To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Alicja w krainie czarów

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ewelina
Nigdy nie przepadałam za ta bajką ,nawet w dzieciństwie.Ostatnio była dołączona do "Tiny" (film na dvd ) , pomyślałam ,że może mojej córce się spodoba i kupiłam. Film obiektywnie patrzac całkiem fajnie zrobiony,ale sama treść dla mnie okropna,nudna i beznadziejna. Pewnie ,że można doszukiwac sie ukrytych znaczeń ,ale dla mnie bajka dla dzieci powinna być bardziej czytelna , a to co mówią bajkowe postacie to jakiś bełkot bez sensu.
Mojej córce też sie nie podobała.Poprosiła żebym wyłączyła tą brzydką bajkę
Czy czytacie swoim dzieciom o przygodach Alicji? Podoba im się ta bajka? Czy tylko my tak żle ją odbieramy?
agabr
Bardzo lubie, moj syn mniej ale chyba jeszcze za wczesnie.
Dla mnie to piekna historia , pelna ukrytych sensow , madra i ciepla .To byla jedna z moich ulubionych pozycji w dziecinstwie , teraz czesciej bywam Alicja w krainie garow.b
lina m.
A ja próbowałam ja czytać dwa razy, raz z ciekawości i powtórnie po namowach kolegi - anglisty, który był nią zachwycony. Zachwyt mi się nie udzilił, być może za wcześnie zrezygnowałam. Kolega ów wyjaśnił mi,że Alicja traci bardzo wiele w tłumaczeniu,ze gra słów, ich podwójne znaczenia sa bardzo istotne a tłumaczenie tego nie oddaje.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.