To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak smakuje jesień?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Jaco
Mi w tym roku jesień smakuje dynią icon_smile.gif. Zawsze podobały mi się te wielkie mięsiste śmiejące się na pomarańczowo kulki, ale nigdy nie umiałam nic z nich zrobić takiego, żeby mi smakowało. Od tej jesieni, dzięki Bajaderce już umiem. I będę testować dalej. Zaraziłam się jednym słowem dynią. Pozwolę sobie więc wkleić poniżej oryginalny przepis.

Spróbujcie i Wy icon_smile.gif Może też Wam się spodoba. Ale najpierw napiszcie czym Wam w tym roku smakuje jesień icon_smile.gif



Muffiny dyniowe z rodzynkami autor - Bajaderka

Pachnace cynamonem i jesienia, bardzo mieciutkie i pyszne!


1/2 kostki rozpuszczonego masla
3/4 szklanki puree z dyni
1/4 szklanki maslanki
2 jajka
3 lyzki melasy
1 lyzeczka ekstraktu z wanilii
2 szklanki maki
1 1/2 lyzeczki proszku do pieczenia
1/4 lyzeczki sody oczyszczonej
szczypta soli
1 lyzeczka cynamonu
1/2 lyzeczki zmielonego imbiru
1/4 lyzeczka zmielonych gozdzikow
szczypta zmielonej galki muszkatalowej
3/4 szklanki brazowego cukru
3/4 szklanki rodzynkow
3/4 szklanki posiekanych orzechow (niekoniecznie)


Piekarnik rozgrzac do 200 st.C, foremki na muffiny posmarowac maslem lub wylozyc papierowymi wkladkami. Przesiac suche skladniki do duzej miski, dodac brazowy cukier i dobrze wymieszac. Dodac rodzynki i orzechy. Lekko przestudzone maslo wymieszac z puree dyniowym, maslanka, jajkami, melasa i ekstraktem waniliowym, wlac do miski z suchymi skladnikami i lekko wymieszac tylko do momentu kiedy obie masy sa polaczone - nie dluzej, bo muffiny beda gumiaste i twarde.

Przelozyc mase do foremek (mozna je dodatkowo posypac mieszanka 2 lyzek cukru, 2 lyzek posiekanych orzechow i 1/4 lyzeczki cynamonu) i piec okolo 20-25 minut - najlepiej sprawdzic drewnianym patyczkiem, powinien byc suchy.
Podawac cieple lub w temperaturze pokojowej.
Małgoś.dz
icon_biggrin.gif

Ja je robiłam kilka dni temu. Świetne są. I też był to mój "dyniowy" debiut.
Pochłonęliśmy je w mig.

Jaco
Małgoś,
No nie ukrywam, że to właśnie Twoje zdjęcia mnie zachęciły icon_smile.gif. No i wielkie dzięki Ci za instrukcję robienia musu dyniowego icon_lol.gif .

W takim razie teraz już obie czekamy na jesienne smaki pozostałych forumowiczek icon_mrgreen.gif
Graz
Przede wszystkim leczo i szarlotka icon_lol.gif
Zasadzam sie też na pewne cebulaki, które wyglądają o tak:



autor zdjęcia - Eposka icon_lol.gif

A z dyni pyszna zupa krem z płatykami migdałowymi i tartym imbirem. MNiam.
marghe.
dajcie jeszcze troche przepisów na Dyniowe Dania icon_smile.gif
Graz
a przepraszam, jesienne danie to jeszcze chleb wiejski ze smalcem a na to ogórek kiszony icon_lol.gif
Jaco
Graż. Ta zupa z dyni z tymi płatkami migdałowymi mi zapachniała icon_smile.gif. Poproszę o przepis icon_smile.gif
addera
Mój jesienny smak to szarlotka (przepis od Graż wink.gif ) i racuchy drożdżowe z jabłkami icon_biggrin.gif Mniam icon_biggrin.gif Pozypane cukrem pudrem wymieszanym z cukrem waniliowym.
I jeszcze naleśniki z powidłami śliwkowymi odsmażane polane gęstą smietaną icon_mrgreen.gif
Graz
Jaco, zupa jest w dziale Zupy.

ale co tam, wklejÄ™ - troche zmodyfikowana wersjÄ™ icon_wink.gif

1 kg dyni
2 białe części pora
zÄ…bek czosnku
1 litr rosołu
łyżeczka kminku (to rozmyslnie pominęłam)
łyżeczka startego świeżego imbiru (ewentualnie w proszku tez może byc, ale jak to marghe mówi - to sa dwie różne rzeczy)
do przybrania: jogurt naturalny
płatki migdałowe

Dynie pokroic w kostkę (bez skóry i nasion rzecz jasna). Por pokroic w talarkii usmażyc na oliwie razem z posiekanym czoskiem, na małym ogniu. Dodac kminek, imbir i chwile smazyć. Włozyc dynię, zalac rosołem, posolic, popeiprzyć, ugotować. Zmiksować. podawac z łyżka jogurtu. Płatki migdałowe uprazyc na patelni (byle nie spalić). Posypać zupę. W jogurtowego kleksa wsadzić listek zielonej pietruszki, albo bazylii.
Arwena.
U mnie pachnie dżemem z dyni i jabłek z dodatkiem pomarańczy. A tu jeszcze jedna dynia czeka na swoją kolej. Może zamarynuję...
Małgoś.dz
A dzisiaj dalej było u mnie dyniowanie. icon_lol.gif
Piekłam ciasteczka dyniowo - owsiane.



Jaco, piecz - nie pożałujesz icon_smile.gif Przepis oczywiście Bajaderki. icon_smile.gif
adzia
U nas winko pracuje icon_smile.gif Z winogron of kors icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.