To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Diana ktos brał?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

laila
moja kumpela bierze te tabletki anty. , jednak ona mówi że są to taletki dla kobiet przed ciążą ,bo onoc jakś z kolei jej znajoma ponich zaszła (lecz istnieja nasze przypuszczenia że może zapomniała) Po Dianie moja kumpela nie przybiera wręcz zaczeła ładnie chudnąć i zachowała bardzo szczupłą sylwetke ,poprawiła sie cera .Czy ktoś to brał i czy żeczywiście po ciąży nie można ich stosować?cena bardzo bardzo niska bo zaledwie 8 zł
lena77
diana to nie sa pigulki antykoncepcyjne jako take.. lekarz zapisuje diane by uregulowac miesiaczke, zlikwidowac nadmiar owlosienia spowodowany zla praca hormonow, a takze by zlikwidowac tradzik. Czesto diane lekarze polecaja brac diane przy PCO.(policystyczne jajniki). Ale na pewno nie jako tylko pigulki antykoncepcyjne.
laila
o kurcze to chyba koleżanka ma jakąs głupia doktórke!!!!!!!1
musze jej o tym powiedzieć!!!!!!!dobrze ze już wiem bo jak bym tak poszła do mojego gina i o to poprosiła to by mnie chyba chyba udusił ,bo on bardzo bezpośredni jest icon_lol.gif
Ika
Laila, byłabym ostrożna z wyrokowaniem o lekarskiej głupocie na tak marnej podstawie icon_wink.gif
Diane-35 (jeśli o tych tabletkach mówimy) ma działanie antykoncepcyjne, zatem jak najbardziej jest środkiem antykoncepcyjnym. Tyle tylko, że ma dodatkowo inne działanie, Zdecydowanie poprawia cerę, więc jest to lubiany przez dermatologów lek.
Sama brałam Diane wiele lat, a mój lekarz akurat głupi nie jest na pewno. Wręcz przeciwnie, jeden z najlepszych w Krakowie.
laila
prosze sie mna nie przejmowac bo ja zawsze cos plane!!!! blagam.gif
to czyli ja bym mogła je brac? i jak to jest z tą ciążą czy po mozne je brac?
Ika
Brałam też po ciąży.
Ale to nie tak, że jak można po ciąży to już każda może. Lekarz powinien dobrać środki na podstawie wywiadu lekarskiego i badań. Nie ma złotego środka dla każdego.
laila
aha ,bo ja to jestem w tych sprawach zielona,i czy tak naprawde pigułki działaja bo ja sie już boje pomyslec a co dopiero w czyn wprowadzic icon_redface.gif
Ika
Laila - nie ma stuprocentowej antykoncepcji, zawsze jest jakiś tam odsetek, który zachodzi w ciążę pomimo stosowania antykoncepcji. Ale tabletki mają najwyżsżą skuteczność. Zatem działają...
Jednak skoro się boisz, to może niekoniecznie powinnaś...?
aneea
Wlasciwie Ika juz wszystko napisala, ja chcialam tylko dodac, ze biore Diane od lat, przed ciaza, po pierwszej i po kolejnej i chyba juz zawsze bede jej wierna icon_wink.gif.

Sa to w sumie jedyne pigulki po ktorych czuje sie fantastycznie, nic mi sie nie zmienia (waga, apetyt, libido), oprocz cery -na duzy plus.

Zdecydowanie sa to pugulki antykoncepcyjne, owszem maja dzialanie antyandrogenne ale absolutnie nie wplywa to na ich skutecznosc.
laila
no właśnie mi chodzi przedewszystkim o wage bo niechce byc spuchnięta jak balon ,a czy te działanie antyandrogenne(niewiem czy dobrze napisałm )nie jest szkodliwe dla organizmu?
lena77
Pogrzebalam troche w internecie i faktycznie wymieina sie tez i dzialanie antykoncepcyjne. Kiedy ja zasiegalam porady w sprawie pigulek anty. uslyszalam od ginekologa to co napisalam powyzej. I tez nie uwazam tego lekarza za glupka:o.(wiec nie wiem jak to jest) A o Dianie 35 slyszalam bardzo wiele zupelnie roznych opinii. Jak wybierzesz sie do ginekologa i przedstawisz swoje oczekiwania to przepisze ci to, co bedzie uwazal za najodpowiedniejsze dla ciebie.
lena77
Wpisz w przegladarke Diane 35 a zobaczysz ile tam opinii kobiet o tym leku. Zwlaszcza na Gazeta.pl.forum.
A dzialanie antyandrogenne to zapobieganie pojawieniu sie cech wybitnie meskich (typu owlosienie w "meskich" miejscach, obnizony glos, lysienie) u kobiet, ktore zazywaja pigulki anty. Takie dzialanie ma wiele wspolczesnych lekow anty.
Kocurek
CYTAT(Ika)
Laila, byÅ‚abym ostrożna z wyrokowaniem o lekarskiej gÅ‚upocie na tak marnej podstawie  ;)
Diane-35 jak najbardziej jest środkiem antykoncepcyjnym. Tyle tylko, że ma dodatkowo inne działanie.


Nie, Ika, dokładnie dowrotnie. Działanie antykoncepcyjne tabletek Diane- 35 jest działaniem ubocznym. Działanie "właściwe" to obniżanie męskich hormonów, a pośrednio: zmniejszenie owłosienia, zmniejszenie nadprodukcji gruczołów łojowych skóry, a co za tym idzie: poprawa wyglądu cery/skóry, zmniejszenie przetłuszczania włosów.
Tabletki te, w porównaniu do leków stricte antykoncepcyjnych, zawierają dużo większą dawkę hormonów, i jeśli nie mają leczyć/poprawiać cery i zmniejszać nadprodukcji męskich hormonów, nie powinny być zapisywane.
Jest to lek antyandrogenny, nie tylko tabletki antykoncepcyjne.
Kocurek
Aha, ich działanie antykoncepcyjne jest silniejsze niż tabletek typowych, ale nie wiem, czy miały obliczany osobny wkaźnik Pearla.

Ja brałam te tabletki 3 miesiące, tolerowałam dobrze (przez pierwszy tydzień nękały mnie migreny, ale ja mam skłonności, potem wszystko przeszło). Miałam okropnie po nich wysuszoną cerę, smarowałam się tłustymi kremami po 10 razy dziennie - i więcej icon_rolleyes.gif a np. na włosy nie podziałały nic. Natomiast po odstawieniu miałam przez 4 miechy okropnie bolesne owulacje, prawie umierałam z bólu i lądowałam co miesiąc na USG u chirurga icon_evil.gif , który za każdym razem wyrostek wykluczał icon_surprised.gif.
Potem zaś zamieszkała we mnie Dominika icon_smile.gif. Ale przez czas ich zażywania ani nie przytyłam, nie spuchłam, nie spadło mi libido (nawet przeciwnie icon_lol.gif )
Ika
Kocurek, może wyraziłam się mało precyzyjnie. Nie chodziło mi o to, że Diane jest głównie antykoncepcją a ubocznie czymś innym, tylko o to, że nie można zanegować jej antykoncepcyjnego działania (padło chyba wcześniej zdanie, ze Diane nie jest lekiem antykoncepcyjnym). Zgadzam się jak najbardziej, że nie powinna być przepisywana jeśli nie ma takiej potrzeby, ale tak jest z każdym lekiem i każdymi tabletkami anty - dlatego zawsze powtarzam do znudzenia już chyba, ze tabletki powinien dobrać lekarz na podstawie wywiadu lekarskiego i przeprowadzonych badań.
Kocurek
CYTAT(Ika)
Kocurek, może wyraziłam się mało precyzyjnie. Nie chodziło mi o to, że Diane jest głównie antykoncepcją a ubocznie czymś innym, tylko o to, że nie można zanegować jej antykoncepcyjnego działania (padło chyba wcześniej zdanie, ze Diane nie jest lekiem antykoncepcyjnym). Zgadzam się jak najbardziej, że nie powinna być przepisywana jeśli nie ma takiej potrzeby, ale tak jest z każdym lekiem i każdymi tabletkami anty - dlatego zawsze powtarzam do znudzenia już chyba, ze tabletki powinien dobrać lekarz na podstawie wywiadu lekarskiego i przeprowadzonych badań.


No i racja icon_smile.gif
Chyba mój post nie zabrzmiał "czepliwie"? icon_wink.gif
Ika
Nie, wyjaśniam dlatego, że jak drugi raz przeczytałam swój post, to stwierdziłam, że dość nieprecyzyjnie się wyraziłam icon_wink.gif
Sel
Ja łykam Diane. Faktycznie schudłam po nich, poprawiła mi sie cera.
Pierwszy miesiąc czułam sie po Diane fatalnie-mimo, ze kiedyś je brałam reakcja mojego organizmu tym razem była zdecydowanie gorsza, myślałam nawet żeby je rzucic w kąt. Teraz jest ok, jesli chodzi o libido nie zauważylam specjalnych zmian, na pewno nie zmniejszylo sie.
Mnie głównie chodziło o poprawienie kondycji skóry, a na drugim miejscu byla potrzeba antykoncepcji. Jesli nie masz problemow wymienianych wczesniej przez dziewczyny, powinnas zdecydowac sie na inne tabletki, jest ich tak wiele na rynku.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.