To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

sposoby na utuczenie chudzielca

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

moonk *
macie jakiś pomysł jak utuczyć chudzielca?
staramy się jeść zdrowo, nie brakuje w naszej diecie tłuszczy a i słodycze po "porządnym" posiłku też są...
chudzielec jest niejadkiem, łakomym na słodycze icon_smile.gif
a pomysł by go (ją) utuczyć bierze się stąd że żadnej przyjemności nie mamy z tych wakacji bo jak wejdziemy do wody po 5min dziecko jest sine dygoce itd icon_sad.gif i jak tu miło spędzać czas nad wodą icon_rolleyes.gif
macie jakieś pomysły czym to to karmić by nabrało troche tkanki tłuszczowej?? 110cm 17kg ...
skanna
Moonk - 6-letnia Gabi - 116 cm, waga 17,5 kg. Nie tuczę, jeszcze zdąży sama to zrobić icon_razz.gif
Kulkaprzemulka
Z Przemkiem mamy trochę inny problem, bo wcina ile mu się da wszystko i w każdej ilości, ale ma 8 m-cy i waży zaledwie 7 kg. Urodził się z wagą 3700 przy wypisie ważył 3650. Był niezłym byczkiem. Dajemy mu tyle jeść ile chce, nawet ja bym się najadała takimi ilościami, i nic. Sami sie wiemy co zrobić, bo podobno jak zacznie chodzić to schudnie jeszcze bardziej. Słodyczy nie dajemy, chyba że słodkie owoce jak banany, gruszki, winogrona, arbuz. icon_smile.gif
Pozdrwiam
grzałka
ja tu problemu nie widzę, chudzielców się nie tuczy i wrecz nie daje im sie słodyczy

kulkaprzemulka mój synek ma 10,5 miesiaca i wazy 7400, je ile chce

moonk, wakacja już się kończą, więc problem sinienia zniknie
iff
moonk jestem mama chudzielca, ale on je duzo i jest jaki jest ale odnosnie wody to tez sie trzasl i wydawalo mi sie ze to brak tkanki tluszczowej jest przyczyna, u nas problem z trzesieniem sie w wodzie minal jak nauczyl sie plywac
Kulkaprzemulka
Przemulek też nie ma nadmiaru tkanki tłuszczowej a kąpiele uwielbia. Kąpiemy go w dużej wannie od 6 m-ca i sprawia mu to taką frajdę, że ostatnio musimy kończyć kąpiel podstępem wypuszczając wodę z wanny icon_lol.gif
moonk *
icon_sad.gif a my w te wakacje przebywaliśmy w towarzystwie naszej siostrzenicy siedmioletniej która ma niezła warstwę tłuszczyku tu i ówdzie i dziewczynka mogła z wody nie wychodzić - nie marzła, nie siniała... zazdrościliśmy...
stąd mój post... i takie mi myśli po głowie chodzą może by jej pączka na śniadanie z 3 na obiad i jeszcze 4 na kolacje icon_lol.gif i zrobiłby się z niej pączuszek - okrągluszek icon_rolleyes.gif
Atena
utuczyć? icon_eek.gif
ale po co?

Ja bym zostawiła małą w spokoju.Jeszcze nabierze ciałka.Tuczeniem na siłę można wcale nie uzyskać wzrostu wagi a zupełnie niepotrzebny i szkodliwy wzrost cholesterolu!
Może być jeszcze inny scenariusz: utuczycie małą teraz a jak będzie dorosłą kobietą będzie gruba

Atena. icon_rolleyes.gif
grzałka
wzrost cholesterolu ? icon_eek.gif
Lizia
Każdy człowiek ma swoją własną przemianę materii.
Nabierze ciała jak przyjdzie na to czas. Jeżeli Cię to martwi możesz udać się do dobrego pediatry i poprosić o skierowania na badania pod kątem zaburzeń przemiany materii.
A słodycze to ja bym odstawiła. Ja swojej niuni będę dawać tylko w niedzielę (jak już będzie wiedziała co to słodycze).
Każdy dietetyk Ci powie, że aby pomóc niejadkowi i chudzielcowi należy po pierwsze odstawić słodycze.
addera
CYTAT(moonk *)
icon_sad.gif  a my w te wakacje przebywaliÅ›my w towarzystwie naszej siostrzenicy siedmioletniej która ma niezÅ‚a warstwÄ™ tÅ‚uszczyku tu i ówdzie i dziewczynka mogÅ‚a z wody nie wychodzić - nie marzÅ‚a, nie siniaÅ‚a... zazdroÅ›ciliÅ›my...  
stÄ…d mój post... i takie mi myÅ›li po gÅ‚owie chodzÄ… może by jej pÄ…czka na Å›niadanie z 3 na obiad i jeszcze 4 na kolacje  :lol:  i zrobiÅ‚by siÄ™ z niej pÄ…czuszek - okrÄ…gluszek icon_rolleyes.gif



moonk naprawdę zazdrościliście warstwy tłuszczyku u dziecka ? icon_eek.gif

kiedys Twoja córka podziękuje Ci, że jej nie utuczyłas w dzieciństwie, bo może dzieki temu w dorosłym zyciu nie będzie musiała się wiecznie odchudzać icon_cool.gif
Kaszanka
Jeśli taka jego uroda to się nie da icon_lol.gif
Chudzielec.
Elak
Mój syn 6 lat i waży ok. 18 kg.
Jest chudy i nie chciałabym, żeby był gruby!!!!

Wszystko zależy od przemiany materii. Jeżeli z dzieckiem nic się nie dzieje, jest żywe, energiczne i badania morfologii są o.k. to dlaczego mam go tuczyć. Misiek też trzęsie się w wodzie a mimo to siłą go wyciągnąć nie mogę. Byliśmy nad morzem, było dość chłodno a jednak do wody wchodził i nie rozchorował się.

Sama też byłam (niestety czas przeszły) zawsze chuda, chodziłam z przyjaciółmi do kafejek jadłam bitą śmietanę, masę ciastek, niczego sobie nie odmawiałam - a moje koleżanki zawsze patrzyły z zazdrością, bo ciągle się odchudzały.

Pomyśl o przyszłości dziecka.
Mama Anka
Przyjedz do Niemiec, a zobaczysz niezdrowo utuczone dzieci, sa grube, ledwo sie poruszaja, oczywiscie nie wszystkie, ale jest ich sporo, wyrastaja z nich utuczeni nastolatkowie/latki ktorym spod bluzeczek i spodni wystaja faldy niepotrzebnego tluszczu, trudniej im sie poruszac, nasz pediatra, az pieje jak widzi moje dzieci, ze takie proporcjonalne, mimo, ze Paulina jest drobniutka i malutka, a Adrian dlugi szczypior sie zrobil, to sa zdrowe, jak chcesz utuczyc to sposobem niemieckich mam (troche uogolniam icon_twisted.gif ) McDonald na obiad KingBurger na kolacje i na podwieczorek chipsy i paczki. efekt murowany, a co do sinienia, ja mam troche za duzo ciala, a i tak zawsze mi zimno w wodzie w jeziorze badz morzu. Taka juz uroda i ilez tego kapania w roku icon_wink.gif icon_biggrin.gif .
Mozesz tez spojrzec na spoleczenstwo amerykanskie, podobno odsetek osob z nadwaga jest tam najwyzszy, w Niemczech organizuje sie specjalne mieszkania grupowe np. u nas na osiedlu jest takie, mieszkaja tam otyli (to lekko powiedziane) np.matki z dziecmi i ktos taki opiekun uczy ich jesc zdrowo,poprawnie, sa tez obozy- takie sanatoria w sumie, dla dzieci otylych, polaczone ze szkola, gdzie tez odchudza sie te dzieci i uczy poprawnie sie odzywiac.
Dodorka
Moja Magda też jest chudziutka na 10 miesięcy waży 8200 a jej siostra cioteczna która teraz skończyła roczek waży ponad 12 kg.Niewiem czy to tak dobrze jak dziecko jest takie grube,fakt że ja bym chciała żeby u Magdy nie było widac żeberek jak leży ale trudno.Ona naprawdę sporo je-widocznie odziedziczyła to po tatusiu.

U mojego slubnego buzia siÄ™ nie zamyka od jedzenia a jest chudy.
Mama Anka
Wlasnie cechy genetyczne, moj maz tez je sporo i chudy, a Paulina na bilans roczniaka wazyla 8200 wlasnie, kiedy kolezanki corka wazyla 12 kg, o malo w kompleksy nie popadlam i endoktrynologa prawie szukac zaczelam, a ta kolezanka jeszcze podjudzala, ze taka mala i drobna, moze chora icon_twisted.gif , lekarz mnie uspokoil i nie kazal porownywac dzieci, kazde rozwija sie jak najszybciej umie i wyglada jak wyglada, wazne, ze zdrowe i juz i takie porownywanie to mozna przy swinkach lub cielaczkach, ale nie przy dzieciach. Chore sa dzieci z duza nadwaga lub niedowaga, jezeli jest w normie to wsio jest ok. icon_wink.gif icon_biggrin.gif
Kingus
Moonk*, nie chce mi się dzwonić, bo bym Ci powiedziała... no... dużo. Jak Emi jest chuda, to ja jestem niebieskooka blondi wink.gif . Jeśli nie pamiętasz, to przypominam-Koko starszy, wyższy i waży 18 kg. W porywach, bo ostatnio nie ma czasu na jedzenie kompletnie, więc podejrzewam, że mógł z wagi zlecieć. icon_twisted.gif
A w ogóle, to ja przepraszam, ale zdradzę tajemnicę, jak kto nie wie-Moonk jest taki "kawał baby", że strach podczas wiatru drzwi otworzyć, bo pofrunie. To po kim Emi ma być "puszysta" wink.gif

Pozdrawiam

Kingus
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.