To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Tetralysal - czy ktos stosował?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

adzia
No wiecie, chodzi o antybiotyk zwalczajÄ…cy bakterie powodujÄ…ce trÄ…dzik.
Biorę toto prawie od miesiąca i sama nie wiem, co mam myśleć, ale na razie skutków nie widzę...
Faktem jest, że producent twierdzi, że kuracja trwać ma minimum 3 miesiące, ale z drugiej strony już od paru osób słyszałam, że brały antybiotyki (niekoniecznie ten) i nic nie pomogło...
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z w/wym?
Kocurek
To pewnie tetracyklina, po nazwie sądząc. Adzia, nie brałam i nie pomogę Ci w tej kwestii, ale mam pytanie: używałaś Davercin? To też antybiotyk, ale do stosowania miejscowo.
Ja jestem z tych obsypanych na czole icon_evil.gif i smarujÄ™, i nie powiem, powoli gadziajstwo przysycha icon_smile.gif
adzia
Kocurek, zewnętrzne używałam różne - bez żadnego skutku icon_sad.gif
OlivkaMamaNorbercika
Adziu moja siostra brała ten antybiotyk przez 3 miesiące. Rezultat był, ale za to jakim kosztem icon_sad.gif Miała całą masę skutków ubocznych: światłowstręt, wymioty, bóle głowy i brzucha, biegunki. Im dłużej go brała tym działania niepożądane nasilały się icon_confused.gif
Radziłyśmy jej z mamą by przerwała kurację tym paskudztwem, ale ona uparła się i dobrała go do końca.
Saskia
kolejna pani dermatolog, do której (bez większego przekonania) się udałam przede wszystkim kazała mi zrobić antybiogram ( z wymazu z krostek) żeby nie dawać antybiotyku na ślepo, zwłaszcza że takie kuracje trwają długo
może pomyśl o tym?
Kocurek
Adzia, i jak tam? działa?
adzia
Wiesz Kocur, że sama nie wiem.
W sumie po pięciu miesiącach można by chyba oczekiwać czegoś więcej, z drugiej strony coś się tam poprawiło... Zmiana jest, ale czy ja wiem, czy tylko antybiotykowi to zawdzięczać icon_question.gif
Kocurek
Taaaa, a ja narzekałam na pryszcze na czole icon_confused.gif


Teraz już nie mam prycholi, ale mam co innego icon_evil.gif
Chyba wolałabym jednak te pryszcze mieć, niż to, co mnie gnębi obecnie icon_evil.gif
Gęba wyschła mi na wiór, pudełko kremu - tłustego lub półtłustego - starcza mi na max 2 tygodnie. Smaruję się co pół godziny, albo i częściej..........Skóra mnie swędzi i piecze, i marszczę się icon_cry.gif

Ha, chyba zostałam ukarana za narzekanie, choć tak źle nie było icon_wink.gif
adzia
Kocurek, może to po tem Davercinie tak Ci się zrobiło? To jest na spirytusie chyba? To raczej dla młodocianych icon_wink.gif Ja alkoholowych kosmetyków nie używam w ogóle. A jesli chodzi o krem, to pani doktor przepisała mi Skinoren ostatnio, chyba coś tam działa, w każdym razie nie szkodzi icon_wink.gif
Kocurek
Nie smaruję się już Davercinem od dawna, piekło mnie icon_sad.gif no i nigdy nie smarowałam policzków i okolic oczu, gdzie suchoty najbardziej mnie mordują icon_cry.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.