila z zusu , w ktorym dowiedziam sie, ze moja pensja (849 zl) podlega rzecz jasna wszystkim odliczeniom i z tego wychodzi mi srednio 697 i jakby tego bylo malo to od tej mojej podstawy odliczaja mi jeszcze podatek 132 zl.dostaje wiec o ponad 100 mniej niz na reke ! jejku, to dlaczego wszedzie pisza, ze zasilek macierzynski oplaca panstwo? skoro ja musze placuic. jednym slowem urodzenie dziecka traktowane jest przez nasze prorodzinne panstwo jak choroba, czyli wrzod na dupie. a jak te 4 miesiace beda traktowane jak bede chciala przejsc na emeryture: czy tak jak chorobowe 0,7?
Ulinka
to podobnie jak u mnie!!!! icon_evil.gif
Przez 9 miesięcy miałam najniższą a potem podniesiono mi znacznie ze względu na zmianę stanowiska. A z 3 miesiące poszłam na zwolnienie i ZUS uznał tąpodwyżkę za celową i mi jej nie uznał do średniej z 12 miesięcy więc po odliczeniu wszystkich opłat dostaje z 800 zł. -500zł icon_evil.gif
Oczywiście wciąż czekam na zmianę decyzji z ich strony bo to do holery do niczego nie jest podobne. Mam nadzieję że po pozytywnym rozpatrzeniu sprawy dostane wyrównanie!!!!! TAK POWINNO BYĆ ALE MOJA KSIĘGOWA TROCHE MARSZCZY CZOŁO NA TEN CAŁY ZUS icon_evil.gif
Fila
Podobna sytuacja jest u mnie. Wliczono mi podwyżkę, ale ona i tak w wyliczeniu średniej z 12 miesięcy zaginęła, bo znacznie dłużej zarabialam najniższą. W efekcie z 1000 zł dostaję 720 i szlag mnie trafia jak ktoś mówi, że na zwolnieniu w czasie ciąży i macierzyńskim masz 100% pensji.
Lidzia31
hmmm to co mają powiedzieć prowadzące działalność, którym nic się nie należy icon_evil.gif
Misia 29
Ja jestem zarejestrowana jako osoba wspólpracujaca z mezem prowadzacym działalność gospodarczai płace składke ok 650 zl, teraz kiedy jestem na zwolnieniu dostaje 900 zl po potraceniu podatku 210 zl.
Nie znam sie zbytnio na przepisach ale dlaczego Lidziu ci sie nic nie należy?
Ewoczek
Jeśli Lidzia opłacała w terminie dobrowolne ubezpieczenie chorobowe (nie mylić ze zdrowotnym) to przysługuje jej zasiłek chorobowy a potem macierzyński. Niestety jeśli zrezygnowała z opłacania chorobowego lub nie było płacone w terminie może nic nie dostać.
ana28
icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.