To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zielona kupka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

aga_clue
Małego odstawiłam od piersi półtora tygodnia temu i przeszliśmy na Bebilon Pepti dwa razy dziennie.
Od przedwczoraj wieczorem jest troszkę cieplejszy (37,2 st. C) no i zaczął robić zielone kupy. Najpierw o normalnej konsysencji a potem bardzo rozluźnione. No i 4 razy dziennie a nie 1 raz jak to zazwyczaj bywało.
Czy to może być skutkiem przejścia na Bebilon? Po takim czasie?
Reszta diety się nie zmieniła.
Lekka temperaturka może być od ząbków, bo dalej mu wyłażą i wiecznie coś do buzi wsadza i gryzie. Ale jeśli nie to czy może to być skutkiem zmiany mleka?

Dziś kupię mu Lakcid bo to może zmiana flory w jelitach przez to mleko..

Ale troszkę się martwię, że to mogą być początki jakiegoś wirusa..
Co robić? Pomóżcie.
laila
mi pediatra mówil że na reakcje po zmianie mleka czeka sie 2 tygodnie mój mały miał zawsze niekożystne zmiany po tygodniu ,jednak na pepti zareagował na drugi dzień ulewał kwasem i robił okropne zielone galaretowate kupoolki
miluczek
Stawiam na mleko.
Mój Bartuś też robił zielone kupki po zmianie mleka. Tyle, że u nas było to NAN. Podobno duża ilość żelaza w mleku powoduje, że kupki są zielone.
Kupki się poprawiły jak przeszłam na najtańsze (okazało się, że dla Barta najlepsze) Bebiko.
laila
ja osobiscie bebiko odradzam gdyz moga jewszcze pogorszyc reakcje alergiczne ,a jeśli dziecko ma jakąś tendencje ( wnioskuje że przez to pepti)to może ją uaktywnić
laila
nie popatrzałam na wiek ,ale ten kaceprek to juz duży jest ...,napweno je juz inne posiłki ,dlaczego pepti?
czy zagęszczasz mu kleikiem?
przeciez jak jest zdrowy to powinien dostac jakies mleczko zagęszczone odp do wieku ,no chyba że pepti 2 mu podajesz?ale ja wiem że to mleko lecznicze
aga_clue
Dwa razy dziennie (rano i wieczorem) dostaje Bebilon z kaszkÄ… lub kleikiem.
Odstawiłam go od piersi dlatego, że bardzo szybko po cycu chciał jeść czyli za mało kaloryczne mleko było dla niego. A że jest uczulony na białko krowie więc żadnych jogurcików i serków nie mogę mu dawać.
Pediatra powiedziała, że jeśli dobrze jada inne posiłki (a jada baaardzo dobrze icon_twisted.gif ) to mleko mogę mu dawać tylko dwa razy na dzień.

Kupki zielone przeszły - tak jak mówiłyście to musiała być reakcja na zmianę mleka. W sumie trwało to tylko dwa dni i już jest normalnie icon_smile.gif

Dzięki icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.