To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Internet radiowy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

k2bzyk
Dziewczyny czy przypadkiem nie obiło się wam o uszy coś o możlwości założenia internetu radiowego w Kielcach, oczywiście poza "blu conect".
Jeśli coś będziecie wiedzieć to dajcie znać.
śmieszek
CYTAT(k2bzyk)
Dziewczyny czy przypadkiem nie obiło się wam o uszy coś o możlwości założenia internetu radiowego w Kielcach, oczywiście poza "blu conect".
Jeśli coś będziecie wiedzieć to dajcie znać.

Kasia, brat mojego lubego miał coś takiego zainstalowanego w domu. Popytam i dam Ci znać.
A tak wogóle to napisz co u Ciebie słychać, bo jakoś ostatnio nic, a nic Cię nie ma icon_sad.gif
aniapatryk
Ja mialam prze 2 tygodnie internet radiowy, to był jakis koszmar,wiecej go nie było niz był. Jak byl deszcze, mgła, ogolenie złe warunki atmosferyczne to wogole nie działał internet, a to antenka sie lekko przesuneła -tez nie działał. Szybko przeszlismy na kabel.
Moj dobry kolega informatyk mowi ze miał byc taki internet , ale cos Politechnika nie zgodziła sie na anteny itp.
Niestety anteny nie szkodzace zdrowiu takie pokojowe działaja tak jak u mnie czyli niedziałały, ale sa oczywiscie lepsze anteny, ale tych szczerze nie polecam, są bardzo promieniotwórcze jesli oczywiscie sa zamontowane w poblizu domu
burek
CYTAT(aniapatryk)
są bardzo promieniotwórcze jesli oczywiscie sa zamontowane w poblizu domu

Matko, Ania skąd masz takie informacje?? Toż to brednie straszne. Wiem bo robimy net radiowy i mam dostep do wszelkiej dokumentacji technicznej dot. anten i nadajników. Sorry, ale głupoty piszesz. Internet radiowy może działać dobrze, tylko ktoś kto go robi nie powinien patrzeć wyłącznie do swojej kieszeni. Takie anteny dobrze działające i bezpieczne kosztują znacznie wiecej niż badziewne. I nie ma prawa w czasie deszczu czy mgły zanikać sygnał. Partacz jakiś ci to robił. icon_rolleyes.gif
Edytkax
ja również mam internet radiowy i jestesmy bardzo zadowoleni. Owszem mam czasem przerwy w nadawaniu ale nie z powodu deszczu czy mgły a tylko dlatego, ze coś robią z serwerem albo go wymieniaja itp. Są ro jednak krótkie przerwy.
aniapatryk
No to faktycznie musiałam miec kiepską antene, ale i pewno kiepskie usytuowanie bloku(zreszta z Cyfrą + mam podobny problem z zanikajacym obrazem przy złych warunkach atmosferycznych) i z tym sie zgadzam, partacz mi tego nie robił napewno,to wiem 100%- a co do legalnosci anten i ich szkodliwosci sprawdzilam informacje nie dla siebie tylko dla znajomej bo chciano jej załozyc antene na dachu do odbioru internetu i niestety w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Poczty dosc dokładnie dano mi wykład ze wiekszosc anten nie jest dopuszczona ze wzgledu na ich szkodliwosc, ale ludzie tego nawet nie sprawdzają. I własnie akurat ta która chciano załozyc mojej znajomej przekraczała wszelkie normy i nie było mzoliwosci uzyskania na nią zezwolenia. Zresztą mało kto wystepuje o zezwolenia.
Wiec jak powtarzam informacje takie mam z URTiP
burek
Nie trzeba miec zezwolenia na montaz sprzetu. Trzeba tylko zglosic dzialalnosc tego typu w URTiP. Sa urZadzenia i anteny certyfikowane i nie, ale nie o szkodliwośc tu chodzi tylko o kase, ktora maja lub nie ich producenci. Niestety. icon_sad.gif
k2bzyk
CYTAT(Edytkax)
ja również mam internet radiowy i jestesmy bardzo zadowoleni. Owszem mam czasem przerwy w nadawaniu ale nie z powodu deszczu czy mgły a tylko dlatego, ze coś robią z serwerem albo go wymieniaja itp. Są ro jednak krótkie przerwy.

Edytko czy mogłabyś napisać coś więcej na ten temat,ile płacisz miesięcznie,jaka jest prędkość,ile miżna pobrać danych itp., i dać mi namiary na ludzi którzy go zakładają.
k2bzyk
CYTAT(śmieszek)
CYTAT(k2bzyk)
Dziewczyny czy przypadkiem nie obiło się wam o uszy coś o możlwości założenia internetu radiowego w Kielcach, oczywiście poza "blu conect".
Jeśli coś będziecie wiedzieć to dajcie znać.

Kasia, brat mojego lubego miał coś takiego zainstalowanego w domu. Popytam i dam Ci znać.
A tak wogóle to napisz co u Ciebie słychać, bo jakoś ostatnio nic, a nic Cię nie ma icon_sad.gif

Kasieńko jak coś będziesz wiedzieć to daj znać .
U mnie po staremu,praca,dom,praca. Tak jak wspominałam wcześniej zmienił się trochę mój charakter pracy. Co prawda dalej pracuję w pogotowiu ale na innych warunkach. Musiałam otworzyć własną działalność i teraz pracuję nie na części etatu a na kontrakcie.Przez te wszystkie formalności + praca i dom, byłam tak zabiegana ,że nie miałam na nic czasu. Dodatkowo mój ślubny ciągle wisiał na kompie bo pisał pracę więc mnie nie było z wami.Ale to nic , nadrobimy!!!!
mamuśka.chłidzw
CYTAT(k2bzyk)
[
U mnie po staremu,praca,dom,praca. Tak jak wspominałam wcześniej  zmienił się trochę mój charakter pracy. Co prawda dalej pracuję w pogotowiu ale na innych warunkach. Musiałam otworzyć własną działalność i teraz pracuję nie na części etatu a na kontrakcie.Przez te wszystkie formalności + praca i dom, byłam tak zabiegana ,że nie miałam na nic czasu. Dodatkowo mój ślubny ciągle wisiał na kompie bo pisał pracę więc mnie nie było z wami.Ale to nic , nadrobimy!!!!


miło Cię Kasiu czytać ponownie icon_lol.gif
śmieszek
CYTAT(k2bzyk)
Kasieńko jak coś będziesz wiedzieć to daj znać .
U mnie po staremu,praca,dom,praca. Tak jak wspominałam wcześniej  zmienił się trochę mój charakter pracy. Co prawda dalej pracuję w pogotowiu ale na innych warunkach. Musiałam otworzyć własną działalność i teraz pracuję nie na części etatu a na kontrakcie.Przez te wszystkie formalności + praca i dom, byłam tak zabiegana ,że nie miałam na nic czasu. Dodatkowo mój ślubny ciągle wisiał na kompie bo pisał pracę więc mnie nie było z wami.Ale to nic , nadrobimy!!!!

No myslę Kasiu i spotkanko też jakieś musimy wykręcić.
Tym razem pod Ciebie więc pisz kiedy byś mogła, no bo na urodziny chyba czekać nie będziemy icon_lol.gif
Jeszcze się nie widziałam ze szwagrem ale dam znać
k2bzyk
Ja we wrześniu mam sporo wolnego ,pracuję tylko 3 i 25 a poza tym wszystkie weekendy jestem do dyspozycji.
nikamaja
Dziewczyny ja też mam wielką ochotę się z wami spotkać!!!
Edytkax
mamuska ale zmiana! icon_eek.gif
Kbzyk co do internetu to zabij mnie a nie wiem jaka jest prędkość- nie znam się na tym musiałabym męża zapytać o takie szczegóły - dla mnie to ważne że chodzi dobrze icon_wink.gif. Ja jestem z Piekoszowa więc antenę mamy tam na bloku nei wiem jak to jest w Kielcach. Tym bardziej że mój mąz sam zakłądał antene która kupił sam - zna sie na tym. Oni oczywiście przyszli, sprawdziliśmy czy wszystko działa itp itd. Sa w porządku raz jak nam sie popsuła karta o czym nie wiedzieliśmy a internet nie działał i nie działał w końcu mąż zadzwonił a oni przyjechali ze swoją kartą i nawet pozwolili nam zatrzymać do czasu uwzględnienia rekalamcji karty. koszt to 40 zł miesięcznie za 24 h/dobę.
mamuśka.chłidzw
CYTAT(Edytkax)
mamuska ale zmiana!  :shock:  
.


hehe ja poprostu tak wyglądam. Od jakiegoś czasu obcinam się na b.krótko. Przypominam, że nadal mam tyle samo lat wink.gif
Edytkax
Nie o to chodzi, po prostu to zdjęcie jest zupełnie inne niz tamto. wyobraź sobie, ze wczoraj jakoś czytałam twój post i myslę sobie, ze Idusia już jest taka duza a tu ciagle jej zdjęcie jako niemowlę icon_wink.gif a tu dziś zaglądam i proszę jaka niespodzianka Idusia jako sliczna duża dziewczynka icon_biggrin.gif
śmieszek
Edytko, zmiany pierwsza klasa!
Kasia, no to super, może umówimy się zatem na np. 9 lub 10 wrzesnia?
k2bzyk
Może spotkamy się 10 września!!!!!!!!!
Co wy na to dziewczyny?????????
k2bzyk
Edytko czy mogłabyś mi dać namiary na firmę zajmującą się u was internetem radiowym, może oni mi pomogą.
mamuśka.chłidzw
Kasiu przepraszam, że w twoim wątku, ale chciałam napisać, że mnie nie będzie przez parę dni.Od jutro TP.SA odcina nam net.Zanim nas podłączą.Długa historia.Dlatego jak coś to kom lub cierpliwość. Mam nadzieję, że zanim ustalicie datę to będę miała net. icon_confused.gif
śmieszek
Dla mnie 10 jest OK!!!!!!!!!
izamr
wiesz, ja miałam taki wcześniej. był ok. byłam zadowolona, tylko z tego co wiem, nie na kazdym osiedlu w Kielcach można go załozyc. ja mialam na uroczysku.
śmieszek
Kasiu, szwagier potwierdza, że to fajna sprawa, ale nie wszędzie może działać. Zależy czy antena złapie sygnał.... Proponuje, żebyś umówiła się z firmą, która świadczy tą usługę, żeby zainstalowali Ci antenę na 3 dni, a dopiero potem podpiszesz ewentualnie umowę.
k2bzyk
W tym cały problem ,że ja nie wiem gdzie szukać takiej firmy.
Tak czy siak dałam sobie na spokój i zdecydowałam się dalej na neostradę.
truska
podciagam wątek
napiszcie z jakiej firmy macie internet radiowy?
jakie są ceny?
i czy jestescie zadowolone?
wiesiołek
To ja też podciągam. Może się czegoś konkretnego dowiemy?
truska
No ja zrezygnową z inf o interecie radiowym
Za o moge wam powiedziec ze naarzie zdecydowąłam sie podposiac umowe z upc.
Bede płaciła około 60 zł przez rok za interet i tv -caly pakiet,
cana jest niska bo powinnam placic okolo 100 zł ,
ale jesli zrezygnowąłam z konkurencji czyli z vectry to dali nam specjalna ofertę
Ciekawa jestem czy będę zadowolona
Kasia Rawicz
Na samym początki witam Was. Po pierwsze to sorry za "wymądrzanie" się, ale czytając te posty to widzę, że częściowo zostały pomylone pojęcia-internet radiowy to taki sam internet jak ten na kabelku z TPSY tylko rozsyłany drogą radiową wymagający anteny na dachy, czy balkonie. W przypadku internety Play, Orange, Plys czy Era mówimy o internecie mobilnym. Osobiscie w przypadku gdy korzystasz z laptopa i nie tylko w domu to polecam mobilny (obecnie patrząc na cenę abonamentu w stosunku do ilości ograniczenia transferu. (edit.reklama). Jeżeli jednak głównie będziesz korzystać z neta w domu, a dodatkowo myslisz w przyszłości o podzieleniu sygnału pomiędzy komputery to polecam www.airmax.pl (nawet jak nie ma u ciebie anteny - przekaźnika to istnieje mozliwość że oni to założą na swój koszt) Sprawdź to na (edycja: reklama) Dlaczego proponuje takie rozwiązanie-masz antenę odbiorczo-nadawczą u siebie. Dodatkowo pod antenę masz podpięnty router, któru pozwoli ci na podłączenie (teraz lub w przyszłości) większej ilości komputerów pod neta-cały czas za ten sam jeden abonament (4 na kabelek i dowolną ilośc poprzez WiFi-PODAJĘ PRZYKŁADOWO JA TAK MAM U SIEBIE). Router jest faktycznie porzadny i nie mam z nim problemów. Daję to o tyle większą przewagę w przypadku od neta mobilnego (jeżeli tego używałabyś tylko w domu), że router, który pozwoliby Ci na faktyczne porządne rozdzielenie sygnału kosztuje około 400zł (te po 100zł to można rzec zabawki), albo masz wtedy wybór drugi modem ale również drugi abomanent. Tak więc pytanie podstawowe-chodzi Ci o net Mobilny czy radiowy? Od tego powinnaś zacząć. Dalej to twój wybór. Mam nadzieję że to co napisałam będzie dla Ciebie pomocne
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.