To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

"Odrobaczanie"

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

emce
W naszym przedszkolu sugerują, żeby raz na rok, na początku, po wakacjach podać wszystkim dzieciom jednocześnie profilaktycznie środek na robaki. Także całym rodzinom. Pracownicy przedszkola też, odkażają też całe przedszkole, zabawki itd.
Chodzi o to, żeby zapobiec późniejszym problemom. Na zebraniu uprzedzają kiedy i zaznaczają wyraźnie, że nie jest to odgórny nakaz ale prośba, żeby w trosce o dzieci, również swoje itd... zawsze jest ktoś z rodziców - lekarzy, którzy są za. Nigdy nikt nie protestował.

Zastanawiam siÄ™ co o tym sÄ…dzicie.

Dla jasności: Maja tak czy inaczej dostałaby coś na robaki, bo po 2 miesiącach na wsi, w piachu, ziemi i ze zwierzętami i tak pewnie byłoby to konieczne. Tym bardziej, że ten problem już kiedyś miałyśmy.

ciekawa jestem Waszych opinii na ten temat, tak ogólnie. icon_smile.gif
kasiask
Nie jestem zwolennikiem odrobaczania "na wszelki wypadek". Te leki są bardzo silne i nieobojętne dla zdrowia dziecka. Oczywiście kiedy jest taka konieczność, to trzeba podać i już, ale na zapas nie.
Edi Zet :)
Mcda, wystarczy zrobić badanie kału. Jak są pasożyty to odrobaczać.
emce
CYTAT(edi @ czyli Edyta Zet.)
Mcda, wystarczy zrobić badanie kału. Jak są pasożyty to odrobaczać.


Tak w 100% to nie mogę się zgodzić. Robaki mają różne cykle rozwoju i w pewnych stadiach są niewykrywalne. Trzeba robić badania kilka razy co 2-3 dni i ew. wtedy można coś powiedzieć. A i to nie zawsze. Niestety. icon_sad.gif
Edi Zet :)
Słuchaj, to dlatego robisz badania co 2-3 dni, powtarzasz w kółko. No nic nie ma łatwo niestety. Ba żeby tylko jeden robak był, ale jest ich kilka i nie ma jednego jedynego schematu odrobaczania. Wg. mnie bad. kału jest miarodajne i jedyne na 100% stwierdzające. Ale upierać się nie będę. Powtarzam nie ma łatwo icon_smile.gif
emce
Może i tak. Gdy była konkretna potrzeba (kiedyś) to badania robiłyśmy i wyniki były chyba miarodajne.

Chodzi mi bardziej o to co zrobiłybyście podczas rozmowy na zebraniu o odrobaczaniu i czy rzeczywiście w tej sytuacji podałybyście dzieciom leki.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.