To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

telefon z przedszkola

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

semi
Dziś rano obudził nas...telefon pani dyrektor. Zadzwoniła przeprosić, ale nie może - zgodnie z obietnicą - przyjąć Leosia do grupy pięciolatków. Będzie musiał chodzić do grupy mieszanej - pięcio- i sześciolatki. To Leosiowy debiut. Nie zna nikogo, niedawno tu się przeprowadziliśmy. zależało mi na grupie pięciolatków, bo on jest z 20 grudnia. I tak byłby jednym z najmłodszych. teraz będzie...najmłodszy. Pani przeczytała mi listę - kolejne wiekowo dziecko jest o osiem miesięcy starsze. Połowa to sześciolatki. Trochę mnie to przeraża. Plusy - mniejsza grupa (23 osoby, a nie 33) no i to, że wszystkie dzieci dopiero przedszkole zaczynają. Tam byłby jednym z nielicznych nowych. Mam obietnice starannej uwagi, troski, przytulania w razie potrzeb, stałego kontaktu i wzmożonego nadzoru z ich strony. Wszystkie te obietnice pani złożyła absolutnie przeze mnie nie naciskana. To budzi moje zaufanie i pozwala miec nadzieję, że będzie dobrze. Al najmłodszy??On sobie nie radzi z dziećmi starszymi. Tzn. z niektórymi - natarczywymi, wymuszającymi itd. Poradzi sobie??Intelektualnie tak, o to się nie martwię. Ale w relacjach z dziećmi??Jak myślicie? Bardzo się martwię....
addera
Emi, poradzi sobie.
Poza tym tych plusów (mniejsza grupa, wszystkie dzieci rozpoczynają edukację) bym się trzymała, bo to naprawdę plusy. Łatwiej odnaleźć się w mniejszej grupie, gdzie wszystkie dzieci nowe niż w dużej (33 dzieci to naprawdę bardzo duża grupa) i być tym nowym.

Trzymam kciuki.
Mama Mojzesza
i jeszcze wydaje mi sie ze w takiej mniejszej grupie, gdzie w dodatku pani bedzie na niego zwracala baczniejsza uwage - bo najmlodszy icon_smile.gif od razu wylapie sie ewentualne problemy z dziecmi wymuszajacymi i natarczywymi wink.gif
poradzi sobie icon_biggrin.gif !
Graz
U nas godzina zero przełożona o co najmniej tydzień - Szymek znowu ma anginę icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif
addera
Graz przytul.gif
Graz
CYTAT(Graz)
U nas godzina zero przełożona o co najmniej tydzień - Szymek znowu ma anginę  :cry:  :cry:  :cry:


Z tego zmartwienia pomyliłam wątki - post był oczywiście do wątku o godzinie zero icon_wink.gif
grzałka
emi, mnie sie tez wydaje, że wszystko razem brzmi nieźle- jak najmłodszy, to będzie dopieszczany, pani dyrektor sie wykazała, dzwoniąc, przepraszając i jeszcze zapewniając, częsc dzieci ma zapędy opiekuńcze, więc Twój synek nie zginie- ja bym spróbowała
semi
Dziewczyny, dziekuję icon_smile.gif , Mam nadzieję, że będzie dobrze. Może faktycznie to dobry układ.
Graz, bardzo mi przykro...
lina m.
Ja tez widzę więcej plusów, będzie oczkiem w głowie icon_smile.gif . Różnice wiekowe w tym wieku nie są już takie duże jak np różnica 8 miesięczna między dzieckiem rok i rok i 8 m-cy. Mysle,że wpłynie to tez na niego samego pozytywnie. To jak bieg z kimś, kto biegnie dużo szybciej niż my - wtedy nie wiadomo dlaczego mamy dużo lepszy czas niż gdybyśmy biegli z kimś "słabszym" . NIe wiem czy to zrozumiłe.... I nie wiem na czym to działanie dokładnie polega icon_smile.gif ale myślę,że to duży plus icon_smile.gif
lina m.
A swoją droga to bardzo miłe ze strony pani dyrektor, że dzwoni i informuje. NIe byłby ciekawie gdybyście się o tym dowiedzili w dniu debiutu Leosia icon_smile.gif
Lila_
CYTAT(Graz)
U nas godzina zero przełożona o co najmniej tydzień - Szymek znowu ma anginę  :cry:  :cry:  :cry:



Graz faktycznie pechowo icon_sad.gif
Zdrówka dla Szymka icon_exclaim.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.