To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Leczenie endometriozy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Lila_
Muszę pozbyć się wątpliwości więc szukam pomocy u Was icon_smile.gif

Jak leczyłyście lub leczycie endometriozę??

Niecierpliwie czekam na relacje icon_smile.gif
FFkaGrant
Lila moja siostra sie leczyla. Wstepnie dostala tabletki hormonalne. Niestety to nie pomoglo.Suma sumarum skonczylo sie na laparoskopii. Proces zakonczyl sie dla niej pomyslnie.
Rowniez wykonywana jest laparotomia (chyba taka jest poprawna nazwa) Z tego co wiem jest to ostatecznosc. Operacyja ma na celu usuniecie narosli a takze macicy.
Lila_
EFFka dzięki za odpowiedź - już myślałam, że tylko ja choruję wink.gif

U mnie były laparoskopie, sterydy i leki hormonalne i pomimo wielu lat leczenia choroby zamiast lepiej to niestety jest gorzej icon_sad.gif

Myślałam, że może coś nowego wymyślili icon_confused.gif
OlivkaMamaNorbercika
CYTAT(Lila_)
EFFka dziÄ™ki za odpowiedź - już myÅ›laÅ‚am, że tylko ja chorujÄ™  :wink:  


Dużo jest tych chorób ginekologicznych i są bardzo trudne do opanowania icon_mad.gif
Moja siostra choruje natomiast na PCO(policystyczne zapalenie jajników) i podobno tego wogóle się nie leczy, bo jest nieuleczalne. Chyba, że kobieta z PCO chce mieć dzieci to wtedy serwuje się jej kurację hormonalną by wywołać owulację icon_confused.gif
Lila_
Mam to szczęscie, że mam dzieci - nam się udało icon_biggrin.gif

Tylko czasami jak leki przeciwbólowe nie pomagają mam trochę dosyć - miałam nadzieję, że tempo rozwoju z wiekiem się zmniejszy ale jest odwrotnie icon_sad.gif
OlivkaMamaNorbercika
CYTAT(Lila_)
Mam to szczÄ™scie, że mam dzieci - nam siÄ™ udaÅ‚o icon_biggrin.gif  

icon_smile.gif

No właśnie moja siostra się martwi jaki przebieg będzie miała jej choroba i czy w ogóle będzie miała dzieci icon_confused.gif Jak na ironię losu jest położną icon_confused.gif Uczestniczy przy porodach innych kobiet, a sama nie ma pewności czy kiedyś będzie jej dane być rodzącą icon_sad.gif
anonimowy
Lila, aby endometrioza nie postępowała stosuje się leczenie hormonalne - wstrzymuje się cykl kobiety, wprowadzą ją w taką jakby sztuczną menopauzę.
Lila_
CYTAT(Cathleen)
Lila, aby endometrioza nie postępowała stosuje się leczenie hormonalne - wstrzymuje się cykl kobiety, wprowadzą ją w taką jakby sztuczną menopauzę.



Jestem już nawet i po leczeniu sterydami icon_sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.