To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Lego Brudno

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Kocurek
Kupił mąż Mikołajowi 5 kilo używanych klocków Lego icon_smile.gif zakup ogólnie udany, tyle, że te klocki są okropnie brudne (poprzedni właściciel o tym nie wspomniał icon_evil.gif ).
Plansze wyszorowałam szczotką, uprzednio je wymoczywszy, ale szczerze powiedziawszy nie wiem jak wymyć resztę - tego jest mnóstwo!!! a czyszczenie każdego klocka z osobna jest ponad moje siły i możliwości.

Może ktoś ma jakiś sposób, jak je wyczyścić?
Graz
Wydaje mi sie , że trzeba je po prostu uprać, ale w jakimś worku,z materiału, bo poobijaja pralkę. Nie testowałam tego sposobu, ale wiem, że niektórzy tak robili.
mamboo
Już gdzieś był wątek na ten temat - wypowiadały się dziewczyny, które już prały klocki w pralce. Patent miały taki, jaki opisała Graż.
Basia.
gemma
Można też spróbować sposobu, jaki mój mąż znalazł na czyszczenie klawiatury - moczy klawisze w mocno ciepłej wodzie z dodatkiem proszku do zmywarek. icon_biggrin.gif Moczy je w misce przez jakąś godzinę, w tzw. międzyczasie trochę miesza, a potem płucze i klawisze są superczyste.
mama_do_kwadratu
wsadzić do poszewki i wrzucić do pralki
moko.
do poszewki(kilku lub grubej) od poduszki wrzucić klocki i prac.
Kocurek
I co, w tej poszewce siÄ™ wyczyszczÄ…?
One są nie tylko zakurzone, ale też hm.......jakby poklejone czymś icon_evil.gif
Plansze wyszorowały się szczotką dopiero icon_rolleyes.gif

Program jaki wybrać? może jak je wygotuję, to puści??? icon_eek.gif icon_lol.gif
PATIszon
Wrzuc do zmywarki.
Kocurek
CYTAT(PATIszon)
Wrzuc do zmywarki.


No to odpada. Mam zmywarkę, ale niepodłączoną (czeka na nowy dom).
Pozostaje opcja z pralką. Gotować? nie zaszkodzi im chyba........
mama_do_kwadratu
Ja nie gotowałam. Prałam w 60 stopniach- nie były jakieś super uklejone, ale baaardzo brudne.
Pomogło icon_wink.gif
Kocurek
OK, dzięki icon_smile.gif jutro pranie - zdam relację icon_smile.gif
Tylko rozłączanie ich z godzinę mi zajmie icon_rolleyes.gif
Lila_
Kocurku to je namocz przez całą noc - może łatwiej sie "dopiorą" icon_smile.gif
aluc
z grubym ręcznikiem wypierz, 40-50 stopni powinny wytrzymać
ja zbójom nawet grzechotki w pralce piorę, się wypierają ino trochę grzechoczą icon_biggrin.gif no i muszę pamiętać, co by przez przypadek suszenia nie włączyć icon_lol.gif
Kocurek
Melduję, że klocki wyprane icon_smile.gif
Podkręciłam termostat do 70 stopni i są jak nowe!!!!!!!!!!!
Nie spodziewałam się aż takich rezultatów, bo te białe były pożółkłe, myślałam że takie zostaną, a tu niespodzianka icon_smile.gif super icon_smile.gif
agama76
[quote=Kocurek]
Nie spodziewałam się aż takich rezultatów, bo te białe były pożółkłe, myślałam że takie zostaną, a tu niespodzianka icon_smile.gif super icon_smile.gif


bo klocki Lego sa icon_smile.gif) moje klocki maja juz prawie 30 lat!!! i wciaz wygladaja tak jak na poczatku - no moze poza sladami zebow gdzieniegdzie icon_wink.gif Ale kolory nic a nic sie nie zmienily, klocki sie nie wypaczyly, doskonale sie lacza. A bawila sie nimi przez te lata chyba setka dzieci, klocki przechodzily przez wszystkich moich kuzynow i teraz resztka icon_wink.gif (z kilku kilo zostal ok. kilogram) powrocila do moich dzieci. To sa najlepsze klocki na swiecie icon_lol.gif

Aga
Kocurek
CYTAT(agama76)
To sa najlepsze klocki na swiecie  :lol:  

Aga


To racja - sama chętnie się bawię nimi icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif tzn. nazywa się to -> "budujemy razem z synem"
Kari07
Åšwietne sÄ… to fakt.
U nas po nabyciu 2 dużych pudeł miałam ciszę w domu ponieważ mąż z Bastkiem z zacięciem budowali samoloty całe popołudnia .
A potem kłocili się kto zbudował lepszy icon_rolleyes.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.