To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Problem z zÄ…bkiem...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Atena
Półtora miesiąca temu Myszka przewrocila się i tak niefortunnie upadla,że udeżyla buzią o drewniany brzeg łóżka.Bardzo zranila sobie wtedy dziąsło nad górną prawą jedynką.właściwie ona sobie częściowo zdarła dziąslo z tego ząbka.Dziąsełko się zagoiło ale nie wygląda tak jak to dziąsło nad drugą jedynką.Dziąselko w tym miejscu gdzie było uszkoszone jest jakby cieńsze i odsłania więcej ząbka niż nad drugą jedynką...
Zauważyłam,że ten ząbek z uszkodzonym dziąselkiem zacząl wystawać,wysunął się do przodu a jak dziś ten ząbek palcem poruszyłam to delikatnie się chwieje pod palcem.Zuzia stwierdziła,że jak ruszam naciskam na ten ząbek to boli... drugi oczywiście mogę naciskać do woli...
Martwię się...boję się,że wypadnie jej ten ząbek icon_eek.gif
Myślałam,że to się zagoi i ząbek będzie mocno w dziąśle siedział.... dziś zauważylam,że wcale tak nie jest!
Zastanawiam się czy coś się z tym da jeszcze zrobić icon_confused.gif Czy w ogóle robi się coś z ząbkami mlecznymi?
Ale kurczę,nie można dopuścić do tego żeby wypadł bo poza tym uszkodzeniem dziąsełka ąbek jest zupelnie zdrowy!!!

Co o tym myślicie?

Atena.
marghe.
nie wiem jak inne forumowiczki ale ja mysle,ze od tego sa dentyści
Mama Mojzesza
Atena, u nas z dziaselkiem jest podobnie, z tym ze Mojzesz nie daje sie dotknac, a wypadek zdarzyl sie chyba juz rok temu. Bylam pewna ze straci zeba, a on sie nadal trzyma icon_rolleyes.gif Pamietam ze wtedy polecialam na chirurgie szczekowa, zeby mu zrobili przeswietlenie, ale lekarz jak zobaczyl Mojzesza wgryzajacego sie w sciane (i wszystko inne - mial wtedy chyba taki etap), powiedzial ze nic mu nie bedzie i wyslal do domu icon_rolleyes.gif
Jesli Zuzie boli to moze tez idz na chirurgie szczekowa (to strasznie brzmi, ale tam chyba sa dobrzy lekarze), powiedza co z tym zrobic.
Albo moze przesadzilam, lepiej najpierw idz do zwyklego dentysty, takiego ktory przyjmuje dzieci.
mea815
Idź do normalnego dentysty ,który przyjmuje dzieci i ma cierpliwośc niech oceni w końcu od tego jest icon_biggrin.gif I nic się nie martw icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Monia5
Moja córcia trzy lata temu przewróciła sie na chulajnodze i też ruszał jej sie ząbek,dziąsło napuchło icon_sad.gif bylismy u dentysty i kazał płukać szałwią żeby zeszła opuchlizna a ząbek jak bedzie miał to sam wypadnie nie można mlecznych wyrywać.
Dagmarcia
Atena idź lepiej do dentysty i nie martw się na zapas. Poczekaj on się zna, więc na pewno ci wyjaśni, co i jak !!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.