To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kwiecien 2002

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3
Agnieszka
Co sychać u kwietniowych dzieci??
pienko
witam, czy odezwa sie tutaj mamy dzieciaczkow kwietniowych? Co u was slychac? jak wasze pociechy? niedlugo konczymy roczek icon_lol.gif
ganga
a my juz po pierwszych urodzinkach - dokladnie wczoraj icon_exclaim.gif
I wiecie co - nie sie nie zmienilo icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
EwaKW
CYTAT(Agnieszka)
Co sychać u kwietniowych dzieci??
mamazuzi
Moja Zuzanka 26 kwietnia skończy roczek!!!!!
Czy Wam też ten czas tak zleciał?
Pozdrawiamy wszystkie dzieciaczki i ich mamy icon_wink.gif
PS. To mój pierwszy post na "maluchach" i czuję
siÄ™ trochÄ™ nieswojo.
eOla
Witamy Kwietniowe Mamy i Maluchy!

Mój Kuba 07.04 skończy rok icon_biggrin.gif Tak, mnie też ten rok zleciał jak szalony! Nie wiem kiedy, tyle sie zmieniło, tyle sie wydarzyło!
Pozdrawiam serdecznie!!
ganga
moja (roczna juz icon_lol.gif ) Aduia zrobila sie malym niejadkiem. Pal licho, niech je ile chce, nie umrze z glodu, ale martwie sie bo nie chce za chiny jesc rzeczy niepapkowatych icon_cry.gif . Kazda proba konczy sie porazka, nawet jak sama sobie pakuje cos do buzi. Ma bardzo silnie rozwiniety odruch wymiotny. Niestety... Jak to jest u waszych maluchow?

Co i czy ktos karmi jeszcze piersia roczniaki?
mamazuzi
"nie chce za chiny jesc rzeczy niepapkowatych icon_cry.gif . Kazda proba konczy sie porazka, nawet jak sama sobie pakuje cos do buzi."

Moja Zuza też - żadnej "niepapkowatej" rzeczy nie przełknie.
Nie wiem jak to będzie dalej, może jak ząbki w końcu wyrosną
(jescze ich nie ma ale już czuć pod palcem).
Pozdrawiam
Kaśka vel Habina vel mamazuzi wink.gif
ganga
Adsuia ma od ponad miesiaca 4 zeby... i wcale jej to nie pomaga
adriana-ja
Witam kwietniowe mamy!

My z naszym Piotrulą świętujemy 12.04 , a już w pod koniec sierpnia spodziewamy się nowego lokatora (lokatorki?) icon_biggrin.gif , szybko co?

Co prawda nie mamy problemów z gryzieniem (9 zębów i ciągle przybywa - mi siniaków na rękach i śladów ostrych kłów także icon_exclaim.gif ),
ale może poradzimy;
Czy próbowałyście stopniować papkowatość papki? Po kilku dniach można już przemycać w zupce całkiem spore kawałki rozgotowanych warzyw (tak było u mnie). A jak dzieciaczki reagują na chrupki kukurydziane ( mój Piotruś je uwielbia) i biszkopciki?

Pozdrawiam i powodzenia
ganga
Adriana, wiesz moja Adusia (zreszta tez Adrianna icon_biggrin.gif ) to moja druga coreczka wiec sposobow znam bez liku, ktore pomogly Misi nauczyc sie jesc grubsze kawalki.... a i tak zaden na Adsuie nie dziala icon_confused.gif
Ona nawet chrupkow kukurydzianych nie che wziac do buzi icon_sad.gif , o biszkopcikach nie wspomne. Mysle ze musze jeszcze poczekac, by powiedzmy - dojrzala do tego.
mamazuzi
Dokładnie tak samo jak moja Zuza - nic nie lubi brać do buźki do gryzienia, ostatnio gdy byliśmy na lodach dawaliśmy jej wafelek (ten od loda) i nawet wcinała - to jedyne "niepapkowe" rzeczy, które moja córcia wsunęła bez dławienia wink.gif
Pozdrawiam Kaśka
ganga
jestem w szoku icon_eek.gif
Ja tu narzekam na moja Dusię, a ona dzis po raz pierwszy zażądała jedzenia z mojego talerza podczas kolacji. Posadzilam ja jak zwylke przy stole na krzeselku, a ona raczki wyciaga do jedzonka. A ze mialam akurat zapiekanke brokulowo-makaronowa i marchewke z groszkiem, nie wiele myslac, podziubalam to troche widelcem, nalozylam na lyzeczke i... siup do buzi Adisowej. Przelknela bez grymasu, dlawienia sie itp.
Czyzby poczatek nowej ery?? icon_eek.gif
Nie chce zapeszyc, wiec juz jej nie chwale...
eKas
Mój Fifi kończy 18 kwietnia -1 ROCZEK
i oczywiscie dla mnie jest cudownym dzieckiem icon_wink.gif
Właśnie dzisiaj robił co nie co do nocniczka HUURRRA, od 3 tygodni tupta...
je wszystko (co jest zdatne do jedzenia, np. cebula, ogórki kiszone itp.)
ale za to jest wielkim terrorystą, wymuszaczem, histerykiem, gdy coś nie jest po jego myśli to wczeszczy i zanosi sie od płaczu!!!! dla mnie istny horror!
Czyżby sprawdzał moje granice wytrzymałości, ćwiczył charakterek (ach te Barany icon_twisted.gif )
Pzdr
eKas mama Fifi
wikibar
Witam! icon_smile.gif Moja Wiki kończy rok dopiero 27 kwietnia. Chodzi już sprawnie, ma 6 zębów. Jeśli chodzi o jedzenie, to mamy inny problem: Wiki nie zje niczego co jest papką i nie trzeba tego gryźć, wyjątkiem jest jogurt. A najbardziej nie cierpi kaszek. Ostatnio coraz częściej podjada z mojego talerza. Dalej jest na cycu, w dzień rzadko, ale rekompensuje sobie nocą. Pozdrawiamy wszystkie Mamy i nie małe już Maluchy!
madama
Piotruś też nie cierpi kaszek, już dawno z nich zrezygnowałam ( może to przypadłość opolskich dzieci wink.gif )
Próbuję mu to rekompensować jogurtami i serkami , bo mój mały pierś jeszcze ciągnie (głownie w nocy icon_rolleyes.gif ), ale mleka to ja mam niewiele - bardziej chyba traktuje mnie jako smoczek.
I tu mały problem, Piotrulka jest bardzo przywiązany do tego "smoczka", a w sierpniu przychodzi na świat drugi maluch icon_biggrin.gif. Piotrka muszę więc jak najszybciej odstawić, a dobrze wiem jak mu to się nie spodoba icon_sad.gif .
Nie mam pojęcia jak do tego podejść, bo mój syncio potrafi nawet kilka razy icon_exclaim.gif domagać się w nocy piersi. Co prawda usypia natychmiast, ale musi sobie jeszcze jakiś czas pocmokać , zanim go przeniesiemy do łóżeczka. Dodam, że kiedy po przebudzeniu mąż próbuje go zakołysać, mały protestuje na tyle stanowczo, że w większości przypadków kapitulujemy.
Ciekawe czy są mamy, które odstawiły swoje dzieci bez bólu?
Pozdrawiam Adriana
ganga
Ha, wlasnie chcialam o tym napisac. Poskarzyc sie na moja Adusie icon_cry.gif
Bo mam wrazenie, ze od wczoraj odstawila sie sama od cycusia. Stanowczo protesuje przy kazdej probie przystawienia jej do piersi. Nie chce i juz. Nawet w nocy! Nawet sie pobawic. A jeszcze przed wczoraj bardzo tego potrzebowala... Powtarza sie historia ktora przezylam z Misia, ktora tez sam zdecydowala o momencie zrezygnowania z cycusia (z tym ze ona miala wtedy 15 miesiecy, a Adusia tylko rok i 1 tydzien)
Troche mi szkoda, bo bylam gotowa karmic ja dluzej...
madama
NaprawdÄ™ icon_question.gif icon_exclaim.gif
Może mam jakąś szansę, ale to pewnie bardzo mało prawdopodobne, żeby Piotrusiowi się odwidziało do sierpnia.... ale kto to może wiedzieć
Pozdrawiam Adusię icon_smile.gif i idę kłaść spać Piotrusia
kas
Co i czy ktos karmi jeszcze piersia roczniaki?[/quote]

Ja karmię prawie rocznego chłopa!!! I dodam, że grzdyl ten nie chce sztucznego mleka (a wypróbowałam juz z tysiące icon_twisted.gif ). Poza tym szamie prawie wszystko: oprócz smażonego i słodyczy (typu czekolada, słodkie ciasta).
Kocha kiszone ogórasy icon_wink.gif
Pzdr
Kas
anecik
WitamyMateuszek za tydzień skończy roczekale bedzie bal.Ma 6 zębów którymi zaczyna mnie podgryzaćjeszcze nie chodzi ale bardzo by juz chciał.Zaczełam mu gotować zupki ale on woli te ze sklepu.Przestałam go karmić piersią.Ile mleczka z butli powinien wypijać,przedtem o tym nie myslałam ile wypija.

aneta i mateusz
anecik
To jeszcze raz ja.Jestem tu od niedawna i jeszcze się uczę. Zastanawiam się co robie żle albo nie tak że u was w prawym górnym rogu jest tylko napis"cytuj" a u mnie jeszcze do tego jest"zmień/usuń ten post"co mam z tym zrobic.
aneta a mateusz juz spi
wikibar
Witajcie! Moja Wiki też woli słoiczki (najlepiej z krupniczkiem), ale zjada coraz więcej jedzenia z mojego talerza (dzisiaj zabrała mi chleb i kawałek kiełbasy, i nie chciała za nic oddać). Dalej pije z piersi + soczek. Czytałam ostatnio dobrą książkę o żywieniu dzieci, z dużą ilością przepisów: " Od piersi do talerza, czyli jak żywić małe dziecko " . W tej książce pisze, że od 1 roku do 3 lat, dzieci potrzebują ok. 500-600 ml mleka, do picia w kubeczku i oczywiście z kaszkami, budyniami i innymi razem.
Pozdrawiam icon_smile.gif
wikibar
Ja też tak mam. Tu chodzi o to, że swoje posty możesz zmieniać i usuwać. Pozdrawiam
Carunia
Witajcie:)
Moja Emilka już jutro kończy roczek, właśnie w piekarniku piecze się torcik icon_biggrin.gif a Emi po kąpieli śpi smacznie. Chodzi już sama, a z jedzeniem to jest tak: chrupeczki lubi, kaszki natomiast ostatnimi czasy chyba zbrzydły icon_rolleyes.gif , poza tym gdy mamusia w domciu to cycuś no i w nocy też, jabłuszka gryzie, bananki też......a ząbków mamy dopiero cztery icon_eek.gif , a ak widzi że ktoś coś zajada to Ona tez buźkę otwiera.
Pozdrawiamy ciepło
wikibar
Napiszcie jakie ciasto na roczek?
Chciałabym, by mogło być tortem i by mała mogła je też zjeść. Myślałam o upieczeniu biszkoptu, ale nie wiem czy mogę go ozdobić bitą śmietaną. Powiedzcie co piekłyście lub co planujecie upiec, a może kupić?
Pozdrawiamy icon_smile.gif
CrazyMary
Cześć
PiszÄ™ na tym forum po raz pierwszy.
Moja córka Martusia(która siedzi właśnie pod stołem, bo nie chce iść spać) skończyła roczek 7 kwietnia. Nie mówi, chodzi(biega), cycusia rzuciła niestety dawno temu.
Jesteśmy z Gdyni.
Na roczek robiłam tort Rafaello oraz z bitą śmietaną i Nutellą. nawet się udały.
Pozdrawiam wszystkie dzieciaczki i mamusie.
P.S> Co mySlicie o potrójnej szczepionce?
wikibar
Chodzi Ci o szczepionkę przeciw odrze,śwince i różyczce?
My będziemy szczepić Priorixem, bo lekarka powiedziała, że dzieci lepiej ją znoszą od MMR II.
Pozdrawiamy icon_smile.gif
CrazyMary
Tak chodzi mi o tą właśnie. Jedna lekarka mi ją polecała, ale inna (moja z przychodni) odradza, mówi, ze potrójna szczepionka to za duże ryzyko powikłań i zaleca raczej szczepienia zgodne z kalendarzem. Powiedziała mi, że gdyby ta szczepionka była naprawdę korzystna, to wprowadzonoby ją do kalendarza szczepień, bo cena jest taka sama, jak szczepionki na odrę.
Teraz jestem skołowana i sama nie wiem, szczepić, czy nie.

Powiedziała, ze jest też możliwość, żeby zaszczepić teraz na odrę normalnie, a za jakiś czas na samą świnkę.
Pozdrawiam
wikibar
Możesz też teraz szczepić zgodnie z kalendarzem, a potrójną zaszczepić jak będzie miała 6 lat. Mój syn tak był szczepiony, bo jak miał rok to o potrójnej nic nie wiedziałam, a teraz lekarka zaproponowała właśnie Priorix. Przeciw różyczce i tak będziesz musiała ją zaszczepić do 14 roku życia, bo jest dziewczynką, to lepiej wszystko razem. Dużo czytam o dzieciach i nigdzie nie spotkałam się z artykułem, który mówił coś niedobrego o skojarzonych szczepionkach. Moją Wiki od początku szczepię szczepionkami skojarzonymi i nic się nie działo.
Pozdrawiam icon_smile.gif
CrazyMary
No właśnie nie lepiej wszystko razem. Właściwie lepiej tylko z jednego powodu-jedno ukłucie dziecka, ale przecież to nie jest najważniejsze.
Potrójna szczepionka, to spore obciazenie dla organizmu, skoro zwykła pojedyncza szczepionka tez jest jakimś tam obciązeniem, to co dopiero potrójna.
Jakie są właściwie korzyści z zaszczepienia na 3 choroby jednocześnie?
anecik
Chyba juz wiem o co chodzi.
Muszę się zwami podzielić tymi radosciami wczoraj Mateusz postawił dwa pierwsze kroki i cały czas dmucha na wszystko co się świeci bo nauczył sie zdmuchiwać świeczkę.

aneta i mateusz
madama
[quote="Carunia"]Witajcie:)
Moja Emilka już jutro kończy roczek
Moj Piotruś też 12.04 skończył roczek icon_smile.gif
Była impreza, goście, prezenty, a mój smyk ręką próbował "zdmuchnąć" świeczkę icon_lol.gif
Jeszcze nie chodzi, ale wszędzie go pełno, dużo "gada", ma 11 zębów i wszystko gryzie icon_twisted.gif
Pozdrawiamy EmilkÄ™ i wszystkie roczniaki icon_smile.gif
IzaS
Witam.
Arek skonczyl roczek 16 kwietnia, dmuchal swieczke i wybral ksiazke. Chodzi od stycznia, zebow posiada 8 o czym sie niekiedy bolesnie przekonuje. Budzi sie niestety jeszcze w nocy za to rano spi niekiedy do 8.30. W nocy nie toleruje taty, natomiast w dzien- taty synek. Je wiele, wczoraj wyjadal mezowi z taleza makaron, chociaz sloiczki tez chetnie.
Pozdrawiam
IzaS
Witam.
Arek skonczyl roczek 16 kwietnia, dmuchal swieczke i wybral ksiazke. Chodzi od stycznia, zebow posiada 8 o czym sie niekiedy bolesnie przekonuje. Budzi sie niestety jeszcze w nocy za to rano spi niekiedy do 8.30. W nocy nie toleruje taty, natomiast w dzien- taty synek. Je wiele, wczoraj wyjadal mezowi z taleza makaron, chociaz sloiczki tez chetnie.
Pozdrawiam
CrazyMary
Co u słychać u kwietniowych dzieci? Marta ma od niedawna 8 zębów. Bardzo lubi wychodzić na spacerki i zabawy w piaskownicy, ciągle domaga się kurtki i staje pod drzwiami.
Wiecie ile ważą Wasze dzieciaczki, ja niestety nie wiem dokładnie, ale Marta jest taka ciężka, że stawiam na 13 kilosów! icon_biggrin.gif
Kreska
CYTAT(CrazyMary)
Wiecie ile ważą Wasze dzieciaczki, ja niestety nie wiem dokładnie, ale Marta jest taka ciężka, że stawiam na 13 kilosów! icon_biggrin.gif

Ja tez dokladnie nie wiem ile wazy moj Michas (20.04) ale tez stawiam na 13 juz mam dosyc noszenia go na rekach! Kiedy on zacznie sam chodzic po schodach?!?
Kreska
ganga
Adrianna zaczela chodzic (ale wiele jej brakuje do prawdziwego biegania). No i robi to z wielka radoscia icon_biggrin.gif
Gdy biore ja na rece, to owija mi rece wokol szyji, zaciska w uscisku i przytula mocno, mruczac przy tym z miloscia... Uwielbiam to. Gdy moj maz wraca z pracy, Aduska leci do niego co sil w nogach, piszczac "tata, tata, tata...", wyciaga rece i nastepuje tu dlugie przytulanie sie...
Jej repertuar slowny ogranicza sie do "co to", "tata", "mama","nono"(czyli "nie") i "papa" (na "do widzenia").
Wazy jakies 8,5 kg, a przy tym apetyt ma ogromny. Dostaje wylacznie domowe jedzonko. A zjada wszsytko to co my (robie wersje "light", by dopasowac sie do niej). Nauczyla sie w koncu jesc wieksze kawalki. Uff, bo myslalam ze przez wieki bede musiala robic jej papki. Ma 4 zeby.
Weszla w okres, gdy nie toleruje obcych - zadna ciocia, a nawet babcia nie moze jej wziac na rece, czy nawet zblizyc sie do niej. Liczy sie tylko mama, tata i siostra.
Potrafi nawet z 30 minut bawic sie samodzielnie roznymi zabawkami.
To chyba tyle na dzis.
Buziaczki dla maluszkow kwietniowych i ich mam. Piszcie drogie mamy, bo ciekawa jestem co u Waszych pociech.
ganga
Zapomnialam napisac, ze Adusia spi w nocy jakies 11 godzin (bez budzenia sie) i w dzien ponad 2 godziny (jednorazowo).
IzaS
Arek wazy 10 kilo i sam juz zaczyna schodzic po schodach kurczowo trzymajac sie poreczy. Od paru tygodni przytula sie do nas, czym wywoluje rozczulenie, zwlaszcza babci
Iza
mamazuzi
Muszę się pochwalić - Zuzanka moje słoneczko nasiusiała do nocnika!!! icon_biggrin.gif
icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Chwalę się ponieważ były pewne trudności, to znaczy za nic w świecie nie usiadła nawet na minutę, wyciagała łapki i już. Muszę przyznać że to dzięki babci , która jest "nianią" Zuzy, to dzięki niej ten postęp, to ona cierpliwie ogrzewała nocnik (coby nie był zimny icon_wink.gif ) i sadzała niunię.
Dzięki babciu icon_mrgreen.gif
PS. a dodam, że to wielkie wydarzenie nastąpiło dnia 27 maja czyli w pierwszym dniu 13 miesiąca życia Zuzy icon_razz.gif
A wasze dzieciaczki jak długo korzystają z nocnika? i czy korzystają napiszcie mamy kwietniaczków bo jestem ciekawa
Pozdrawiam - Kacha
brak czyli fiolka
moj synek (08.04.02) za nic na swiecie na nocniku nie usiadzie i narazie go do tego nie naklaniam, chociaz chcialabym zebysmy rozdzial pt. pieluchy mieli juz za soba icon_smile.gif
jest fajnym, ciekawskim chlopaczkiem, ktory wszedzie wejdzie i wyciagnie wszystko.
Co slychac u innych kwietniaczkow bo jakos nasz watek zamarl
Pozdrawiam
Fiolka z prawie 14 miesiecznym KubÄ…
mamazuzi
no właśnie - "coś podupada"to nasze kwietniowe forum ,
próbowałam zagadać żeby to zmienić icon_biggrin.gif ,
myślę że pomoże wink.gif

Pozdrawiam Kwietniowe dzieci i ich mamusie oczywiście

PS. A z tym nocnikiem to nic na siłę, jak chciała wstawać - brałam
Zuzię z nocnika, a akurat ten raz się zasiedziała i było siusiu,
życzę sukcesów /tych nocniczkowych i nie tylko/ wink.gif

Kacha
Kreska
Ja na nocnik nie sadzam i jeszcze dlugo nie bede. mam zle doswiadczenia ze starszym, ktorego (za namowa tesciowej) sadzalam za wczesnie. Najpierw bylo milo, a potem taki regres, ze nijak nie mozna go bylo przekonac!!! Doszl do tego, ze chop ma zaburzenia psychiczne na tym punkcie i bardzo pozno udalo nam sie spawe zalatwiania sie wyprostowac.
Nie spieszcie sie!
A co do kwietniowego Michasia, to super rosnie! pieknie sie rowija!
Ma 8 zabkow, chodzi ze smiesznie podniesionymi raczkami, a dzis rano przyszedl do mnie do lozka i powiedzial: czesc! (no u niego to troche inaczej brzmialo, ale nie dalo sie pomylic z czyms innym)

Pozdrawiam wszystkie kwietniowe mamusie i dzieciaczki
Kreska
agabr
Jedrasek z 25 kwietnia melduje sie jadac od gory Jedrek wloskow nie posiada ,cos w rodzaju pozyczki zaczeski ma,8 zebow i czworki on the way,waga oscyluje pomiedzy 11-12 kg chadza niepewnie,a raczej desperacko,gustuje w mieskach wszelkiej masci i rogalikach francuskich nie znosi brokulow, na nocnik nie siada i z woli matki dlugo siadal nie bedzie(traumy a kysz a kysz),dzwieki generuje sprawnie ,mamusia logopeda dba o to przykladnie polecam do cwiczenia mowy wloska serie selcore dla rocznych dzieci.Ostatnio nastapil etap poprzytulam sie do wszystkich,jedrasek ma ksywke "wrzuc monete"poniewaz zapalem wklada do buzi pieniadze (nie wiem jak je znajduje bo wszystkie schowane).pozdrawiamy Agnieszka Bryndza i maly Bryndzolek
brak czyli fiolka
Moj synio miaL tylko jedną probe posadzenia na nocniku, zakonczyła sie fiaskiem wiec spokojnie poczekamy az bedzie gotow (kiedykolwiek to nastapi icon_lol.gif ).
Bardzo dobrze sie porusza (zaczal chodzic jak skonczyl 10 mies), nawet zaczyna juz biegac, wszelkie progi pokonuje bez problemu, bo nawet jak ma jakies obawy zeby przejsc na dwoch nozkach to dawaj na czworaka! icon_surprised.gif .
Probuje powtarzac za nami rozne slowa co brzmi strasznie zabawnie i sttttrrrrrrasznie bałagani, czasami juz sił mi brak.
Też jest posiadaczem 8 zębów.
I usypia wtulony w moje ramiona trzymając mnie mocno za szyje tak że rączki ma splecione na moim karku, co jest baaaaardzo milusie icon_biggrin.gif
Acha, ma na imie Kuba i wazy 11,2 kg.
Niedawno mielismy szczepionke Priorix a za 6 tyg. idziemy szczepic Hib.
Pozdrawiam Mamuski i coraz wieksze Maluchy icon_lol.gif
Fiolka
p.s. mam nadzieje ze watek ruszy z kopyta icon_razz.gif icon_twisted.gif
IzaS
My nie sadzamy Arka na nocnik, chociaz sasiadka ostatnio pytala czy sie nie garnie na nocnik icon_eek.gif , chcemy kupic ale tylko po to z3eby sie zaznajomil, nic na sile...
mamazuzi
Napiszcie dziewczynki ile mają ząbków wasze dzieciaczki.
Czy są takie dzieci, które nie mają ich jeszcze wcale??
Czy moja Zuzia jest jedynym takim dzieciÄ…tkiem?
Nie no co ja mówię w końcu się przebiły jedynki na dole!! icon_smile.gif
W każdym razie dopiero w 14 miesiącu ma pierwsze ząbki /po mamusi icon_wink.gif/
Martwiliśmy się ale wiedzielismy, że kiedyś ta chwila nastąpi, że w końcu zobaczymy malutkie zębusie no i doczekalismy się.
Napiszcie jak było z ząbkami u waszych dzieci.
CrazyMary
Marta ma 8 zębów, pierwszy wyszedł w listopadzie, a reszta, nawet nie wiem kiedy.
Na nocniku nie chce siadać, chociaż próbowałam, na razie woli do niego wchodzić! W ogóle zauważyłam, ze lubi wchodzić do wszystkiego, najczęściej są to małe pudełka, w których nawet jej stopy się nie mieszczą.Agnieszko - ja właśnie rozpoczynam studia logopedycze, zainteresowała mnie ta seria włoska - ale co to jest? Marta nie chce nic mówić, chętnie bym z nią coś poćwiczyła.
Pozdrawiam
agabr
Crazy Mary to jest taka seria ,zdaje sie 74 obrazki(bardzo ustrukturalizowane) na ktorych myszka wykonuje rozne czynnosci ,idzie,siada,spuszcza wode,zapina suwak itd,do tego jest kaseta z dzwiekami ,praca z dzieckiem polega najpierw na przyporzadkowaniu dzwieku do czynnosci(myszka na obrazku idzie-dzwiek krokow)tzn pierwszy etap to pokazywanie dziecku,nastepny (oczekiwany)dziecko szereguje samo,jest to o tyle fajne ,ze do tej pory bylo b malo pomocy do cwiczenia czasownikow.Koszt zdaje sie kolo140 170 zl.agnieszka
IzaS
Dziwie sie, co to nasze dziecię takie marudne momentami patrzę a tu górna i dolna czwórka prawie na wierzchu tak więc niedługo będziemy mieć 10 zębów icon_biggrin.gif , ciekawe co na o moje piersi icon_question.gif pozdrawiam kwietniowe dzieciaczki
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.