To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kolekcja "Dziecka"

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Jaco
Pierwsza książka w tym miesiącu - Czerwony Kapturek. Super opowiadanie ciut dla dzieci złagodzone w delikatny sposób przekazuje wiedzę o tym, że z obcymi nie należy rozmawiać. Do książki dołaczona jest płyta na której bajke tę czyta Magda Umer. Jeszcze nie słuchaliśmy.

Kolejne książeczki mają się pojawiać co mieasiąc, Jeśli będą tak samo dobre jak ta, to kupimy wszystkie.

NaprawdÄ™ polecam icon_smile.gif
burek
Polecam bardzo , choc pani Magda Umer mogła się bardziej postarać. icon_confused.gif Nastepne ksiązeczki mają się pojawiać co dwa tygodnie, a nie miesiąc i będą kosztowac około 15 złotych. icon_rolleyes.gif Trochę drogo, ale pierwsza jest super, więc i drugą kupię. Co dalej zobaczymy.
amo
Mnie tez sie ta pierwsza bardzo podoba, choc przez cala jeszcze nie przebrnelismy. Fajny tekst i ladne ilustracje.
Ciocia Magda
mi też się podoba i zamierzam kupować
amania
ja też kupiłam, ale z myślą o młodszej
bo starsza już chyba na to za stara co?
Jaco
Burku,
Jak to za dwa tygodnie? Myslałam, że razem z gazetą będą.... To gdzie mam tego szukać? Gazety jeszcze nie otworzyłam wprawdzie.. może tam napisali icon_rolleyes.gif a ja głupie pytania zadaję teraz.
No i te 15 zł icon_eek.gif . Pogięło ich chyba icon_eek.gif Jednym słowem reklamowałam nie będąc świadoma co planują icon_lol.gif
Ciocia Magda
ja nie wiem, czy to jest naprawdę tak drogo. Dostajesz książeczkę i płytę. A takie np. Martynki (uwielbiane przez moje dzieci) kosztują teraz ponad 10zł za samą książeczkę. Albo np. Kamyczki (z zamierzchłych czasów).

Amania, no właśnie uświadomiłam sobie, jak moje dzieci są zacofane czytelniczo icon_sad.gif . Zaczęłam im ostatnio czytać Dr. Dolittle, ale padłam na pierwszej stronie bo tam nie było obrazka i dzieciom cierpliwości nie starczyło icon_confused.gif (obrazek był dopiero po str. 4 bodajże). Dla moich dzieci te baśnie są chyba w sam raz.
burek
E, Jaco, luz kobito. Poczytaj to "dziecko" i na pewno znajdziesz informację gdzie szukać i kiedy. Nawet zaprenumerować możesz. To niby nie jest jakoś trasznie duzo te 15 PLN, ale jak się kupuje raz na jakiś (dłuższy) czas. Te książeczki bedą dwa razy w miesiącu, więc jednak trochę to wyjdzie. icon_sad.gif W sumie nie ma obowiązku kupowania całej kolekcji... icon_rolleyes.gif
amania
Magda, ja od dwóch dni czytam Marysi "Braci Lwie Serce".
Pierwsze rozdziały bardzo się jej podobały, ale wczoraj spytała kiedy oni w końcu wyjadą z tej Nangijali icon_eek.gif
Boszzz, ja tu przeżywam wszystko od nowa, jakbym znowu miała kilka lat, a ona z takim pyaniem wyjeżdża icon_confused.gif
Ciocia Magda
Braci Lwie Serce czytałam osobiście i chyba w wieku 8 lat - pamiętam, że było to na wakacjach w Jarosławcu i właśnie wyrosły mi dwie ogromne górne jedynki icon_mrgreen.gif .

Wniosek z tego taki, że moje dzieci są tak infantylne jak ja icon_lol.gif
myszka
Czy któraś z Was prenumeruje tą serię?

Ja jestem zainteresowana, ale w gazecie dość lakonicznie na ten temat, a na maila nie odpowiedzieli jeszcze.
Paula.
Mam zamiar kupić Niuńci całą serię. Ale, że cena jest dosyć wysoka, jeżeli się weźmie pod uwagę, że to co miesiąc 30 zł, to wspomniałam o tym babci i cioci i będą partycypować w kosztach icon_smile.gif, 15 zł miesięcznie jest do przeżycia.
Ale mam nadzieję, że Wojciech M. bardziej zaangażował się w czytanie tych bajek, bo Magda U. wypadła fatalnie, po prostu tak na odwal się.
burek
Tez mam zamiar kupic całą serię, ale nie zaprenumeruję. Nie ma przeciez gwarancji, że nastepne książeczki beda tak fajne jak ta pierwsza.
Manna uwielbiam, więc czekam z niecierpliwością na jego popisy. icon_wink.gif
Moje dziecko też uwaza, ze M. Umer jest do kitu: "mamusiu ty mi pocytaj, nie lubie tej płyty icon_sad.gif ". No tak... a myslałam, że będę miała jakąś pomoc w postaci tych płytek... icon_confused.gif
Amania, nie wiem czemu uważasz że Marysia już za stara na takie bajki? Napisana jest świetnie (przynajmniej ta pierwsza) i przesłanie jest jasne. Może właśnie jej sie spodoba. Mnie tam się podoba... icon_rolleyes.gif icon_redface.gif icon_lol.gif
Mika
o kolekcji wink.gif
grzałka
Mnie sie Umer podoba, takie normalne, spokojne czytanie, bez efektów specjalnych- tak własnie moim zdaniem powinno się czytac bajki.

Ania tez chętnie słucha icon_biggrin.gif
Jaco
A mi podoba się tem kot z grzbietów książek icon_biggrin.gif.
anita
CYTAT(Jacobina)
A mi podoba się tem kot z grzbietów książek icon_biggrin.gif.
mi też icon_biggrin.gif
Cleo
Michasia w kółko słucha, każe czytać sobie, oglada ilustracje- kojarzy juz ze to ta sama ilutratorka, co w innych jej ukochanych ksiażeczkach. Dzieki tej płycie z książ. moje dziecko przełamało swój strach związany z bajka o Czerwonym Kapturku! nawet przedstawienia pacynkowe mozemy już robić!
nie mogę doczekać się następnych...
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Tobatka
Ja chyba jednak kupię... Ale nie w prenumeracie, bo na raz nie mam takiej kwoty do wydania.. Wolę co 2 tyg te 15 zł...

Piotrek Czerwonego Kapturka na raz ze mną łyknął, ale on to i 10 takich by wysłuchał, byle mu czytać icon_wink.gif

Płyty nie słuchałam...
Potwora
CYTAT(użytkownik usunięty)
cytowany post usunięto


Maks też nie chce słuchac tej płyty, faktycznie Magda Umer jakoś tak nudnawo ją czyta, nie, nie podoba mi się, ma taki pusty głos ( mam nadzieję, że Mannowi to lepiej wyjdzie), nie nadaje się do opowiadania bajek icon_wink.gif Natomiast książeczka mi się podoba, moje dziecko woli gdy ja czytam icon_wink.gif icon_cool.gif chyba kupimy całą kolekcję.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Jaco
Kuba pokochał Czerwongo Kapturka czytanego przez Magdę Umer. Nie dziwię mu się wcale, bo ja Umer kocham od niepamiętnych czasów. Choć przyznać muszę, że dla mnie pierwsze słuchanie płyty też było jakieś takie icon_rolleyes.gif . Kuba jednak nie dał mi szans i pierwszego dnia przesłuchał ją 8 razy. Tak więc odkryłam w jej czytającym głosie te same nutki co w piosenkach. No i słuchamy sobie naokrągło a Kuba do mnie zaczął mówić "Matka" wink.gif

Za to Kot w Butach Manna nie przypadł mu do gustu nic a nic
Cleo
'Kot w BUtach' najbardziej spodobał sie mojemu mężowi;) chichra się jak głupi słuchając interperetacji Manna itekstu Kasdepke. Michasia najpierw z obrazkami sluchala, potemraz bez ksiazki. Myslalam,z e zza trudne dla niej i nużące, bo jednak słowa treudniejsze niz w CZ. K. ... Wiecie co było wczoraj?? 8, OSIEM razy pod rząd (hm?z rzędu?) wysłuchała KwB!! icon_eek.gif My już mielismy lekko dość... icon_rolleyes.gif
dalej jestem zadowolona, nie mogę doczekać się następnych!!!
addera
Kupiłam Kapturka, Kota jeszcze nie icon_wink.gif
Michałowi podoba się i płyta i książeczka.
Płyty słuchamy w dzień, wieczorem książeczke czytam ja.
Jeszcze nie wiem czy kupie całą kolekcję, ale na razie jestem za, Michał też icon_wink.gif
Jaco
Dzisiaj Calineczka icon_smile.gif
Nie wiem czy mam się cieszyć czy płakać icon_lol.gif . Moje dziecię słucha na zmianę Kota i Kapturka. Na okrągło. Każdą bajkę po kilka razy dziennie. Przerywa tylko na Misia i Margolcię icon_rolleyes.gif A jak teraz dojdzie Calineczka to już niczego więcej nie będę miała szansy posłuchać icon_lol.gif
addera
A Michał zdecydowanie woli jak ja mu czytam te bajki.
"jaka nie miła ta babcia" - powtarza kilkanaście razy dziennie icon_confused.gif
iff
dziewczyny ja nie wiem czy 15 zl to duzo, ja kupuje strasznie duzo ksiazek, ostatnio mikolajka i chlopakow i taka ksiazeczka to koszt ok 30 za sztuke a obrazkow w niej kolorowych nie ma
ja jestem zachwycona seria i zaprenumerowalam juz, ale ja wydaje mase kasy na ksiazki i nie wydalo mi sie to drogo
anita
a gdzie sie kupuje te kasiązeczki? pierwsza była w dziecku a dalej?
addera
CYTAT(anita)
a gdzie sie kupuje te kasiązeczki? pierwsza była w dziecku a dalej?

anita, Kota kupiłam w Inmedio.
Empik też na pewno ma, ale ponieważ płyta jest prawie luźna icon_wink.gif to trzeba pytac przy kasie icon_biggrin.gif Przynajmniej w Koszalinie icon_wink.gif
anita
dzięki addera icon_smile.gif
Tobatka
Anita - większość kiosków z prasą i sklepów, które sprzedają prasę (jak nasz spożywczak)... No i księgarnie..
aluc
właśnie calineczkę w sklepie na dole kupiłam icon_biggrin.gif

(użytkownik usunięty), dla mnie te antologie baśni są podejrzanej jakości bardzo
Cleo
to juz disiaj?!!! lecÄ™ choc oskrzela chore!!!!
aluc
tja.... otóż zdaniem Szan Redakcji cal ma dwa centymetry i pięćdziesiąt cztery milimetry icon_eek.gif

kurcze no, ja maturędawno temu zdawałam, aż tak się pozmieniało?
Cleo
a ja się cieszę, że w zakończenniu jest o mamie Calineczki. To mi zawsze nie dawało spokoju- ta biedna kobieta, której kradna dziecko i ona tyle czasu zadręcza się penwie, co z nim się stało. A tu ten list z ciepłych krajów icon_biggrin.gif
użytkownik usunięty
https://miary.hoga.pl/default.asp
aluc
CYTAT(Paka)


hehe widzę, że i tu nie zostanę zrozumiana icon_biggrin.gif
użytkownik usunięty
Aluc, to uświadom mnie, proszę. icon_smile.gif
Potwora
CYTAT(Paka)
Aluc, to uświadom mnie, proszę. icon_smile.gif


pięćdziesiąt cztery milimetry to 5 cm i 4 milimetry icon_smile.gif
10 mm = 1 cm
1 cal = 2,54 cm
Mika
Cal (jednostka)

Cal (ang.: inch) to pozaukładowa jednostka miary długości odpowiadająca szerokości dużego palca ręki. Jedna z tzw. jednostek imperialnych.

1" = 1 in. = 25,4 mm , zwany też "cal międzynarodowy".
Dawniej cal posiadał różne wartości np.:

1 cal angielski = 25,3995 mm
1 cal polski = 24 mm
1 cal reński = 26,1541 mm
1 cal rosyjski = 25,3995 mm
1 cal wiedeński = 26,3402 mm
Ponadto w USA jest jeszcze w użyciu amerykański cal geodezyjny ~= 25,4000508 mm, a dokładniej:

1 m = 39,37 cali geodezyjnych
Długość cala angielskiego równiez nie była stała, był on bowiem kilkukrotnie kalibrowany.

1819 - około 25,400438 mm
1895 - 25,399978 mm
1922 - 25,399956 mm
1932 - 25,399950 mm
1947 - 25,399931 mm
addera
icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
a tak niewinnie się zaczęło - od Calineczki icon_lol.gif
użytkownik usunięty
CYTAT(Ola Fisia)
CYTAT(Paka)
Aluc, to uświadom mnie, proszę. icon_smile.gif


pięćdziesiąt cztery milimetry to 5 cm i 4 milimetry icon_smile.gif
10 mm = 1 cm
1 cal = 2,54 cm


icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif

P.S. mam dyplom z matematyki...
icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif

Tłumaczy mnie tylko przeziębienie...

icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
Jaco
CYTAT(aluc)
tja.... otóż zdaniem Szan Redakcji cal ma dwa centymetry i pięćdziesiÄ…t cztery milimetry  :shock:  

kurcze no, ja maturędawno temu zdawałam, aż tak się pozmieniało?


Zauważyłam frajer.gif . No a poza tym Calineczka mi się zupełnie nie podoba. Sama treść a w zasadzie to co z niej zostawili i na co połozyli nacisk. Piękne jest cacy i należy biegiem brać a brzydkie jest be icon_twisted.gif
aluc
CYTAT(Jacobina)
CYTAT(aluc)
tja.... otóż zdaniem Szan Redakcji cal ma dwa centymetry i pięćdziesiÄ…t cztery milimetry  :shock:  

kurcze no, ja maturędawno temu zdawałam, aż tak się pozmieniało?


Zauważyłam frajer.gif . No a poza tym Calineczka mi się zupełnie nie podoba. Sama treść a w zasadzie to co z niej zostawili i na co połozyli nacisk. Piękne jest cacy i należy biegiem brać a brzydkie jest be icon_twisted.gif


noo ja tak tego nie odebrałam, tamte robale to przede wszystkim były głupie, nieromantyczne i miały wyjątkowo pasudnych rodziców icon_lol.gif
siłaczka
Uwielbiam całą serię. Michaśka też. Kot w butach leci na zmianę z Czerwonym kapturkiem. Codziennie do usypiania obowiązkowo i w nocy jak sie obudzi też każe sobie włączać. I przy tym zasypia. Calineczkę dużo rzadziej słucha. Mówi, że nie lubie tego brzydkiego chrabąszcza icon_rolleyes.gif i że się go boi. Mann jest cudny i nie mogę się doczekać kiedy kupię o złotej rybce w jego wykonaniu..
Cleo
wlasnie tez nie moge Rybki sie doczekac ze wzzgledu an Manna.
dzis MUSIALAM SOBIE Kota puscic (i Michasi z goraczka także, oczywiscie), żeby sobie posłuchać tego cudownego: 'proszę ubrać pana Szarabana!' icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
a kiedy Rybka???
Jaco
30-tego zdaje się. Już się nie mogę doczekać icon_biggrin.gif
iff
ja juz zlota rybke dostalam wraz z dwaoma wczesniejszymi czesciami, moim chlopcom najbardziej podoba sie kot w butach
Jaco
iff
Jak to dostałaś? Kiedy dostałaś? Ja też chcę icon_cry.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.