To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mały dylemat.....:/

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Edi Zet :)
Jestem na urlopie wychowawczym z tytułu opieki nad Igorem. Już ostatni 3 rok. Urlop kończy się w czerwcu 2006 roku.
27 września otrzymałam nip mojej lecznicy, czyli rozpoczęłam działalność. Nie chcę wracać do pracy. Wszystko stawiam na firmę i chcę tylko w niej pracować. Mam pytanie: czy mogę złożyć wypowiedzenie w dotychczasowej pracy będąc na wychowawczym? Na ile przed rozwiązamiem stosunku o pracę? Jak napisać pismo, by zasugerować rozwiązanie umowy za porozumieniem stron? Pomożecie??? Dziękuję...icon_smile.gif
aluc
edi, a czy możesz po prostu zadzwonić do kadr czy kto tam się u was tym zajmuje i powiedzieć, że chcesz rozwiązać za porozumieniem stron? jak każą złożyć pismo, to wtedy będziesz kombinować, a jak nie, to po co listy pisać wink.gif
Edi Zet :)
CYTAT(aluc)
edi, a czy możesz po prostu zadzwonić do kadr czy kto tam się u was tym zajmuje i powiedzieć, że chcesz rozwiązać za porozumieniem stron? jak każą złożyć pismo, to wtedy będziesz kombinować, a jak nie, to po co listy pisać icon_wink.gif

No właśnie, że nie bardzo Aniu. Dzwoniłam, ale powiedziano mi, że mam kieować pismo do Dyrektora. Wszystko oficjalnie i przez bubułkę. Pani mi zaczęła co prawda tłumaczyć co i jak z tym terminem, ale za nic nie zrozumiałam. Jestem tępa w te sprawy. Zrozumiałam, że mam składać pod koniec miesiąca, by jakoś poprawnie było. I tylko tyle...icon_sad.gif i że jak pracowałam 3 lata to mam 3 m-ce wypowiedzenia....
aluc
jeśli masz termin wypowiedzenia 3 miesiące, to one biegną od końca miesiąca, w którym składasz wypowiedzenie chilli jak składasz np 15 października, to okres wypowiedzenia biegnie od końca października, chilli kończy się 31 stycznia.

zatem ergo icon_biggrin.gif możesz składać każdego dnia, ale termin i tak będzie biegł od końca miesiąca

Napisz, że "wypowiadam umowę o pracę na zasadach określonych w Kodeksie pracy (nie musisz określać, z jakim dniem i z jakim terminem, to wynika bezpośrednio z przepisów). Jednocześnie zwracam się z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron przed upływem okresu wypowiedzenia."

Bosz, jak ja lubię jak wszystko musi być poparte stertą kwitów icon_rolleyes.gif
Edi Zet :)
CYTAT(aluc)
Bosz, jak ja lubiÄ™ jak wszystko musi być poparte stertÄ… kwitów  :roll:

No niestety. To jednostka administracji państwowej, więc wszystko wity, kwity, kwity......... 29.gif
Edi Zet :)
Dziękuje Aluc icon_smile.gif Bardzo dziękuję... icon_biggrin.gif
Potwora
Edi to złóż wypowiedzenie z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia, zasugeruj poza tym porozumienie stron i szybsze rozwiązanie umowy. Jeżeli się nie zgodzą na szybsze rozwiązanie będą musieli się stosować do okresu wynikającego z umowy i ze stażu pracy.

Edi, pamiętaj też o Twoich dochodach, jesteś na wychowawczym czyli możesz zarobić te 1000 coś tam.
Edi Zet :)
CYTAT(Ola Fisia)
Edi, pamiÄ™taj też o Twoich dochodach, jesteÅ› na wychowawczym czyli  możesz zarobić te 1000 coÅ› tam.

Jak to????????? O żesz..... ja nic nie wiem!!!!!!!!!!!!!
Ola F. możesz mnie icon_wink.gif napisać coś więcej???????? Plissssssssss........
Potwora
https://www.mgip.gov.pl/Praca/PRAWO+PRACY/U...op+wychowawczy/

tu masz o przerwaniu urlopu, możesz go przerwać w każdej chwili za porozumieniem stron. Radzę napisać pismo z prośbą o przerwanie urlopu oraz pismo o rozwiązanie umowy o pracę, wszystko w terminie jak najszybszym za porozumieniem stron. Zgodzą sie, co mają się nie zgodzić icon_rolleyes.gif

Wysokości granicznej zarobków na wychowawczym nie moge znaleźć, ale jutro będę u mojej księgowej to zapytam.
akuka
to ja się podłączę - bardzo interesuje mnie, czy istnieje przepis ograniczający wysokość dochodu w czasie urlopu wychowawczego.

Jeśli taki przepis jest, to czy działa także, jeśli - z racji wykonywanej działalności - samodzielnie opłacam pełen ZUS i oczywiście odprowadzam podatki???

Znacie może podstawę prawną??? (prośba o link, jeśli można icon_lol.gif )
mamami
Ja nie wiem czy dobrze rozumiem akuka ale czy ty tylko działalność prowadzisz? Bo prowadząc własną działalość gospodarczą nie możesz iść na urlop wychowawczy.
Potwora
CYTAT(mamami)
Ja nie wiem czy dobrze rozumiem akuka ale czy ty tylko działalność prowadzisz? Bo prowadząc własną działalość gospodarczą nie możesz iść na urlop wychowawczy.


Można odwrotnie, będąc na wychowawczym można rozpocząć działalność ( temat już był tutaj wałkowany icon_wink.gif ). Alby nabyć prawo do wychowawczego musi istnieć stosunek pracy. A pracę bądź działalnośc można podjąć pod warunkiem, że nie zaprzestanie się sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem icon_rolleyes.gif Kto, jak i dlaczego ma to sprawdzić przespisy jasno nie formułują icon_evil.gif Istnieje też jeszcze jednen warunek -istnieje granica dochodu rodzica będącego na tymże urlopie, jaka? Nie pamiętam, ale kiedyś sprawdzała to dla mnie moja księgowa, zapytam. Ale kto, kiedy i jak sprawdza czy się ją przekroczyło też jest w przepisach bardzo niejasne. icon_confused.gif
mamami
Wiedziałam że ja tak do końca zorientowana nie jestem bo działalność prowadzę od lat i w życiu nie byłąm zatrudniona w innej formie.
akuka
precyzujÄ™:
CYTAT(Ola Fisia)
Można odwrotnie, będąc na wychowawczym można rozpocząć działalność ( temat już był tutaj wałkowany icon_wink.gif ). Alby nabyć prawo do wychowawczego musi istnieć stosunek pracy.


taka właśnie sytuacja ma miejsce. Istnieje stosunek icon_wink.gif , czyli jestem zatrudniona w firmie, obecnie przebywam na wychowawczym i teraz założyłam własną działalność.

CYTAT(Ola Fisia)
A pracÄ™ bÄ…dź dziaÅ‚alnoÅ›c można podjąć pod warunkiem, że nie zaprzestanie siÄ™ sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem  :roll:  

nie zaprzestałam, pracę wykonuję wieczorami, jak dziecko już śpi (jesssssu, jak to brzmi icon_rolleyes.gif icon_wink.gif - ale zapewniam, że to nic zdrożnego icon_lol.gif )

CYTAT(Ola Fisia)
Istnieje też jeszcze jednen warunek -istnieje granica dochodu rodzica bÄ™dÄ…cego na tymże urlopie, jaka? Nie pamiÄ™tam, ale kiedyÅ› sprawdzaÅ‚a to dla mnie moja ksiÄ™gowa, zapytam.  


Właśnie. Interesuje mnie ta granica, oraz czy przepis ten (byłabym wdzięczna za podanie podstawy prawnej) dotyczy mnie w momencie, kiedy pełen ZUS opłacam SAMA (nie państwo - jak to jest na wychowawczym). Takoż i podatki, jako przykładny obywatel RP.

Czemu miałby istnieć przepis ograniczający moje prawo do zarobków powyżej jakiejś (określonej) wysokości ? icon_rolleyes.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.