To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Poszukuje przepisu na tort dla alergika

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

margola
Witajcie !!
Mój synek niedlugo bedzie mial urodziny - skonczy 3 latka i juz sie nie moze doczekac tortu. Moze macie jakis pomysl na jakies proste ciasto dla alergika. Nie chcialabym go zawiesc, bo on tak czeka na te urodziny a zwlaszcza na dmuchanie swieczek.
Z góry bardzo dziekuje
margola
skanna
Alergik, ale na co?
margola
Prawie na wszystko szczególnie nabial, jaja kurze, soje. Lepiej byloby mi napisac co moze jest tego mniej: jaja przepiorcze, margaryne bezmleczna, maka moze byc zwykla i nie wiem co jeszcze napisac co moze byc potrzebne.
margola
skanna
To może zamiast tortu zrób sypaną szarlotkę?

W tortownicy, na wierzchu jakiś napis np. pisakami tortowmi albo kolorowym lukrem, świeczki wbijesz i tort jak się patrzy.

A pyszna ta szarlotka jest.
Ev
A może tort przekładany galaretką zamiast kremu? Robiłam taki, nawet był dość smaczny, na spód dałam ciasto biszkoptowe upieczone z jajkami przepiórczymi i przełożyłam galaretką wymieszaną z owocami (tylko trzeba dać sporo mniej wody, żeby stężała dość dobrze). Póżniej znowu krążek ciasta i krem bezjajeczny i bezmleczny (powinnam miec gdzieś przepis, w razie czego zapodam w poniedziałek). Na wierzchu zrobiłam lukier i pisakami do tortów wymalowałam samochód.
Synuś był zachwycony icon_biggrin.gif
Ja też, bo wszyscy jedli i nikt nie marudził wink.gif
el_medano
A może ucierane ciasto z owocami? Wiem, że to nie to samo, co tort, ale jest naprawdę pyszne icon_smile.gif

Składniki:

szklanka bezglutenowej mÄ…ki
1/2 szklanki cukru
1,5 łyżeczki bezglutenowego proszku do pieczenia
1/2 kostki rozpuszczonej margaryny
2 duże jajka
łyżka octu
owoce

Sposób przygotowania:

Ubić przez ok. 10 minut żółtka z cukrem na puszystą masę. Dodawać po łyżce mąki bezglutenowej wymieszanej z proszkiem do pieczenia, dodać roztopioną chłodną margarynę, łyżkę octu, ubitą na sztywno pianę z białek - i wszystko dokładnie wymieszać.
Ciasto wyłożyć do średniej wielkości blaszki lub tortownicy, ułożyć gęsto owoce. Piec w nagrzanym piekarniku (temp.ok. 160 st. C) ok.30 minut. Po ostygnięciu posypać cukrem pudrem.

Korzystałam z przepisu znalezionego na stronie: https://www.mojealergie.pl/
kajetanka
Ja kupiłam biszkopt (można zrobić z jajkami przepiórczymi) i przełożyłam trzema masami.
I - budyń śmietankowy (wbrew pozorom nie ma nic wspólnego ze śmietaną icon_wink.gif ) na gęstym soku typu Kubuś (wybór jest taki, że na pewno da się znaleźć taki, który nie uczula dziecka), do tego dodałam masło, ale w naszym przypadku choć wszystko mleczne wysypuje, tak masło jest całkowicie tolerowane, może więc to być margaryna bezmleczna.

II - 1-1,5kg jabłek upróżonych w niewielkiej ilości wody, odłożyć połowę, a do tego co w garnku wsypać galaretkę (normalnie sam proszek), bardzo fajny efekt i smak icon_smile.gif

III - trzecia masa jest dokladnie taka jak druga, tylko z galaretką o innym smaku i z tą odłożoną połową jabłek icon_wink.gif

Bardzo proste, szybkie i dobre icon_smile.gif
Całość można udekorować masą cukrową albo z pianek, w necie jest dużo takich przepisów.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.