To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Hemoroidy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ewank
Cześć
Mam ciężki kłopotliwy problem z hemoroidami. Jeszcze w ciąży miałam giganta którego musiałam usunąć chirurgicznie, bo rósł z każdym dniem. Potem było długo ok. A teraz znowu mam problemy. Mam wewnętrze hemoroidy. Ciągle mi się odnawiają, częśto przy oddawaniu stolca pękam i krwawię. Czopki mi nie pomagają, mam już dość tego świństwa. Możne znacie jakieś sposoby na pozbycie się tego domowymi sposobami, a może jakieś zabiegi u lekarza? Może któraś miała coś takiego. Proszę o opienie i rady!
Ewa.
i.
Ewa, poszukaj przez wyszukiwarkę - było już sporo na temat hemoroidów.
Ze swojej strony moge tylko napisać, że najważniejszą sprawą jest zapobieganie zaparciom. Trzeba zmienić dietę, można też przez pewien czas pić syropy zmiekczające icon_rolleyes.gif ruszać się (brzuszki działają cuda na te problemy).
Jeśli nie będziesz miała zaparć to połowa sukcesu. W stanach ostrych stosuj maści czopki - jest tego bardzo dużo na rynku. Jednak każdemu co innego pomaga trzeba popróbować.
U mnie problemy zawsze zaczynały się po porodzie. Niestety parcie robiło swoje. Byłam na kilku zabiegach u chirurga, ale na dłuższą metę nie pomagało. Problem powracał.
Dopiero zmiana diety i stylu życia (ruch) pomogła. Nie mam już z tym kłopotu od kilku lat.
Madaka
HAJ, HEMA RAZ USUWALAM,ALE TO 4LATA TEMU TERAZ NIEDAWNO PODCZAS CIAZY (OD 5MIESIACA GO MIALAM ) NIE MOGLAM. NA DOBRA PRZEMIANE BRALAM ISPAGUL, A NA HEMA CYCLO 3FORT I PO 2-3MIESIACACH ZNIKNAL JESZCZE PRZED PORODEM. SPRAWDZONE POLECAM MOZE CI TEZ POMOZE.
gilly
A jakie sa bezpieczne domowe sposoby na usuwanie?
Pollaco
Jeszcze nigdy nie słyszałam, by udało się domowymi sposobami usunąć żylaki. Owszem, łagodzić objawy można, ale guzki nie tak łatwo wyleczyć. Przede wszystkim konieczna jest konsultacja z proktologiem, który oceni stan hemoroidów i ustali metodę leczenia. W moim przypadku konieczne było operacyjne wycięcie, które wykonywał dr Grochowicz w szpitalu św. Elżbiety. Ale są też inne metody, laserowe na przykład.
Wioletta8
Nie ma sposobów domowego usuwania hemoroidów. W domu można je tylko leczyć. Próbowałaś zmienić dietę? Skoro krwawisz przy wypróżnianiu, to odstaw papier toaletowy, bo dodatkowo podrażniasz bolące miejsce. Najlepiej podmyj się po załatwieniu sprawy. Ja mam w domu biobidet i to ułatwia mi zachowanie czystości. Sam fakt, że jesteś po operacji i nadal masz problemy z hemoroidami jest niepokojący. Lepiej zapisz się do dobrego lekarza.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.