To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

pracodawaca nie wyslal moich L4 do ZUSu :(( co robic?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

moonkia
Czesc dziewczyny

Potrzebuje Waszej pomocy, na pewno ktoras z Was wie co robic.

jestem na L4 od polowy czerwca od tamtej pory nie dostalam ani wyplaty ani zadnych zasilkow chorobowych - oczywiscie zlozylam skarge do PIPy na brak wynagrodzenia. Czekalam cieprliwie na kase z ZUSu, ale nic nie przyszlo wiec dzownie do Oddzialu i sie okazuje, ze zadne moje dokumenty nie wplynely do nich wiec nie maja mi z czego naliczyc pieniedzy. Poza tym czekam na pismo z ZUSu czy w ogole zostalam zgloszona do ubezpieczen... obawiam sie ze nie... nie mam juz sily do tego wszytskiego. Piniedzy nie mam, spokoju nie mam i sie nawet moim bajbusem do konca nie moge cieszyc tak jakbym chciala....

pomozcie! co robic? icon_cry.gif
wiki
Hmmm faktycznie niemiła sprawa. Ja na Towim miejscu zadzwoniłabym do Państwowej Inspekcji Pracy. W każdym większym mieście udzielają porad. Wiem, że chętnie pomagają w takich sprawach i dają porady. Spróbuj.
Zaytaj się także pracodawcy o co chodzi.... to w końcu jego zaniedbanie. Jeśli masz umowe o pracę, to chyba można cos z tym zrobić.
Trzymam kciuki
Wiki
moonkia
wlasnie skonczylam rozmawiac z PIPÄ…
no wiec musze szczekac jak pojda na kontrole - bez tego nic mi pani powiedziec nie mogla.
powiedziala, ze mam umowe, ktora z automatu sie przedluza doporodu wiec martwic sie nie mam co. Mam szczekac na pismo od nich co ustalili. A ja ide dolekarza w czwartek - biore zwolnienie dalej i jade z nim do ZUSu bezposrednio razem z umowa i zaswiadczeniem o ciazy co przedsatawilam pracodawcy. Zobaczymy co wtedy bedzie.

mam juz dosc bleee
Fila
Ja też radzę Ci udać sie do inspekcji pracy. Tam zawsze jest prawnik udzielający bezpłatnych porad.
Fila
To dobrze, więc moja rada nieaktualna.
Lila_
Mnie zastanawia coś innego - przecież L4 jest wystawiane chyba w 2 czy 3 egzempalarzach i przychodnia również wysyła zwolnienia do ZUS-u icon_question.gif

Czy nadal tak jest?

Jeżeli tak to chyba gdzies mają Twoje dawniejsze zwolnienia jedynie udowodnienie zostaje przez z PIP, że pracowałaś .
moonkia
wlasnie
patrz niepomyslalam o tym
lekarze tez przesylaja swoja kopie do ZUSu - chyba icon_rolleyes.gif

dowiem sie od swojego gina jak to wyglada. w kazdym razie z tym zwolnieniem jade do ZUSu od razu i z umowa i kicham na niego

zobaczymyc o bedzie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.