To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Koncentracja

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

domi
Mam prośbę. Jeśli znacie jakieś ćwiczenia na koncentrację, skupienie się nad jedną czynnością to bardzo proszę powiedźcie mi.
Zawsze miałam z tym problem ale czym jestem starsza tym jest gorzej. Czasem muszę się "odłączyć" od otoczenia i skoncentrować na jednej - ważnej czynności. Nie umiem tego. Rozprasza mnie wszystko dokoła; przejeżdzający samochód, tykanie zegara, odgłosy na klatce schodowej itp. Nie potrafię skupić się nad żadną czynnością co powoduje, że wciąż jestem rozkojarzona i przy tym nerwowa. Wkurza mnie, że nie umiem się skoncentrować nad jedną czynnością, to strasznie uciążliwe.
Jeśli znacie sposób na nauczenie się koncentracji to podajcie mi go.
Dzięki ogromne.
aneea
Ja rowniez od kiedy pamietam mialam problemy z koncentacja icon_sad.gif.
Rowniez zauwazylam, ze problem sie nasila. Jestem straszliwie roztrzepana i dosyc nerwowa, takze jesli ktos zna skuteczny sposob, bede bardzo wdzieczna.
Anuk
Wydaje mi się, że pomocna może być np. sztuka relaksu przez naukę oddychania. Nie dość, że pomaga rozładować stres, to jeszcze zmusza w pewien sposób do skoncentrowania się na sobie. Może dobrym ćwiczeniem będzie np. słuchanie kaset z muzyką relaksacyjną i "uczenie się" choć 5-10 minutowego oderwania od problemów.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.