To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

mleko kozie ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

wo..
słyszałam że kozie mleko nie uczula icon_confused.gif
może macie doświadczenie w tym temacie icon_question.gif icon_question.gif
mamciaPiotrusia1
mleko kozie uczula tak samo jak krowiei nie polecam go absolutnie!!!! icon_smile.gif
aga_clue
A mój mały bardzo dobrze toleruje mleko kozie.

Był na Bebilonie Pepti i uczulił się na to mleko. Teraz jest na Nutramigenie i za jakiś czas jak już wszystkie objawy alergii miną dam mu mleko kozie. Tak dla urozmaicenia i zmiany smaku icon_smile.gif
grzałka
to zależy

generalnie uczula bardzo często dzieci, które sa uczulone na mleko krowie, ale zdarzają się wyjątki icon_smile.gif
eni20
slyszalam ze uczula bardziej niz krowie, tak samo jest podobno z sojowym! Ale to zalezy czy dziecko jest uczulone jedynie na bialko z mleka krowiego czy inne jego skladniki, trzeba sprobowac...icon_smile.gif
mama Tomka
Kiedyś spróbowałam dać Tomciowi mleko kozie jadł, aż mu się uszka trzęsły. ale po kilku godzinach go wysypało. Pediatra mało mnie nie zjadła jak się przyznałam. Tomuś od marca 2005 jest na Nutramigenie.
Potem słyszałam, że mleko kozie trzeba rozcieńczać, ale stwierdziłam że już nie będę drugi raz testować.
Ale wiem, że każde dziecko jest inne i nie wszystko je uczula.
Tomuś np. może jesć truskawki, poziomki, pomidory, ale od banana puchnie
asiorek82
moja córka jest Zywym dowodem na to Ze uczula i to bardzo,specjalista od żywienia dzieci z firmy nutricia napisał mi że mleko kozie wogóle nie powinno być stosowane w żywieniu niemowląt ponieważ dłuższe go podawanie powoduje niedobór witamin i kwasu foliowego jest niepełnowartościowe. wink.gif
AISA
To zależy od dziecka. Ja podałam swojemu kozi ser. Nawet nie mogłam stwierdzić że uczula gdyż "tak mu smakował" że wyciągał sobie go rączkami z buzi ( miał wtedy 5 m-cy i do buzi rączkami ledwo trafiał, a w tym przypadku mu się udało ).
bianca
mojej małej tez nie uczula mleko kozie, także podaję jej, poniewaz krowiego nie toleruje, a znacznie bardziej wartościowe jest jakiekolwiek mleko naturalne niż preparat mlekozastępczy.

Poza tym, dzieci powinny raczej wcinać sery i jogurty naturalne, niż pić melko. W mleku jest kazeina trudno przyswajalna i zdecydowanie lepiej dziecko przyswaja mleko w innych postaciach.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.