To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czy to może być nadmiar nabiału?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

shibaa
Drogie Mamy.
Ponieważ moja Ania zawsze była w 100% niealergiczna i nigdy nic się jej nie działo na skórze choćby nie wiem co - to nie wiem co to może być:

Od jakiegoś czasu pojawiły się jej na klatce piersiowej i pod brodą duże, zaczerwienione szorstkie plamy - tak wielkości monety , myślałam - że od proszku czy co .... - smaruję Alantanem Plus i olejkiem z wiesiołka i są bledsze ale nadal je można wyczuć palcem. Dziś pojawiła się następna plamka podobna ale mniejsza - na skroni.
Pediatra widziała to przy okazji szczepienia ale stwierdziła że "napewno coś zjadła" i to był koniec porady - prosto mówiąc "olała nas".

Wiem że to niewłaściwe dla rocznego dziecka ale nie mogę wiele na to "na szybko" poradzić - ale Ania przechodzi "bunt jedzeniowy" i większość jej menu składa się z mleka - głównie pierś - je w nocy także, w dzień na żądanie; raz mleko modyfikowane - jak jestem w pracy, czasem jakiś jogurt, owoce - inne rzeczy - zupy itp - jada w symbolicznych ilościach.
Tydzień temu była w szpitalu z grypą jelitową i jeszcze nie do końca doszła do siebie więc jej trochę z tym cycem odpuściłam i nie zmuszałam do innych rzeczy.

Czy takie zmiany na skórze mogą mieć związek z nadmiernym spożyciem mleka (zaznaczam ze głównie cycowego)?
Czy możliwa jest w tym wieku skaza mleczna?????
Czy jednak należałoby szukać innych przyczyn - proszek właśnie ... może nowe mleko modyfikowane (była na Bebiko, teraz kupiliśmy Nestle waniliowe) - nie pamiętam coprawda czy plamki pojawiły się równoczesnie z nowym mlekiem .... mogły być już wcześniej...
No i jednak utrzymują się one mimo smarowania już jakieś 2 tygodnie...
lloollaa
Może to być alergiczne a może to też być liszajec monetowy nic strasznego . Mój syn miał to wprawdzie tylko jednego na nodze. Szorstka plama wielkosci monety powiększała się, czerwona. Długo smarowaliśmy w końcu pomógł sudocrem ponieważ jest antyseptyczny. Może do dermatologa lub jeszcze raz do pediatry tylko innego. Nic się nie martw.

Pozdrawiam
mea815
Po mleku to raczej na policzkach wychodzÄ… plamy icon_biggrin.gif icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.