To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Novynette

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

laila
czy ktoś brał ,to moje pierwsze tabletki anty , mam głupie pytanie bo mam brac pierwszego dnia miesiączki ,kiedy będą już działać? tzn kiedy bede mogła współżyc bez obaw?
i pytanie jeszcze głupsze icon_redface.gif czy Wy które bierzecie pigółki kończycie stosunek w środku czy już nazewnątrz?
Kocurek
Ad 1. Brać pierwszego dnia cyklu, czyli pierwszego dnia miesiączki.
Ad 2. W środku.


icon_mrgreen.gif
moko.
1. brac w pierwszym dniu miesiÄ…czki
2. mój mąż kończy w środku.
Tabletki będą działać, ale dla pewności ja na maksa współżyłam po pierwszym miesiacu :brania: tabletek anty.
PATIszon
CYTAT(laila)
czy ktoś brał ,to moje pierwsze tabletki anty , mam głupie pytanie bo mam brac pierwszego dnia miesiączki ,kiedy będą już działać? tzn kiedy bede mogła współżyc bez obaw?
i pytanie jeszcze gÅ‚upsze  :oops: czy Wy które bierzecie pigółki koÅ„czycie stosunek w Å›rodku czy już nazewnÄ…trz?


To ja tez zadam pytanie:
czy nie dolaczyli do pigulek ulotki? icon_cool.gif
Kocurek
Patiszon, ale w ulotkach nie piszą, czy należy kończyć w środku czy na zewnątrz icon_cool.gif
PATIszon
[quote=Kocurek]Patiszon, ale w ulotkach nie piszą, czy należy kończyć w środku czy na zewnątrz icon_cool.gif

Fakt. Tego nie piszom...a blad! Powinni! icon_cool.gif
laila
dziękuje ,ale dalej niewiem czy czekać miesiąc od rozpoczęcia kuracji jak pisze Moko? czy nie? najbardziej mnie denerwoje że własnie nie znalazłam w ulotce kiedy te tabletki bedą juz działac tak no pewnie
PATIszon
CYTAT(laila)
najbardziej mnie denerwoje że własnie nie znalazłam w ulotce kiedy te tabletki bedą juz działac tak no pewnie


CYTAT
W zapobieganiu ciąży stosuj 1 tabletkę dziennie o stałej porze dnia przez 21 dni. (Pierwsza w pierwszym dniu cyklu -- jeżeli zaczniesz od piątego pierwszy miesiąc może być jeszcze płodny)

Wniosek stad taki, ze jesli zaczniesz pierwszego dnia cyklu to pierwszy miesiac jest juz nie plodny.
A.L.
Przeciez w ulotkach jest napisane, ze dzialaja od pierwszego dnia, czyz nie?!
laila
i jeszcze jedno opytanko pierwsza talbetke wziełam o 22 a nastepnego dnia mi sie przyspało i dopiero o 23 45 czy nic to nie zaszkodzi? wiem że można sie spóżnić do 12 godzin ale jak myślicie ?
Kocurek
CYTAT(laila)
i jeszcze jedno opytanko pierwsza talbetke wziełam o 22 a nastepnego dnia mi sie przyspało i dopiero o 23 45 czy nic to nie zaszkodzi? wiem że można sie spóżnić do 12 godzin ale jak myślicie ?


Co do godziny (a nawet minuty wink.gif ) należy brać tabletki trójfazowe, reszta nie wymaga aż takiej nerwówy wink.gif
Kocurek
CYTAT
Novynette
 
Nazwa miÄ™dzynarodowa: DESOGESTRELUM + ETHINYLESTRADIOLUM  
Postacie wystÄ™powania leku: tabletki powlekane  
Jak dziaÅ‚a lek? Lek zÅ‚ożony o dziaÅ‚aniu podobnym do naturalnych hormonów żeÅ„skich -- estrogenów.  
Kiedy lek ma zastosowanie? Lek stosowany jest w hormonalnym zapobieganiu ciąży oraz w niektórych zaburzeniach funkcji gruczołów wydzielajÄ…cych hormony.  
Jakie są zasady przyjmowania leku? Nie wolno stosować leku bez uprzedniego badania lekarskiego i uzyskania dokładnych zleceń.
W zapobieganiu ciąży stosuj 1 tabletkę dziennie o stałej porze dnia przez 21 dni. (Pierwsza w pierwszym dniu cyklu -- jeżeli zaczniesz od piątego pierwszy miesiąc może być jeszcze płodny) Następnie 7 dni przerwy. Powtarzaj cykl 21 dniowy jak długo chcesz stosować antykoncepcję.
Jeżeli zapomnisz przyjąć tabletkę któregoś dnia przyjmij ją jak najszybciej a następną wieczorem.
36-godzinna przerwa w przyjmowaniu tabletek uważana jest za przerwanie zapobieganiu owulacji.
W leczeniu z innych wskazań szczegółowe dawkowanie zaleca lekarz.
 
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.