To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

AZS - tylko na nogach ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

McJAGNA
No muszę się zapytać i jeżeli żle zrobiłam, że w nowym temacie to przepraszam. Przeczytałam wykład Grzałki i wiecie co dziwne to Gabrysi AZS. Tzn byłam dzisiaj u pani dermatolog i stwierdziła, że to właśnie AZS - dostałam jakieś durne ulotki z Oilatum z których nic nie wynika. Dlatego pytam i bardzo proszę o pomoc :
Czy czerwone plamki za łydkami, i wyżej ale nigdzie indziej to może być objaw jakiejkolwiek innej alergii niż pokarmowej. Czy może być np wziewna albo na proszek. Czy jeżeli nie swędzą to też jest AZS ? Czy uczulają orzechy wszystkie czy tylko ziemne ? Czy jeżeli dziecko jest teraz na coś uczulone to może kiedyś na ten dany produkt alergia przejść ? I jak odróżnić AZS od zwykłej alergii (nie spełnia warunków z postu Grzałki). No po prostu nie ma nic poza tymi zmianami skórnymi na łydkach ?
Najlepiej byłoby gdybyście stanowczo odpisały, że to tylko taka maluśka alergijka ale jeżeli nie da rady to proszę o inną icon_cry.gif odpowiedź

A i jeszcze jedno Gabulinka miała bardzo silna reakcję alergiczną na antybiotyk no ospa do potęgi 100000. Czy ta reakcja (luty) mogła mieć wpływ na "uaktywnienie" alergii czy to po prostu moja wina, bo dałam jej krupnik jak miała 6 miesięcy?
ewis_
juz mineło kilka dni od Twojego postu, może i objawy minęły...

to nie musi być alergia pokarmowa, może to zwykłe podrażnienie albo alergia kontaktowa (spociła się/podrażniła pod kolankami + jakiś brudny piasek w piaskownicy czy jakieś pylące latające icon_wink.gif i może stąd reakcja w miejscu podrażnienia...)
oilatum raczej nie zaszkodzi

p.s.a co lekarz zawyrokował ws diety?
McJAGNA
no własnie minęło parę dni i zeszło co prawda nie samo bo wg wskazan lekarza Gabinka codziennie jest kąpana w siemieniu lnianym naprzemian z parafiną, poza tym Zyrtec (2 razy po 5 kropli), poza tym cutibaza no i ze sterydami cutivate.. To nie mogło być podrażnienie, bo miała w kilku punktach na nóżkach. Zostało jeszcze maleńkie coś pod jednym kolankiem. Odstawiam jutro to ze sterydami, kąpiel chbya jeszcze kilka dni zastosuję. Poza tym lekarka powiedziała o stopniowym odstawieniu produktów alergizujących. Ostawiłam wszelkie orzechy (biedna Gabinka) mamy tonę przepysznych świeżych laskowych i czekoladę i cytrusy.
I teraz nie wiem kiedy i jak będę mogła wypróbować co ją uczula. Czy dobrym pomysłem będzie kawałek czekolady powiedzmy za dwa tygodnie, albo jakies winogrona. Czy lepiej nie ryzykować i na zawsze pozbawić ?
***MAGDA***
najpierw niech ta plamka zejdzie sama .... a nie od posmarowania sterydami....narazie sterydy dzialaja wiec skora jest czysta...wstrzymaj sie jeszcze z podawaniem tych rzeczy .....
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.