To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Skręcona kostka w 38 tc

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Magawit
Ja to mam szczęście...Skręciłam nogę w kostce na prostej drodze i to będąc w 38 tygodniu ciąży. Na szczęście wylądowałam na płocie, brzuszek cały, nic niepokojącego się z nim nie dzieje, co potwierdziło zrobione tego samego dnia USG. Nadal nie urodziłam, jednak od dnia "wypadku" noga puchnie mi bardziej niż zdrowa, a dziś (tydzień od skręcenia) łydka zrobiła się lekko fioletowa icon_eek.gif Jak ja przeżyję 1 fazę rodzenia, w której najlepiej chodzić? icon_rolleyes.gif
Powiedzcie, ile czasu ma prawo boleć skręcona kostka? Robię zimne okłady,ale nie ściągam bandażem, bo krążenie mi wtedy wysiada do reszty. Co jeszcze mogę zrobić?

Pozdrawiam
addera
Może warto skonsultować to skrecenie z chiurgiem, zwłaszcza ta fioletowa (nawet lekko) łydka zaniepokoiłaby mnie.
Ja bym poszła do lekarza.
Gonia
Koniecznie do lekarza!
I to do ortopedy!
Moja córka skreciła noge w kostce i to wcale nie była bagatelka.

Gosia
Magawit
Oj, to mnie nastraszylyscie. Ale dziekuje,moze wlansie takiego "kopa" mi brakowalo. Ginekolog ogladal te moja noge przy okazji USG,ale w pare godzin po skreceniu nie byla opuchnieta, wiec zalecil wizyte u chirurga lub ortopedy, a na moje protesty (ze nie mam sily latac po lekarzach) zalecil zimne oklady i Altacet. Poczekam do popoludnia na meza-szofera i jazda do lekarza. Dziekuje za mobilizacje! icon_lol.gif
addera
Magawit i co ?
Byłas u lekarza ?
Magawit
No i tyle wiem,co zjem...
Przeswietlenia mi teraz nie zrobia (nawet jakby chcieli to bym nie pozwolila). W kazdym razie mam czekac na to co bedzie i za ewentualne leczenie wziac sie po porodzie,a narazie nie chodzic, trzymac w gorze unieruchomiona i chyba kota z tych nerwow dostac icon_confused.gif Racja,ze jak leze to bol przechodzi i kolorki wracaja normalne,a nie trupie. Na szczescie lubie ksiazki,wiec az tak bardzo niemoznosc brania udzialu w maratonie mi nie przeszkadza, mam co robic icon_wink.gif

Pozdrawiam!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.