To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Uczulenie na kakao, czekolade???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

PatrycjaK
Jakimi zmianami skornymi objawia sie uczulenie na czekolade lub kakao??? Czy grudkowate, malutkie, bladorozowe korosteczki na raczce i nozce to moze byc wlasnie to. Czym to smarowac? Podawac wapno? Po jakim czasie to zniknie? Kiedy nalezy udac sie do lekarza?
rzena3
Hej
Tak to może byc objaw alergii. Mój synek dostawłą krosteczek na pupie, rączkach, nóżkach i miał zaczerwienioen krosteczki. Ja podawąłam wapno, ale jak miał ostry bardzo wysyp t o p. doktor kaząła podawac Zytekx ( chyab tak sie pisze) i maście sterydowe ( ale z tych tylk okeidy nei było wyjścia), równeiż maści wazelinwoe na witaminie A. Bardzo dobre sa kapiele w Oilatum, myje go w tym anwet jak eni am krostem co trzeci dzień srednio ( bo nei chce zeby ejgo skórka sie tak bardzo przywyczaiął do takieg onatłuszczania) i krem Balneum.
Basia
Objawy te to na pewno uczulenie na czekolad,e czy kakao, bo mój syn
też ma takie krosty an nóżkach kiedy zje tego za dużo. Byliśmy u lekarza
z tym i polecił Calcium i kąpiele w Balneum Herbal Plus. Do tygodnia
wszystko siÄ™ normuje.
Tylko reakcje takie majÄ… tendencjÄ™ do nawracania.
blaire
Tak, to jak nabardziej może być alergia na kako czy czekoladę. Tak jak wspomniały dziewczyny obrze jest kąpać dziecko w oilatum bądź balneum. Równie dobra rada to ta z maścią na bazie wazeliny. Możesz też spróbować lipobase. Jeżeli chcesz się upewnić czy to kako uczula twoje dziecko odczekaj jakiś czas aż objawy znikną i daj mu białej czekolady. Ilość produktów zawierających kakao ogranicz do minimum, bo najmniejszych nawet objawów alergii nie można lekceważyć. jeżeli organizm Twojego dziecka nie radzi sobie z alergenami to w momencie, gdy będziesz ich dostarczała istnieje duże ryzyko doprowadzenia do poważniejszych reakcji alergicznych, a w następstwie nawet do astmy oskrzelowej.
Możesz to oczywiście skonsultować z lekarzem, narazie pediatrą, ale jeżeli objawy będą nadal się pojawiać albo wręcz nasilać poproś o skierowanie do alergologa.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.